(KURIR TV) VIKTOR JAČI OD POVREDE: Troicki posle drame i 5 setova u Nišu doneo prvi poen Srbiji

Dejvis kup

Srbija je u prvom kolu Dejvis kupa povela protiv Rusije sa 1:0, pošto je Viktor Troicki posle drame, preokreta i 5 setova u Nišu savladao Karena Hačanova 6:4, 6:7, 6:3, 1:6, 7:6.

1 / 33 Foto: Dado Đilas

Viktor je od starta meča pokazao da je kvalitetniji i delovalo je da pitanje osvajača prvog poena u duelu Srbije i Rusije ne bi smelo da se postavlja. Poveo je u prvom setu sa 5:2, zatim dozvolio Rusu da priđe na 5:4, ali nje zatim završio prvi deo posla. Na krilima igre iz druge polovine prvog seta Hačanov je iskoristio lošiju igru Troickog i na startu drugog seta stekao brejk prednosti. Viktor se mučio, pritiskao protivnika, ali je tek u sedmom gemu uspeo da napravi brejk, a posle 3 vezana gema i da izjednači na 4:4. Hačanov zatim prekida niz srpskog igrača, ali u nastavku seta nema brejka pa je odlučivao taj-brejk. U dodatnom gemu Hačanov je bio prisebniji i dobio je taj deo igre sa 7:3, što je značilo da će se igrati još najmanje dva seta. Troicki je treći deo igre počeo sjajno. U prva tri gema napravio je brejk i uspeo da ga vođstvom od 3:0 potvrdi. Srpski igrač je do kraja seta uspeo da sigurnom igrom sačuva prednost i dobije treći set sa 6:3. Četvrti set je počeo kao i drugi, Hačanov je prvo spasao dve brejk lopte, a potom oduzeo servis Troickom i potvrdio prednost brejka, što mu je donelo vođstvo od 3:0. Viktor od toga nije uspeo da se oporavi, pa je Rus u Nišu odigrao prvi meč u pet setova u karijeri.U četvrtom setu, oba igrača su koristila medicinski tajm-aut, a posle toga su i Troicki i Hačanov imali ozbiljne probleme, što im je otežalo kretanje po podlozi u Čairu.U petom setu, Viktor je u desetom gemu imao 3 meč lopte ali ih nije iskopristio. Naredni gem na svoj servis, Troicki je dobio, potom bez uspeha pokušao da brejkne Hačanova za konačan trijumf. U 13. gemu poslednjeg seta Rus je vodio sa 4:0, ali je Viktor nanizao pet poena zaredom. Rus je međutim došao do prve meč lopte, koju je Troicki spasao servisom.

Srbin je uspeo da osvojio još dva poena i pobedi uz ovacije publike.

Drugi meč prvog dana igraće Novak Đoković i Danil Medvedev.

Viktor je posle meča prokomentarisao to što često igra mečeve u pet setova rekavši da nema ništa protiv da tako bude i ubuduće:

"Što da ne?! Ako ću da ih dobijam, prihvatam odmah", rekao je Troicki za RTS.

Osvrnuo se zatim na duel sa Hačanovim.

"Sjajan meč. Publika je bila neverovatna, pomagala mi je kad mi je bilo najvažnije, kao i tim i selektor. Borio sam se, to je moja igra, nikad se ne predajem, pogotovo kad igram za svoju zemlju".

Iznenadio se Troicki kad je saznao da je rival prvi put u karijeri igrao pet setova.

"Obojica smo servirali dobro. On igra agresivno, dosta je i grešio... Borio sam se i pobedio", zaključio je Viktor Troicki.

Peti set

7:6 - Viktor je pobedio, Srbija vodi!

