(VIDEO) ISTOMIN ŠOKIRAO SRBIJU: 117. teniser na svetu izbacio Đokovića sa Australijan opena

Senzacija nad senzacijama

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je u 2. kolu Australijan opena od Denisa Istomina iz Uzbekistana sa 3:2 (7:6 (10:8), 5:7, 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

1 / 4 Foto: Reuters

Šestostruki šampion Melburna poražen je posle velike borbe koja je trajala četiri sata i 48 minuta.

U prvom setu Istomin je prvi napravio brejk u sedmom gemu, međutim Novak je već u narednom vratio ribrejk. Set je ušao u taj-brejk, u kome se Istomin bolje snašao i posle 85 minuta igre poveo sa 1:0.

U drugom setu Đoković je jedini napravio brejk, i to u 11. gemu sa 6:5. U narednom je potvrdio brejk i izjednačio u setovima.

Treći set je obilovao brejkovima. Đoković je oduzeo servis Istominu za 2:1, a kada je Uzbekistanac odmah bratio ribrejk, Novak je napravio još dva brejka i sa 6:2 dobio ovaj deo meča.

Đoković je loše počeo treći set. Istomin je u drugom gemu napravio brejk i vodio sa 3:0 i 4:1. Đoković se vratio i izjednačio na 4:4, a pošto je svaki teniser do kraja dobijao svoj servis ušlo se u taj-brejk. Istomin je ponovo bio uspešniji i uveo meč u peti set.

Uzbekistanac je u petom gemu petog seta oduzeo servis Novaku. Ispostavilo se da je to bio ključni detalj.

Novak Đoković, Melburn, Foto: AP

5. SET

4:6 - Gotov je meč! Istomin je priredio veliku senzaciju!

4:5 - Đoković je osvojio gem, Istomin servira za meč.

3:5 - Bez izgubljenog poena Istomin stiže na korak od najveće senzacije u Melburnu.

3:4 - Bez većih muka Novak osvaja gem. Međutim, i dalje ima gem zaostatka.

2:4 - Istomin je potvrdio brejk.

2:3 - Brejk Istomina! Uzbekistanac je iskoristio drugu od dve vezane brejk šanse i napravio ogroman korak ka pobedi. Završni poen bio je sjajan forhend viner.

2:2 - Drama se nastavlja. Uzbekistanac fohend vinerom završava ovaj gem.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do novog vođstva. Videli smo sjajan bekhend viner u završnom poenu.

1:1 - Istomin je osvojio prva tri poena u gemu, Đoković izjednačio, ali onda napravio dve greške za izjednačenje u gemovima.

1:0 - Lep početak odlučujućeg seta za Novaka Đokovića. Bez većih problema je stigao do vođstva.

Đoković u karijeri ima skor 27-8 kada je igrao peti set. Istomin ima 12 pobeda i osam poraza u petom setu.

4. SET

6:7 - Istomin je i drugi taj-brejk u meču rešio u svoju korist. Poveo je sa 5:1, zatim sa 6:3 i rešio ovaj deo igre u svoju korist sa 7:5.

6:6 - Igraće se taj-brejk, drugi u ovom meču.

5:6 - Đoković je nadoknadio dve gem lopte, ali nije uspeo da stigne do brejk šanse.

5:5 - Đoković je spasao jednu set loptu, ukupno treću u meču i sačuvao set, za sada.

4:5 - Četiri neiznuđene greške Đokovića donele su Istominu novo vođstvo.

4:4 - Novim asom Đoković je osvojio treći gem u nizu i izjednačio rezultat u četvrtom setu.

3:4 - Brejk!!! Dva forhenda i jedan bekhend proradili su u pravom trenutku, Novak vraća brejk zaostatka.

2:4 - Tri forhend vinera omogućila su Novaku da zadrži gem.

1:4 - Istomin osvaja još jedan gem bez većih problema.

1:3 - Đoković prekida seriju Istomina od tri vezana gema.

