ISTORIJSKI MEČ: Đoković posle tri dana savladao Aguta i prešao magičnu granicu od 100 miliona dolara

Neka se pripremi Berdih

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je savladao Španca Roberta Bautistu Aguta sa 3:1 (3:6, 6:4, 6:1, 7:5).

Srpski as je ovom pobedom ušao u istoriju tenisa kao prvi igrač koji je zaradio 100 miliona dolara na turnirima.

Đoković je uoči turnira imao zarađenih 99.673.404 dolara, a plasmanom u 28. uzastopno četvrtfinale na gren slem turnirima inkasirao je dodatnih 328.251. Dakle, do sada je zaradio 100.001.655 dolara i nalazi se ispred Rodžera Federera, koji je zaradio 98.011.727 dolara. Na trećem mestu je Rafael Nadal 78.007.139 dolara. Đoković do kraja turnira u Parizu ima priliku da dodatno uveća svoj saldo, pošto šampionu pripada 2,2 miliona dolara.

Meč je zvanično trajao tri sata i 16 minuta, ali praktično dva dana zbog kiše u Parizu ili čak tri zbog promena rasporeda.

Đoković je dobio i peti meč protiv Španca, a u borbi za polufinale sastaće se sa Čehom Tomašom Berdihom, koji je pobedio Španca Davida Ferera 6:3, 7:5, 6:3. Đoković i Berdih odigrali su 25 mečeva u karijeri, a Novak vodi 23:2 u pobedama. Turnir u Parizu igra se za ukupni nagradni fond od 32 miliona evra.

Meč je trebao da se igra u ponedeljak, ali je pomeren za dan kasnije zbog kiše. U utorak je u dva navrata igran, ali je kiša bila jača, pa se nastavak očekuje danas oko 13 sati.

Predviđeno je bilo da meč počne u utorak u 11.00, ali vremenski uslovi to nisu dozvolili, pa je krenuo sat kasnije. Prvi put je prekinut pošto je Španac dobio prvi set 6:3. Nastavljen je, Đoković je izjednačio u setovima (6:4), a kada je potvrdio brejk u trećem setu (4:1) kiša je ponovo počela, pa je usledio novi prekid.

Igrači su čekali da se stvore uslovi da ponovo izađu na teren, ali je organizator oko 19 sati odlučio da kompletan program pomeri za sredu.

Srpski teniser je danas odmah po izlasku na teren došao do brejka i poveo s 5:1, a potom je bez većih problema poveo s 2:1 u setovima.

Četvrti set doneo je nešto više uzbuđenja. Sve do šestog gema teniseri su bili izjednačeni, a onda je Španac oduzeo servis Đokoviću, pa je poveo s 4:2. Ipak, srpski teniser je jako brzo uzvratio brejkom, a onda u 11. gemu napravio i odlučujuči i izborio plasman u četvrtfinale.

Novak Đoković, kišobran, Rolan Garos, Foto: Printskrin

Novak Đoković, Foto: Printskrin

4. SET

7:5 - Meč je gotov!

6:5 - Bejk Đokovića!

5:5 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Đoković stiže do izjednačenja.

4:5 - Agut je drugu gem priliku pretvorio u novi gem. Đoković ovog puta nije imao brejk šanse.

4:4 - Lagan gem za Đokovića.

3:4 - Ribrejk Đokovića! Sa samo jednim izgubljenim poenom, srpski teniser dobija gem.

2:4 - Neočekivani pad u igri Đokovića. Srpski teniser je stigao do gem lopte, ali je zatim napravio tri greške koje su Agutu donele brejk.

2:3 - Đoković je propustio dve brejk lopte, a Agut iskoristio drugu gem loptu za novo vođstvo.

2:2 - Đoković je dobio drugi gem u četvrtom setu. Novak je iskoristio treću gem loptu.

1:2 - I dalje bez brejka.

1:1 - Agut je pripretio i osvojio dva poena, ali je Novak osvojio gem.

0:1 - Bautista Agut otvara četvrti set servisom i osvojenim gemom.

3. SET

6:1 - Lagano Đoković osvaja poslednji gem u trećem setu i vodi sa 2:1.

5:1 - Brejk Đokovića u prvom gemu u nastavku! Đoković je spasao jednu gem loptu, a zatim iskoristio drugu brejk šansu i ima priliku da servira za drugi set.

Nastavlja se mučenje Novaka Đokovića i Roberta Bautista Aguta. Meč je ponovo prekinut zbog kiše.

4:1 - Đoković je spasao tri brejk lopte, od toga dve vezane, i stekao ubedljivu prednost.

