(VIDEO) ŠAMPIONSKI START: Đoković savladao Vorda sa 3:0 i krenuo u pohod na 4. titulu na Vimbldonu

Grend slem na travi

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković uspešno je otvario jubilarno 130. izdanje Vimbldona duelom protiv domaćeg takmičara Džejmsa Vorda.

1 / 4 Foto: AP

Đoković je do prvog trijumfa iz isto toliko mečeva protiv 177. tenisera sveta došao posle nešto malo više od dva sata igre.

Srbin je osvojio prvih devet gemova na meču, ali je Vard na krilima publike uspeo da se vrati u drugom setu i unese neizvesnost sve do taj-brejka, kada je Novak ipak imao više koncentracije.

Osim manjih problema u drugom setu, Đoković je rutinski prošao u narednu fazu gde će igrati protiv Francuza Adrijana Manarina.

Ukupan nagradni fond na Vimbldonu iznosi 28 miliona funti.

Od srpskih tenisera danas na terene Ol Ingland kluba izlaze još Ana Ivanović, Jelena Janković i Janko Tipsarević.

Ana Ivanović će igrati oko 14 sati protiv Jekaterine Aleksandrove iz Rusije, a u isto vreme bi na teren trebao i Janko Tipsarević, koji za protivnika ima 16. nosioca Francuza Žila Simona.

Nešto kasnije na teren će Jelena Janković, koju čeka duel sa Štefani Fegele iz Švajcarske.

Novak Đoković, Vimbldon, Foto: AP

3. SET

5:4 - Vord je odložio završetak meča.

5:3 - Đoković je na gem od pobede.

4:3 - Petim asom u meču Vord osvaja gem u kome nije izgubio nijedan poen.

4:2 - Šestim asom u meču Đoković je dobio gem u kome je izgubio samo jedan poen.

3:2 - Vord je dobio jedan od najdužih gemova u meču. Đoković je propustio jednu brejk loptu, a Vord je petu šansu pretvorio u gem.

3:1 - Sa nulom je Đoković osvojio gem, čime je potvrdio brejk.

2:1 - Brejk Đokovića u pravom trenutku. Srpski teniser je iskoristio prvu šansu i poveo u trećem setu.

1:1 - Đoković je izjednačio u gemovima.

0:1 - Vord je prvi servirao i bez izgubljenog poena osvojio prvi gem u trećem setu.

2. SET

7:6 - Kraj mučenja u drugom setu, Đoković je taj-brejk dobio sa 7:3.

6:6 - Igraće se taj-brejk.

6:5 - Đoković je spasao tri brejk lopte, pre svega zahvaljujući dobrim prvim servisima, i zatim stigao do novog vođstva.

5:5 - Đoković je bio na dva poena od osvajanja seta, međutim Vord je dobro servirao u nastavku gema i stigao do izjednačenja.

5:4 - Novo vođstvo Đokovića.

4:4 - Đoković je propustio tri vezane brejk lopte. Vord je vezao pet poena i stigao do novog izjednačenja.

4:3 - Dobar gem za Novaka, zaustavio je nalet Vorda i tri vezana osvojena gema.

3:3 - Vord osvaja treći uzastopni gem. Posle 40:0 Đoković je sa dva odlična riterna pripretio, ali nije imao snage za izjednačenje.

3:2 - Brejk Vordija! Pravo niotkuda Vord je zaigrao bolje i vezao dva gema. Đoković je slabo servirao u ovom gemu.

3:1 - Kakve ovacije na centralnom terenu Vimbldona! Vord je osvojio prvi gem u meču, posle tačno 40 minuta igre.

3:0 - Novi gem bez izgubljenog poena, dva asa i po jedan forhend i bekhend viner.

2:0 - Đoković je posle 34 minuta igre i dalje bez izgubljenog gema. Stigao je do dve vezane brejk lopte, a prvu pretvorio u gem.

1:0 - Đoković bez izgubljenog poena osvaja prvi gem u drugom setu.

1. SET

6:0 - Dupla servis greška koštala je Vorda gema, samim tim i prvog seta. Prvi set je trajao 27 minuta.

5:0 - Lagan gem za Đokovića, osvojio je prva tri poena, zatim izgubio jedan i na kraju efektno završio gem.

4:0 - Ponovo je Đoković spasavao gubitak gema i na kraju preokrenuo i osvojio ga. Vord je ovog puta imao dve šanse za gem, a Novak iskoristio svoju prvu šansu.

3:0 - Đoković je spasao čak četiri brejk lopte, od toga tri vezane, a iskoristio prvu šansu za novi gem.

2:0 - Brejk Đokovića! Prvi nosilac je već u prvom pokušaju oduzeo servis rivalu. Vord je odservirao dve duple servis greške, a Đoković iskoristio drugu brejk loptu.

1:0 - Novak je prvi servirao i bez izgubljenog poena osvojio prvi gem. Srpski teniser je upisao jedan as servis.