ČISTI SVE PRED SOBOM: Novak preslišao Lopeza i plasirao se u četvrtfinale Šangaja!

Još jedna pobeda Srbina

Novak je rutinski izborio plasman u narednu rundu takmičenja

ŠANGAJ - Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, pošto je u meču osmine finala ubedljivo savladao Španca Felisijana Lopeza sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2).

Novak je tako zabeležio i sedmu pobedu u isto toliko mečeva protv španskog tenisera.

Đoković je odmah na startu meča izvršio pritisak na servis protivnika, pa je u uvodnom gemu na servis Lopeza propustio četiri brejk lopte. Ipak, u šestom gemu Đoković je dobio nove prilike za brejk, uspeo je da iskoristi osmu brejk loptu po redu za prednost 4:2.

Reuter
Reuter

Mogao je Felisijano Lopez da uzvrati odmah u narednom gemu, ali je Novak sačuvao koncentraciju i povisio rezultat na 5:2. Usledio je novi brejk srpskog asa za prednost u setovima 1:0 (6:2).U istom ritmu je Đoković igrao i u nastavku, vrebao je svoju šansu i dočekao ju je u četvrtom gemu, za vođstvo od 3:1. Novak je do kraja susreta uspeo da sačuva stečenu prednost i rutinski stigne do trijumfa sa 6:3.Đoković: Uvek ima prostora za napredak Đoković je posle današnje pobede izjavio da i dalje ima mesta za napredak u njegovoj igri, uprkos činjenici da se nalazi u odličnoj formi."Odrastao sam tako da uvek gledam kako da napredujem. I dalje verujem da u mojoj igri ima udaraca, koji mogu da se izvedu bolje. To me vuče i motiviše da budem bolji", rekao je Đoković.On je dodao da ne postoji tajna njegove dobre igre u Kini, iako na turnirima u toj zemlji ima skor 35-1. "Valjda to zavisi od toga kako se osećaš tog dana, kao i kako protivnik igra. Ne možeš uvek očekivati da pobeđuješ ubedljivo, ali meni to polazi za rukom u poslednjih nedelju i po dana. Očigledno to dodatno utiče na moje samopouzdanje", rekao je Đoković.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Rišar Gaske - Bernard Tomić.

Tok meča:

II set

6:3 - Pobeda Đokovića! Novak je u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju!

5:3 - Imao je Novak priliku da završi meč, ali Lopez je spasao dve meč lopte i produžio ovaj duel.

5:2 - Novak gazi ka pobedi. Još jedan siguran gem srpskog tenisera.

4:2 - Španac prekida seriju Đokovića.

4:1 - Uspeo je Novak da potvrdi prednost brejka. Velika borba vodila se u ovom gemu, pretio je Lopez, ali nije uspeo da dođe do prilike da oduzme servis srpskom teniseru.

3:1 - Brejk Novaka! Đoković oduzima srvis protivniku!

2:1 - Novak ponovo dolazi do prednosti.

1:1 - Đoković je imao priliku da odmah na startu drugog seta oduzme servis protivniku, imao je dve vezane brejk lopte, ali Španac je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije i izjednači rezultat.

1:0 - Novak bez problema osvaja uvodni gem drugog seta.

I set

6:2 - Novi brejk Novaka! Đoković ponovo oduzima servis Špancu i rutinski osvaja prvi set.

5:2 - Tri vezane brejk lopte imao je Lopez u ovom gemu, ali sjajni Novak je osvojio pet vezanih poena za ubedljivu prednost u prvom setu.

4:2 - Brejk! Novak koristi osmu brejk loptu na meču i oduzima servis Špancu.

3:2 - Novak ponovo dolazi do prednosti.

2:2 - I Lopez uzvraća istom merom. Bez izgubljeno poena dolazi do izjednačenja.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković osvaja svoj servis gem za novu prednost u setu.

1:1 - Provukao se Lopez u ovom gemu. Novak je imao ukupno četiri brejk lopte, ali nije uspeo da oduzme servis Špancu, koji je u ključnim momentima sjajno servirao.

1:0 - Bez većih problema Novak dobija uvodni gem prvog seta.

10:35 - Novak je odlučio da prvi servira.