(VIDEO) PRIJA MU ŠLJAKA: Đoković savladao Ramosa-Vinolasa za treće kolo Mastersa u Monte Karlu

Dobar start

Đoković je u njihovom drugom međusobnom duelu do isto toliko pobeda došao posle sat i 27 minuta igre
1 / 6 Foto: Reuters

MONTE KARLO - Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Masters turnira u Monte Karlu, pošto je u drugom kolu pobedio Španca Alberta Ramosa-Vinolasa sa 2:0, u setovima 6:1, 6:4.

Đoković je u njihovom drugom međusobnom duelu do isto toliko pobeda došao posle sat i 27 minuta igre. Prvi set nije doneo mnogo uzbuđenja. Đoković, prvi teniser sveta, je u potpunosti u tom periodu nadigrao Španca, koji je pri rezultatu 4:0 za srpskog tenisera uspeo da dođe do brejka, ali je to bilo sve što je Ramos-Vinolas učinio u prvom setu.

U drugom setu viđena je znatno veća borba. Ramos-Vinolas je bolje servirao na početku tog perioda igre i lako dolazio do gemova, međutim, sredinom seta je usledila desetominutna pauza, jer podloga nije bila prskana vodom između setova, pa je postala klizava. Đokoviću je ta pauza više odgovarala. Lako je nakon odmora osvojio gem na svoj servis, a onda je došao i do jedinog brejak u tom periodu, koji mu je, ispostavilo se na kraju, bio dovoljan za trijumf i plasman u treće kolo turnira.

Đoković će se u osmini finala turnira u Monte Karlu sastati sa boljim iz duela između Australijanca Bernarda Tomića i Austrijanca Andreasa Hajdera-Maurera.

Tok meča

6:4 - Đoković je svojim servisom završio posao i plasiorao se u treće kolo

5:4 - Španski teniser je smanjio rezultat i ostao u meču

5:3 - Najbolji teniser sveta potvrdio je prednost stečenu u prethodnom gemu

4:3 - Đoković je čekao i dočekao priliku da i u drugom setu napravi brejk i dođe na korak od plasmana u treće kolo

3:3 - Posle povratka na teren Novak ej lako dobio servis gem

2:3 - Španski teniser ne da svoj servis u drugom setu,. a posle pet gemova, teren će biti pokvašen vodom

2:2 - Đoković je veoma siguran u gemnovima u kojima izvodi početni udarac, ali se u četvrtom gemu drugog seta od 40:0 došlo do izjednačenja, posle čega je Novak dobio gem na razliku

1:2 - Ramos-Vinolas je još jednom dobio servis gem

1:1 - Đoković je svoj servis gem dobio sa samo jednim izgubljenim poenom

0:1 - Drugi awt Španac je otvorio servis gemom, koji je osvojio

Drugi set

6:1 - Lagano je Novak završio posao u prvom setu, koji je trajao 37 minuta

5:1 - Srpski teniser je uspeo da napravi treći brejk u prvom setu i servira za osvajanje prvog dela igre

4:1 - Treći servis gem doneo je Špancu priliku da napravi brejk što je on iz trećeg pokušaja i uspeo.

4:0 - Smečom i lobom rivala najbolji igrač sveta stekao je dva brejka prednosti

3:0 - Novak nema nikakvih problema sa srevis gemovima, ekspresno dobija poene i maksimalno kontroliše igru.

2:0 - Đoković je od starta rešen da pokaže rivalu da nema nameru da se predugop zadržava ne terenu. U ovom gemu viđen je fantastičan poen, kojim je Novak došao do izjednačenja.

1:0 - Novak je lako dobio prvi servis gem

Prvi set

TOK MEČAŠpanac je plasman u glavni žreb izborio kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je pobedio Holanđanina Robina Hasea 6:1, 6:1. Ramos-Vinolas je trenutno 67. teniser sveta, a sa Đokovićem je igrao ove godine na Mastersu u Indijan Velsu. Srbin je pobedio 7:5, 6:3. Pobednik ovog duela igraće u osmini finala sa boljim iz duela između Australijanca Bernarda Tomića i Austrijanca Andreasa Hajder-Maurera.Masters u Monte Karlu igra se za ukupni nagradni fond od 3,6 miliona evra. Đoković je prošle godine poražen u polufinalu