(VIDEO) OSVETA ZA ROLAN GAROS: Đoković za samo 63 minuta pregazio Vavrinku

Novak u polufinalu Sinsinatija

Ovo je bio 22. međusobni duel srpskog i švajcarskog tenisera, a 18. trijumf Đokovića

SINSINATI - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u četvrtfinalu nadigrao Švajcarca Stana Vavrinku 2:0, po setovima 6:4, 6:1.Ovo je bio 22. međusobni duel srpskog i švajcarskog tenisera, a 18. trijumf Đokovića. Srpski teniser se ovaj način praktično revanširao Vavrinki za poraz u finalu ovogodišnjeg Rolan Garosa. Meč je trajao nešto više od 63 minuta.Đoković će u polufinalu igrati protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, koji je pobedio Čeha Tomaša Berdiha 6:4, 6:2. Ukrajinac je trenutno na 66. mestu ATP liste, a u karijeri je četiri puta igrao protiv Novaka. Srbin je dobio sva četiri duela.Đoković je imao malo problema u prvom setu, a napravio je brejk u devetom gemu. Novak je potom na svoj servis stigao do 1:0 u setovima. Đoković je briljirao u drugom setu, a svom rivalu prepustio je samo jedan gem. Švajcarac je bio nemoćan i morao je da pruži ruku boljem rivalu.

Đoković je rekao da je odigrao svoj najbolji meč u Sinsinatiju ove godine."Takva partija došla je u pravom trenutku s obzirom na to da sam igrao s jednim od najvećih rivala, s momkom od kojeg sam izgubio u finalu Rolan Garosa. Pristupio sam meču vrlo ozbiljno kako bih došao u poziciju da pobedim. To sam i učinio. Servirao sam veoma dobro set i po", rekao je Đoković i dodao:"Osećao sam da sam čvršći sa osnovne linije i da više kontrolišem situaciju. Kada god mi je bilo potrebno da udarim lopticu i preuzmem kontrolu, to sam i učinio. U suštini, odigrao sam bolje u svim aspektima nego u prva dva kola".

6:1 - Kraj meča5:1 - Đoković na gem od pobede4:1 - Vavrinka konačno osvaja prvi gem u drugom setu4:0 - Novak je imao 0:30, ali je uspeo da sigurnim servisom stigne do novog gema3:0 - Novi brejk Đokovića2:0 - Novak je potvrdio brejk1:0 - Brejk Đokovića na startu drugog seta

II set

6:4 - Đoković koristi drugu set loptu. Novak je lako došao do prvog seta5:4 - Švajcarac je odigrao loš gem. Novak koristi prvu brejk loptu i nalazi se na gem od prvog seta4:4 - Novak eskspresno osvaja novi gem3:4 - Švajcarac ponovo vodi3:3 - Đoković lako osvaja novi gem2:3 - Vavrinka ponovo vodi. Švajcarac stiže do trećeg gema2:2 - Đoković je lako stigao i do drugog gema u prvom setu

1:2 - Vavrinka se namučio da dođe do drugog gema na meču. Đoković je imao prilike da stigne do brejk lopte, ali nije uspeo da to ostvari1:1 - I Đoković stiže do prvog gema na svoj servis. Očigledno je da se očekuje velika borba u ovom meču0:1 - Vavrinka lagano na svoj servis stiže do prvog gema na meču

I set

Srpski i švajcarski teniser su odigrali 21 duel u karijeri, a Novak vodi 17:4 u pobedama. Vavrinka je trenutno na petom mestu ATP liste. Njih dvojica su poslednji put igrali u finalu Rolan Garosa kada je Vavrinka pobedio u četiri seta. Ovaj meč je ujedno prilika Novaku da se revanšira Švajcarcu za bolan poraz u finalu Rolan Garosa.