6:6 - Posle drame idemo u taj-brejk

6:5 - Viktor je osigurao, taj brejk

5:5 - Troicki je imao 3 meč lopte, ali igra se dalje

5:4 - Odakle mu snage? Viktor se sjajno kreće terenom, utisak je da je kriza iza srpskog tenisera

4:4 - Viktor je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio. Rus se spasao sa dva asa

4:3 - Slično je uzvratio Troicki

3:3 - Hačanov je bez mnogo muke dobio servis gem

3:2 - Uspeo je srpski teniser da zaboravi prethodni gem i dobije ovaj na svoj servis.

2:2 - Dug gem tokom kog je Troicki imao čak četiri brejk lopte! Međutim, Hačanov se svaki put izvukao i uspeo da izjednači.

2:1 - Hačanov je imao dve brejk lopte, ali se Viktor spasao

1:1 - Bilo je 40:30, ali se Rus izvukao

1:0 - Viktor je skraćivao poene i dobio uvodni gem

Peti set

1:6 - Meč ide u peti set, a oba igrača su povređena

1:5 - Duplom greškom, Viktor koji ima probleme sa bolovima, je poklonio Hačanovu šansu da meč odvede u peti set

Oba igrača zatražila su medicinski tajm-aut, pa je pauza između gemova potrajala

3:0 - Viktor je posle igre na razliku potvrdio brejk

2:0 - Kakav start srspskog tenisera, napravio je brejk uz osam vezanih poena u trećem setu

1:0 - Viktor je gemom bez izgubljenog poena dobio prvi gem

Treći set

6:7 - Hačanov je dodatni gem dobio sa 7:3

6:6 - Jedan gem bez drame za Viktora

5:6 - Troicki se okliznuo na brejk loptu, što je na trenutak zabrinulo sve u hali, ali je ustao i došao do nove šanse, koju nažalost nije iskoristio

4:5 - Hačanov prekida niz srpskog tenisera

4:4 - Troicki se potpuno vratio u set

3:4 - Brejk! Viktor se potpuno vratio u set, Čairom odjekuje Marš na Drinu

2:4 - Viktor greškama podiže nivo samopouzdanja Rusa, koji je na sreću propustio i četvrtu brejk šansu u ovom setu

1:4 - Troicki je imao brejk loptu, ali je po prvi put u meču nije iskoriswtio

1:3 - Posle velike borbe, spasavanja 3 brejk lopte, Viktor je "skinuo nulu" u drugom setu

0:3 - Bilo je 0:30, ali Viktor nije uspeo da napravi brejk, pa je Rus drugom serijom od 3 vezana gema stekao solidnu prednost

0:2 - Troicki je duplom greškom poklonio brejk Rusu

0:1 - Hačanov vodi prvi put u meču

Drugi set

6:4 - Viktor je dobio gem i posle 36 minuta vodi 1:0

5:4 - Rus je došao do igre, proradio mu je servis i dobio je tri vezana gema, tako da Troicki drugi put servira za set

5:3 - Greškama Troickog Rus dolazi na brejk zaostatka

5:2 - Rus je bez izgubljenog poena uspeo da produži set

5:1 - Bilo je 30:30, ali je Viktor asom i vinerom došao na korak od osvajanja prvog seta

4:1 - Troicki maksimalno koristi neiznuđene greške Hačanova (ima ih do sada 13) i pravi i drugi brejk

3:1 - Bilo je malo napeto, ali je Viktor bez mnogo problema dobio i treći gem

2:1 - Hačanov je vodio 40:15, Troicki je došao do izjednačenja, ali je Rus asom dobio prvi gem

2:0 - Troicki je asom spasao brejk loptu, a zatim u igri na razliku potvrdio brejk

1:0 - Viktor odmah na startu koristi greške Rusa, koji je napravio dve duple greške i donosi Srbiji brejk Prvi set

14:55 Troicki i Hačanov su na terenuUskoro počinje prvi meč 14:50 - U toku je izvođenje himni dve zemljeU toku je izvođenje himni Rusije i Srbije

14:45 - Dvorana Čair se polako puni

14:20 - Red za ulazak u dvoranu je 100 metara

14:00 - Srpski teniseri odradili trening