0:3 - Loš početak četvrtog seta. Istomin je potvrdio brejk.

0:2 - Brejk Istomina na startu četvrtog seta. Novak je ležerno odigrao ovaj gem, što je Uzbekistanac iskoristio.

0:1 - Đoković je već u prvom gemu imao brejk šansu, ali je nije iskoristio. Istomin vodi na startu četvrtog seta.

3. SET

6:2 - Đoković je iskoristio drugu set loptu i preokrenuo rezultat u meču. Prethodno je imao novi as, zatim i novi poen na mreži posle bekhend voleja. Meč do ovog trenutka traje tri sata i pet minuta.

5:2 - To je pravi Novak! Treći u nizu brejk srpskog tenisera koji sada vodi sa 5:2 i ima servis za set.

4:2 - Sedmim asom u meču Novak je potvrdio brejk. Đoković je sjajan na mreži, što je pokazao i u ovom gemu. Osvojio je 27 poena na mreži do sada, naspram 10 koliko ih ima Uzbekistanac.

3:2 - Treći u nizu brejk! Srećom po Novaka Đokovića on je taj koji je napravio dva brejka. Srpski teniser je napravio po jedan forhend i bekhend viner, uz dve greške rivala.

2:2 - Užasan gem po Novaka. Osvojio je samo jedan poen i dozvolio Istominu da se ekspresno vrati u treći set. Uzbekistanac je iskoristio drugu od deset brejk lopti. Đoković ima tri od 11.

2:1 - Brejk!!! Volej iz bekhenda i viner iz forhenda, uz dve greške Istomina donele su srpskom teniseru veliku prednost u trećem setu. Meč traje već 160 minuta!

Društvene mreže su se usijale. Drama u Melburnu privlači veliku pažnju navijača.

Novak Đoković, Melburn, Foto: Printskrin

1:1 - Gem sa puno grešaka na obe strane pripao je Novaku. Đoković je napravio još jednu duplu servis grešku.

0:1 - Denis Istomin je prvi servirao u trećem setu. Bez većih problema je poveo, nije izgubio nijedan poen.

2. SET

7:5 - Bez izgubljenog poena Đoković je osvojio set! Upisao je šesti as i novu bekhend viner paralelu.

6:5 - Kakav poen za brejk! Đoković je stigao do tri vezane brejk lopte, dve olako ispustio, a onda iskoristio treću u dugoj razmeni udaraca. Đoković je poslao neodbranjiv bekhend u polje Istomina i ima servis za set.

5:5 - Đoković je bio na ivici ambisa pošto je Istomin stekao dve vezane set lopte. Ipak, sjajan servis koji je krunisan bekhend volejom i as doveli su Novaka do izjednačenja, a zatim po jedan forhend i bekhend viner do gema.

4:5 - Đoković nikako da dođe do prilike da ugrozi servis Istomina. Uzbekistanac je upisao još jedan as, ukupno deseti u meču. Novak je četiri puta odservirao neodbranjivo.

Novak Đoković, Foto: Reuters

4:4 - Ne preterano efektan gem, ali najbitnije je da je pripao srpskom asu.

3:4 - Lagan gem za Istomina, tri neiznuđene greške Đokovića.

3:3 - Težak gem za Đokovića, ali ipak ga osvaja. Đoković je upisao jedan servis viner u pretposlednjem poenu ovog gema.

2:3 - Poenom iz forhend vinera Đoković je stekao brejk loptu, međutim Istomin se revanširao istom merom, a zatim upisao dva asa za novo vođstvo.

2:2 - As servisom, uz jedan bekhend viner, Đoković je osvojio drugi gem u drugom setu.

1:2 - Dve neiznuđene greške Đokovića pomogle su Istominu da osvoji novi gem. Uzbekistanac je upisao novu druplu servis grešku.

1:1 - Lagan gem za Đokovića, baš ono što mu treba.

0:1 - Istomin je prvi servirao u drugom setu. Nije dozvolio Novaku brejk šansu.

