(VIDEO) RIVALI SE SKLANJAJU NOVAKU: Conga treći teniser koji je predao Đokoviću meč na US Openu

Deseto uzastopno polufinale na US Openu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se desetu uzastopnu godinu u polufinale US Opena.

1 / 3 Foto: Fonet/AP

On je u četvrtifnalu pobedio Žoa-Vilfreda Congu koji je predao meč početkom trećeg seta.

Đoković je prethodno osvojio prva dva seta sa 6:3 i 6:2.

Đokoviću su prethodno mečeve predali Jirži Veseli iz Češke u drugom kolu i Mihail Južnji posle šest gemova u trećem kolu. Srbin je upisao dve pobede, protiv Jiržija Janovica iz Poljske u prvom kolu i Britanca Kajla Edmunda u četvrtoj rundi.

Rival prvom nosiocu na poslednjem Gren slem turniru u polufinalu je takođe Francuz, Gael Monfis.

Bio je ovo 22. međusobni duel i 16. pobeda Đokovića nad Congom.

Đoković je prvi set rešio u svoju korist posle serije od tri uzastopna brejka.

Prvo je srpski as iskoristio neobičan pad u igri Conge, kada je u gemu odservirao čak tri duple servis greške, ali se Francuz odmah revanširao i napravio ribrejk za 4:3.

Međutim, Đoković svoju mentalnu snagu pokazuje već u narednom gemu kada ponovo oduzima servis Francuzu. Potom je bez izgubljenog poena odservirao i posle 35 minuta dobio prvi set sa 6:3.

Đoković je do prvog brejka u drugom setu stigao već u trećem setu za 2:1. Držali su teniseri svoje servise u naredna četiri gema, da bi prvi teniser sveta u sedmom gemu ponovo oduzeo servir rivalu i poveo sa 5:2.

Conga je tada zatražio medicinski tajm-aut zbog bolova u levom kolenu. Nakon pomoći lekara vratio se na teren, ali se nije ni potrudio u osmom gemu koji je Novak dobio bez izgubljenog poena za 2:0 u setovima.

Conga je pokušao da nastavi meč, ali je već posle prvog servisa u trećem setu morao da preda meč.

Do predaje meč je trajao 81 minut.

Novak Đoković, US Open, Foto: Printskrin

"Stvarno ne znam šta se dešava. Želim Congi brz oporavak. Odrasli smo igrajući zajedno. On je borac, voli veliku scenu. Ovo je nešto što nije želeo da se dogodi. Nadam se da je publika uživala u ova dva seta", rekao je Đoković posle meča.

3. SET

CONGA PREDAJE MEČ NOVAKU ĐOKOVIĆU!

Francuz je u finišu drugog seta zatražio medicinsku pomoć zbog povrede levog kolena, a nažalost to je bilo jače od njega.

Novak Đoković, Žo-Vilfred Conga, Foto: Printskrin

2. SET

6:2 - Gotov je drugi set. Đoković je perfektno odservirao u ovom gemu, upisao novi as, a bez izgubljenog poena stigao do drugog seta.

Conga je zatražio medicinsku pomoć zbog bola u levom kolenu.

5:2 - Drugi brejk Đokovića u drugom setu. Nije stigao lako do njega, prvo je spasao jednu gem šansu Conge, potom ispustio jednu brejk priliku.4:2 - Novak bez većih problema stiže do četvrtog gema u drugom setu.

3:2 - Conga smanjuje rezultat u drugom setu.

3:1 - Sa po jednim forhend i bekhend vinerom Đoković potvrđuje brejk.

2:1 - Brejk Đokovića! Spasao je srpski igrač jednu gem loptu, zatim sjajnim forhend vinerom i bekhend volej vinerom stigao do brejk lopte, koju je osvojio posle greške Francuza.

1:1 - Ponovo je Đoković ima problema na svom servisu, ali je na kraju sve uspešno rešio za izjednačenje.

0:1 - Conga je prvi servirao u drugom setu i poveo sa 1:0.

1. SET

6:3 - Gotov je prvi set posle 35 minuta igre. Bez većih problema u ovom gemu.5:3 - Treći brejk u nizu. Đoković je prvo ispustio dve vezane brejk lopte, a onda iskoristio treću sjajnom defanzivom.

4:3 - Velika greška Đokovića na mreži koštala ga je ribrejka. Srpski teniser je bio prilično nervozan u ovom gemu, pa je napravio i duplu servis grešku.

4:2 - Raspad servisa Conge. Francuz je napravio čak tri duple servis greške i olakšao Đokoviću put do brejka.

3:2 - Izvukao je Đoković težak servis gem. Conga je imao jednu brejk loptu, ali je Novak u pravom trenutku dobro servirao i nastavio niz gemova.2:2 - Jedan as, uz jedan izgubljeni poen, doneli su Congi izjednačenje.

2:1 - Nastavljaju se sigurni gemovi za igrače koji serviraju. Đoković sa nulom dobija gem.

1:1 - I Conga dobro započinje meč na svoj servis. Đoković osvaja jedan poen i to posle sjajnog štop voleja.1:0 - Đoković, osim duple servis greške, otvara meč dobrim servisom.