(VIDEO, FOTO) ĐOKOVIĆ U FINALU RIMA: Novak savladao Ferera i stekao priliku da odbrani titulu

Juriš na četvrtu titulu

Srbin će šesti put igrati u finalu Rima, a imaće priliku da četvrti put osvoji trofej
1 / 3 Foto: AP

RIM - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu, pošto je danas pobedio Španca Davida Ferera sa 6:4, 6:4.Đoković je u 20. međubobnom duelu pobedio Ferera 15. put, čak deveti u nizu, i zakazao šesto finale u Rimu.On je do trijumfa nad osmim reketom sveta došao posle sat i po vremena bez većih problema nakon što protivniku nije dopustio nijedan brejk, dok su Đokoviću bila potrebna samo dva u oba seta.Srpski teniser će u finalu imati šansu da odbrani pehar koji je osvojio prošle godine, ali i 2008. i 2011, a rival sutra od 16 sati biće mu pobednik švajcarskog duela Stanislas Vavrinka - Rodžer Federer.Turnir u prestonici Italije igra za ukupan nagradni fond od 3,83 miliona evra.

TOK MEČA ĐOKOVIĆ - FERER:

DRUGI SET

16:40 - 6:4 - Meč je završen!

16:36 - 5:4 - Brejk Đokovića! Đoković je napao Ferera i sa nulom uzeo servis rivala.

16:34 - 4:4 - Novi gem za Đokovića.

16:29 - 3:4 - Ferer bez većih problema osvaja svoj servis za novo vođstvo.

16:26 - 3:3 - Novak je spasao dve brejk lopte. Nekako je izvukao gem i izjednačnio.

16:15 - 2:3 - Ferer ponovo siguran, prvim asom na meču je osvojio gem.

16:12 - 2:2 - Novak deluje kao da je ušao u ritam, pa je bez muke izjednačio.

16:07 - 1:2 - Za razliku od uvodnog gema drugog seta, ovaj put Ferer nije dozvolio Đokoviću da se ponada brejku, jer je od 30:30 sigurno odigrao dva poena.

16:03 - 1:1 - Seriju iz prethodnog gema Ferer je nastavio i u ovom, poveo 0:30, ali onda je Đoković "vezao" četiri poena i izjednačio.

16:00 - Na Rim padaju kapljice kiše, ali još nedovoljno jako da bi se meč prekinuo.

15:59 - 0:1 - Đoković je na startu drugog seta imao dve brejk lopte (15:40), međutim, uporni Španac je osvojio četiri poena zaredom.

15:57 - Među poznatim "facama" iz sveta sporta na tribinama je i čuveni italijanski fudbaler Kristijan Bobo Vijeri.

PRVI SET: Trajao je 50 minuta. Novak je napravio više vinera, ali je Ferer dobio više poena prilikom dugih razmena udaraca. Ipak, Đokoviću je bio dovoljan jedan brejk da dobije prvi set. Jedino kada su serveri još imali problem bio je poslednji gem kada se prvi reket sveta izvukao i priveo set kraju.

15:51 - 6:4 - U gemu u kome je Đoković servirao za osvajanje seta, Ferer je imao prvu brejk loptu. Tada je čak Španac odlično riternirao na Novakov drugi servis, ali prvi reket sveta se izvukao. Zatim je srpski teniser sa dva dobra servisa dolazio do prednosti, međutim, oba puta je David posle duže razmene udaraca dolazio do izjednačenja. Tada je Đoković dodao gas, uzeo sledeća dva poena i stavio tačku na set.

15:40 - 5:4 - Ništa se ne menja, Đoković je osvojio samo jedan poen na servis rivala. Bio je blizu da uzme još jedan pri rezultatu 40:15, ali je treći drop šot zaredom na meču poslao u mrežicu.

15:36 - 5:3 - Igrači nastavljaju sa laganim osvajanjem gemova na svoj servis, što je sada i Novak učinio.

15:33 - Na tribinama je Marćelo Lipi, legendarni italijanski fudbalski trener.

15:32 - 4:3 - 4:3 - Španac je ponovo lako dobio gem u kome je imao početni udarac. Dakle, tri puta bez problema, ali je pretrpeo je jedan brejk.

15:29 - 4:2 - Nije Đoković imao problema da dobije šesti gem.

15:25 - 3:2 - Drugi put u tri gema na svoj servis Ferer ga je dobio bez izgubljenog poena.

15:23 - 3:1 - I drugi gem na Đokovićev servis otišao je "u izjednačenje". Ferer je dva puta spasio gem lopte, ali ne i treći put, pa je Novak potvrdio brejk.

15:15 - 2:1 - Brejk Đokovića! Brzo je Novak došao do 0:40, Ferer je onda odigrao sjajnu skraćenu loptu i smanjio na 15:40, ali je zatim Srbin strašnim forhendom u kombinaciji sa bekhendom iskoristio drugu brejk priliku.

15:12 - 1:1 - Ferer od starta pokazuje da će biti tvrd orah za prvog reketa sveta. Gem se igrao "na prednost", a Novak ga je dobio zahvaljujući jednom asu (prvom na meču), jednom servis vineru i prvoj grešci Španca.

15:07 - 0:1 - Španac je dobio prvi gem bez izgubljenog poena.

15:05 - Meč je počeo! Prvi servira Ferer.

15:04 - Ferer ima pozitivan skor sa Đokovićem na šljaci - 3:2. Međutim, te tri pobede ostvario je između 2003. i 2009.

15:00 - Nebo iznad Rima je tmurno, neće biti iznenađenje ako počne da pada kiša.

14:59 - Konačno, Đoković i Ferer su izašli na teren i počeli da se zagrevaju.

Srbin i Španac odigrali su 19. mečeva u karijeri, a Srbin vodi 14:5 u pobedama. Ferer je poslednji put pobedio Novaka pre četiri godine. U drugom polufinalu večeras će igrati Švajcarci Sten Vavrinka i Rodžer Federer.