(VIDEO, FOTO) RUTINSKI: Đoković pobedom nad Kolšrajberom počeo odbranu titule na Vimbldonu

Dobar start

Kako nalaže tradicija, branilac titule otvorio je program na Centralnom terenu Ol Ingland klaba
1 / 5 Foto: Reuters

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u meču prvog kola Vimbldona sa nemačkog igrača Filipa Kolšrajbera i slavio u tri seta 6:4,6:4, 6:4.

Najbolji igrač sveta u drugom kolu sastaće se sa boljim iz duela Lejton Hjuit (Australija) - Jarko Nieminen (Finska).Kako nalaže tradicija, branilac titule otvorio je program na Centralnom terenu "Ol Ingland klaba". Đoković je prošle godine drugi put u karijeri trijumfovao na londonskom gren slemu, pa mu pripada čast da ove sezone prvi zgazi travu na najvećem zdanju ovog teniskog kompleksa.

Ovo je bio osmi duel Đokovića i Kolšrajbera, a srpski teniser vodi sa 7:1 u dosadašnjim mečevima.

Treći set

6:4 - Nešto više od dva sata bilo je potrebno Novaku da dođe do prve pobede na londonskoj travi ove godine

5:4 - Nemac će još jednom servirati za ostanak u setu, pa i na meču

4:4 - Đoković je ponovo vršio pritisak, ali se za sada izvukao

4:3 - Bilo je 40:30, ali je Novak uspeo da dobije servis gem i nastavi sa pritiskom na Nemca. Đoković ne igra vrhunski i čini se da se još traži na travnatoj podlozi

3:3 - Kolšrajber je uspeo da izjednači i na polovini seta nijedan od tenisera nema prednost

3:2 - Nemac je imao tri brejk lopte i poslednju je pretvorio u gem, što znači da je vratio izgubljeno pre nekoliko minuta

5:4 - Nemac je pod pritiskom ostanka u drugom setu

4:4 - Ponovo je Đoković, kao i u šestom gemu, izvršio pritisak na protivnikov servis, bilo je 40:40, ali ponovo nije bilo brejk lopte.

4:3 - Novak i dalje bez problema kada ima početni udarac.

3:3 - Konačno jedan neizvesniji gem. Bilo je 40:40, ali je onda ipak Kolšrajber dobio gem.

2:1, 2:2, 3:2 - Nastavljena je serija gemova koje dobijaju serveri. Igra se brže, poeni su kraći, serveri sigurniji...

1:1 - Na isti način uzvratio je Kolšrajber.

1:0 - Brzo je Đoković dobio uvodni gem drugog seta.

Prvi set - Jasno je da Novak ne igra punim gasom. Ipak, i statistika ukazuje da je zasluženo dobio prvi set. Imao je više vinera (13-6), a imali su isti broj neiznuđenih grešaka (šest).

6:4 - Drugi brejk Đokovića za prvi set! Kolšrajber je napravio čak dve duple servis greške, zatim je Novak izveo jedan dobar napad, a onda je usledila još jedna greška Nemca, pa je stavljena tačka na prvi set.

5:4 - Ni Đoković nije imao problema da osvoji gem i natera rivala da u sledećem servira za ostanak u setu.

4:4 - Nemac je lako stigao do izjednačenja.

4:3 - Sada je Kolšrajber propustio čak tri brejk lopte! Novakovom greškom došao je do 15:40, Srbin je zatim uspeo da izjednači, ali i da "ponudi" Nemcu još jednu priliku da mu oduzme servis. Ipak, Đoković se i tada izvukao i uzeo gem.

3:3 - Imao je srpski teniser dve brejk lopte, ali je Nemac oba puta u tim situacijama dobro odservirao i na kraju dobio gem.

Pogledajte ishod Novakovog čelendža na servis Nemca.

3:2 - Sada i Đoković lako obavlja posao na svoj servis.

2:2 - Kolšrajber sigurno, sa samo jednim izgubljenim poenom, dobija gem na svoj servis.

2:1 - Nemac je odmah uzvratio ribrejkom. Ni on, kao ni Đoković u prethodnom gemu, nije iskoristio prve prilike. Srbin se u ovom gemu izvukao na 15:40, stigao do izjednačenja, ali je onda omogućio rivalu još jednu brejk loptu, koju je Kolšrajber realizovao zahvaljujući odličnom riternu.

2:0 - Novak odmah pravi brejk! Brzo je došao na 0:40, ali je Kolšrajber igrao hrabro i spasao sve tri brejk lopte. Međutim, kada se prvi reket sveta domogao četvrte šanse, nije je propustio.

1:0 - Bilo je 30:30, ali je Đoković onda rutinski uzeo sledeća dva poena.

14:09 - Meč je počeo.

14:08 - Novak odbranu titule počinje u dobrom raspoloženju.

14:06 - Prvi servira Đoković.

14:04 - Zagrevanje...

14:01 - Šampion izlazi na teren.

13:19 - Kolšrajber je na ATP turu poznat kao šaljivdžija. Na "Tviter" je postavio fotografiju svoje pripreme za meč sa Đokovićem. Ona se svodi na mazanje kremom kako ne bi izgoreo.