(VIDEO) NASTAVIO POHOD KA TITULI: Đoković rutinski savladao tinejdžera iz Australije

Plasirao se u osminu finala Rolan Garosa

Po jedan brejk u svakom setu bio je dovoljan Novaku da zabeleži ubedljiv trijumf
1 / 5 Foto: Reuters

PARIZ - Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je u trećem kolu ubedljivo savladao Australijanca Tanasija Kokinakisa sa 3:0 u setovima (6:4,6:4,6:4).

Đoković je bez većih problema nadigrao 84. tenisera sveta posle sat i 50 minuta igre, a 19-godišnjem protivniku nije dozvolio nijednu šansu za brejk. Srpski teniser kontrolisao je meč od samog starta, a bila su mu potrebna samo tri brejka da slavi, po jedan u svakom setu. Novak je odigrao statistički odličan meč. Srbin je imao 33 vinera i samo 12 neiznuđenih grešaka.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Francuza Rišara Gaskea. Francuz je u trećem kolu pobedio Kevina Andersona iz Južne Afrike 4:6, 7:6, 7:6, 6:4. On je 21. teniser sveta, a u karijeri je odigrao 12 mečeva protiv Srbina. Novak vodi 11:1 u pobedama.

Tok meča:

III set

6: 4 - Pobeda Đokovića! Novak rutinski dolazi do plasmana u osminu finala! Posle 1h i 50min dolazi do prve meč lopte i plasmana u narednu rundu.

5:4 - Australijanac bez izgubljenog poena osvaja gem i smanjuje zaostatak. U narednom Novak servira za trijumf na meču.

5:3 - Novak rutinski osvaja svoj servis gem i polako privodi meč kraju.

4:3 - Kokinakis uspeva da prekine seriju Novaka i samnjuje prednost.

4:2 - Srpski teniser nastavlja sa sjajnom igrom i bez problema potvrđuje stečenu prednost.

3:2 - Brejk Novaka! Đoković je napao servis protivnika i nakon sjajnog forhenda stigao do brejk šanse i odmah je iskoristio.

2:2 - Siguran gem Đokovića, rutinski je došao do izjednačenja u setu.

1:2 - Novak nije iskoristio čak četiri šanse za brejk. U najdužem gemu na meču Novak je ima 0:40, ali nije iskoristio sjajnu priliku da još jednom na meču dođe do ranog brejka.

1:1 - Iako je odigrao nešto slabiji gem, Novak je uspeo da izjednači rezultat u setu.

0:1 - Posle nešto dužih razmena u poenima u uvodnom gemu trećeg seta, Kokinakis osvaja gem i dolazi do prednosti.

II set

6:4 - Novak osvaja set! Sjajan gem srpskog tenisera. Bez izgubljenog poena uz nekoliko odličnih udaraca rutinski dolazi do ključnog gema u drugom setu.

5:4 - Australijski teniser uzvraća istom merom, osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena.

5:3 - Novak nastavlja sjajno da servira. Još jedan ubedljiv gem Srbina, bez izgubljenog poena.

4:3 - Kokinakis smanjuje prednost. Siguran gem mladog Australijanca.

4:2 - Sjajan gem Novaka. Nastavio je odlično da servira i bez izgubljenog poena povećava prednost u setu.

3:2 - Odličan gem odigrao je Kokinakis. Bez izgubljenog poena uz nekoliko sjajnih udaraca dolazi do gema.

3:1 - Australijanac je u ovom gemu pružio najači otpor Đoković, ali nije uspeo da dođe do brejk lopte. Na 40:40 usledila su dva direktna poena Novaka za novu prednost.

2:1 - Kokinakis uspeva da prekine seriju Novaka, posle tri vezana gema srpskog tenisera smanjuje zaostatak.

2:0 - Srpski teniser rutinski potvrđuje brejk.

1:0 - Novak pravi brejk na startu drugog seta! Bez izgubljenog poena oduzima servis Kokinakisu.

I set

6:4 - Đoković rutinski osvaja prvi set, posle 34 minuta igre!

5:4 - Kokinakis bez većih problema smanjuje prednost.

5:3 - Brz i siguran gem Đokovića.

4:3 - Kokinakis uspeva da prekine seriju srpskog tenisera i samnjuje zaostatak.

4:2 - Srpski teniser dobija prvi gem bez izgubljenog poena i tako potvrđuje brejk.

3:2 - Novak stiže do brejka! Srbin koristi greške rivala, dolazi do tri vezane brejk lopte. Kokinakis je prvu spasio servisom, ali kod druge brejk šanse Novak pogađa liniju i dolazi do prednosti.

2:2 - Đoković polako pojačava ritam, siguran gem srpskog tenisera za novo izjednačenje.

1:2 - Australijski tinejdžer još jednom prilično ubedljivo dobija gem u kome je servirao.

1:1 - Novak bez veći problema osvaja prvi gem na meču.

0:1 - Kokinakis je odlično otvorio meč. Zahvaljujući sjajnim servisima, prvi gem je dobio bez izgubljenog poena.