1. SET

6:7 - Đoković je već u drugom poenu napravio mini brejk za 2:0. I u narednom je izgradio lepu poziciju a onda neočekivano zakucao lopticu u mrežu.Svako od tenisera je osvojio po dva poena na svoj servis, pa je Novak imao vođstvo 4:3 i servis. Međutim, Istomin je napravio dva neverovatna poena, od kojih je posebno drugi bio fantastičan, ritern iz trka, i samim tim poveo sa 5:4, uz dva servisa.Đoković se već u narednom poenu vratio i izjednačio na 5:5. Ipak, Istomin je prvi stigao do set lopti pošto je jedan drop šot Đokovića završio u autu.Novak je spasao prvu set loptu odličnim servis vinerom, a zatim i sam stigao do prve set lopte posle još jednog servis vinera. Istomin je izjednačio servis vinerom, ali potom početnički pogrešio i omogućio Novaku novu set loptu.Drama koja prati ceo set morala je da se nastavi i u taj-brejku. Đoković je iz bekhenda poslao jednu laganu lopticu u mrežu za 8:8. Još veću grešku je napravio u narednom poenu kada je lopticu nekontrolisano poslao u aut.Istomin je sjajno servirao i vinerom osvojio prvi set posle 85 minuta igre.

6:6 - As i servis viner pomogli su Istominu da uvede prvi set u taj-brejk.

6:5 - Đoković je osvojio prva tri poena, potom napravio duplu servis grešku, ali veću dramu je sprečio u narednom poenu sjajnim servisom.

5:5 - Istomin je izjednačio, upisao je novi as, a Đoković je napravio dve greške iz bekhenda.

5:4 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do vođstva.

4:4 - Ribrejk Novaka! Uz dosta muke i u situaciji kada je prokockao prethodno dve brejk šanse, Đoković je uspeo da ekspresno vrati prvi set u egal. Igra se 58 minuta u prvom setu.

3:4 - Pravo niotkuda Istomin je stigao do brejka. Đoković je napravio neverovatnu grešku kada je laganu lopticu sa osnovne linije poslao u mrežu, a u narednom poenu nije mu prošla skraćena lopta.

3:3 - Dva bekhend vinera i as olakšali su Istominu da stigne do novog izjednačenja u prvom setu.

3:2 - Nije se previše oznojio srpski teniser u ovom gemu.

2:2 - Đoković je prvi put u meču stekao brejk šansu, međutim nije uspeo da je iskoristi. Zatim je neiznuđenom greškom iz forhenda izgubio gem.

2:1 - Revanširao se Novak Denisu, izgubio je samo jedan poen za novo vođstvo.

1:1 - Istomin je daleko lakše osvojio prvi servis u meču, sa samo jednim izgubljenim poenim stigao je do izjednačenja.

1:0 - Apsolutno lud početak meča u "Rod Lejver" areni. Prvi gem je trajao čak 15 minuta, Đoković je spasao šest brejk lopti, a treću pretvorio u vođstvo. Po završetku gema u kome je servirao Đoković je podigao ruke u znak pobede i zaradio ovacije publike. Potom je, dok su odmarali, uputio nekoliko šaljivim komentara koji su zasmejali gledaoce na centralnom terenu u Melburn parku. Već u prvom poenu na meču, Đoković je pao posle sjajne forhend paralele Istomina, ali srećom bez težih posledica.

Đoković i Istomin su izašli na centralni teren "Rod Lejver" arenu.

Srpski teniser je dobio nadmetanje u bacanju novčića i odlučio da prvi servira.

Poslednji put sastali su se 2014. godine, a dva od pet mečeva odigrali su na Australijan openu.

Pobednik će u trećoj rundi igrati protiv Karenja Buste, 30. nosioca iz Španije. Busta je ranije sa 3:0 počistio Britanca Kajla Edmunda, po setovima 6:2, 6:4, 6:2.