(VIDEO) NOVAKOV ZALET ZA RIO: Đoković počistio Nišikorija u Torontu i osvojio 30. Masters titulu

A sada pravac olimpijsko zlato

Najbolji teniser sveta Novak Đoković deklasirao je Japanca Keija Nišikorija u finalu Rodžers kupa u Torontu - 6:3, 7:5.

Srpski teniser je tako osvojio 30. Masters titulu u karijeri! Ovo mu je četvrti trofej na Rodžers kupu.

Ujedno, Novaku je turnir u Torontu predstavljao generalnu probu pred Olimpijske igre u Rio de Žaneiru, gde želi da osvoji zlato. Kako je igrao u finalu Rodžers kupa, najsjajnije olimpijsko odličje mu je nadohvat ruke.

Đoković je izdominirao u finalu. Servis mu je bio odličan, za razliku od prethodnih dana. Nišikori je uspeo da napravi jedan brejk, ali se nijednog trenutno nije postavljalo pitanje pobednika.

Prvi reket sveta je napravio jedan brejk u prvom setu, a pritom rivalu nije dozvolio ni promil nade da će doći u priliku da mu oduzme servis. Kako je krenuo drugi set, delovalo je da će sve biti kao preslikano iz prvog. Srpski teniser je prednost brejka stekao rutinski za 2:1, međutim, kratak period opuštanja iskoristio je uporni Japanac i uzvratio za 3:3. To je Nišikoriju dalo krila da zaigra mnogo bolje, ali nedovoljno da bi doveo u pitanje Novakov trijumf. Ključni brejk Đoković je napravio za 6:5, a onda na svoj servis stavio tačku na Rodžers kup.

Bio je ovo njihov 12. duel i deseta pobeda Novaka Đokovića, peta ove godine u isto toliko duela.

Drugi set:

7:5 - KRAJ!

6:5 - BREJK! Velika borba se vodila, Novak je uspeo da dođe prilike za brejk, ali i da je iskoristi, pa u sledećem gemu servira za titulu.

5:5 - Novak rutinski dolazi do izjednačenja.

5:4 - Na 30:15 za Nišikorija, Đoković je imao veliki promašaj, što je odlučilo kome će pripasti gem.

4:4 - Prekinuo je Novak mini seriju rivala, ponovo je sjajno servirao.

3:4 - Japanac se sada razigrao, potvrdio je brejk.

3:3 - BREJK! Nišikori je odigrao fantastično, došao do 0:40, a onda iskoristio drugu brejk loptu.

3:2 - I Nišikori sada bez problema uzima gem na svoj servis.

3:1 - Lagano do potvrde brejka.

2:1 - BREJK! Takoreći rutinski Đoković je napravio je brejk dozvolivši Nišikoriju samo jedan poen.

1:1 - Novak nastavlja da "melje" protivnika servisima.

0:1 - Đoković je prišao na 40:30, ali je Nišikori sledeći poen sjajno izgradio i dobio prvi gem u setu.

Prvi set:

6:3 - Iskoristio je Đoković treću set loptu, drugu u ovom gemu.

5:3 - Imao je Novak i sada brejk loptu - set loptu, ali se Kei izvukao.

5:2 - Prvi reket sveta je brzo, ponovo zahvaljujući dobrim servisima, došao do 40:0, a onda kao da se malo opustio i dozvolio rivalu da uzme dva poena. Ipak, usledila je greška Nišikorija, pa je Novak potvrdio brejk.

4:2 - BREJK! Nišikori je pogodio svih pet prvih servisa, ali je Đoković odigrao odličan gem, napravio je samo jednu grešku i to na 0:30. Međutim, posle je osvojio još dva poena i stekao prednost u prvom setu.

3:2 - Sada je Kei osvojio dva poena... Međutim, Novak, za razliku od prethodnih dana, danas dobro servira.

2:2 - Prvi put je igrač koji riternira osvojio dva poena. To je učinio Novak, ali više od toga nije mogao. Japanac je prvim asom došao do izjednačenja.

2:1 - I ponovo Novak, kao i prvi, i treći gem dobija sa nulom

1:1 - Ni Nišikori nije imao problema u prvom gemu na svoj servis.

1:0 - Đoković je birao da prvi servira i osvojio gem bez izgubljenog poena.

Najava:

Novak se pobedom nad Monfisom u polufinalu plasirao u 14. od poslednjih 15 Masters finala.

Ovo je osmo finale srpskog tenisera u ovoj godini – izgubio je samo jedno, od Endija Mareja u Rimu.

S druge strane, Japanac je preko Vavrinke izborio treće finale na turnirima ove kategorije. Šesti teniser sveta će pokušati da osvoji 12. trofej u karijeri.

Iako nije pokazao najbolje iz svog arsenala tokom turnira, Đoković je do završne predstave stigao ne izgubivši ni set.

Do sada su se Novak i Kei sastajali 11 puta, a Srbin je zabeležio devet pobeda. Đoković je dobio sva četiri njihova duela ove godine, na Australijan openu, u Majamiju, Madridu i Rimu.

Evo detalja iz polufinalnih mečeva u Torontu.