3:1 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio drugu priliku da oduzme servis rivalu.

2:1 - Đoković je spasao jednu brejk loptu i osvojio novi gem.1:1 - Španac stiže do izjednačenja. Bautista Agut osvaja prvi gem na svoj servis u trećem setu

1:0 - Đoković je osvojio prvi gem u trećem setu. Španac je imao i brejk loptu, ali je Novak servisima stigao do prvog gema. Novak je stručnom štabu na tribinama da ima problema sa bolovima u ramenu, ali je nastavio meč

2. SET

Posle pauze od više od dva sata nastavlja se meč.

6:4 - Kako je tekao ceo set, tako se i završio. Đoković je brejkom stigao do drugog seta, i to u drugoj brejk šansi u gemu. Đoković je u dva navrata pogodio liniju i stigao do izjednačenja.

5:4 - Neverovatno! Španac je i peti put u meču oduzeo servis Đokoviću. Španac ima 5-6 uspešnost na brejk loptama, Đoković 4-11.

5:3 - Novi brejk Đokovića! Mučio se Novak u prilično dugom gemu, iskoristio je četvrtu priliku i sada servira za set.

4:3 - Nažalost, Đoković je odmah ispustio brejk prednosti. Agut je iskoristio prvu brejk priliku i zadržao stopostotni učinak pošto je sve četiri brejk šanse u ovom meču iskoristio.

4:2 - Brejk Đokovića! Ponovo je srpski teniser stigao do brejk prilike, a ovog puta je bekhend vinerom došao do gema.

3:2 - Još jedan gem sa nulom za Đokovića na njegov servis.

2:2 - Ponovo je Đoković propustio brejk lopte. Ovog puta imao je dve vezane prilike, ali je Agut uspeo da se izvuče, pomalo i uz sreću, a onda asom stigao do gem šanse. Đoković je propustio pet brejk lopti u prva dva gema na servis rivala.

2:1 - Bez izgubljenog poena, sa dva vinera, Đoković dobija gem.

1:1 - Šteta, Đoković je imao tri vezane brejk lopte, ali nije uspeo da ih pretvori u brejk.

1:0 - Znatno ozbiljniji Đoković u prvom gemu nastavka meča.

1. SET

3:6 - Gotov je prvi set. Đoković je imao priliku da ribrejkne Španca još jednom, ali na kraju nije uspeo. Bautista Agut posle 35 minuta osvaja prvi set.

3:5 - Bautista Agut je oduzeo i treći put servis Đokoviću. Dva sjajna napada Španca, uz grešku Đokovića na mreži doprineli su da Španac dođe u priliku da servira za set.

3:4 - Ribrejk Đokovića! Četvrti brejk u meču, ovog puta je Đoković odigrao fantastično, a zabeležio je i jedan sjajan forhend viner.

2:4 - Potpuno neočekivano, Španac po drugi put oduzima servis Đokoviću. Veliki broj neiznuđenih grešaka srpskog tenisera u ovom delu meča.

2:3 - Po jedna greška iz forhenda i bekhenda Đokovića omogućila je Bautisti Agutu osvajanje novog gema.

2:2 - Bez većih poteškoća Đoković stiže do izjednačenja. Srpski teniser je upisao jedan odličan forhend viner.

1:2 - Španac je osvojio svoj servis i prvi put poveo u meču.

1:1 - Ribrejk Aguta. Duplom servis greškom Đoković je izgubio prvi gem u kome je servirao.

1:0 - Brejk Đokovića u prvom gemu meča. Srpski teniser je iskoristio prvu šansu da oduzme servis Špancu.

Đoković je oko 12 sati izašao na glavni teren u Parizu

Meč je prvobitno bio zakazan za ponedeljak u 13 sati na terenu "Filip Šatrije", ali je zbog kiše odlagan nekoliko puta, sve dok organizatori Otvorenog prvenstva Francuske nisu doneli konačnu odluku da se meč otkaže i zakaže za danas u 11 sati.

Međutim, kiša i danas pravi problem organizatorima, pa je meč ponovo odložen za kasnije danas.

Đoković je protiv trenutno 16. tenisera sveta slavio u sva četiri duela. Poslednji je odigran nedavno u Madridu, kada je bilo 2:0 (6:2, 6:1).

U ta četiri meča Španac je uzeo samo jedan set Đokoviću, i to prošle godine na US Openu.

Pobednik ovog meča igraće u četvrtfinalu protiv boljeg iz meča Tomaš Berdih - David Ferer.

U prethodnom kolu srpski as je bio bolji od Britanca slovenačkog porekla Aljaža Bedenea