(VIDEO) OD SJAJA DO OČAJA I NAZAD: Troicki pobedio Čilića i za trofej će se boriti sa Nadalom

Neka se spremi Španac

Srpski teniser ostvario veliki uspeh u Štutgartu, sutra će igrati za treću titulu u karijeri

Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je Hrvata Marina Čilića u polufinalu turnira u Štutgartu (ATP 250, trava) 6:3, 6:7, 7:6 i u finalu će se sutra sastati sa Rafaelom Nadalom.

Duel između Srbina i Hrvata trajao je dva sata i 22 minuta.

Troicki je igrao sjajno u većem delu meča sa Čilićem. U prvom setu bio mu je dovoljno da iskoristi jednu od pet brejk lopti (za 2:0), pa da posle 34 minuta reši taj deo igre u svoju korist. Usput je spasio četiri brejk lopte...

U drugom setu je propustio tri šanse, sve u istom gemu, da ponovo oduzme servis devetom teniseru sveta, koji je kasnije i sam dobio jednu priliku da napravi brejk i automatski dobije set. Srbin se tada izvukao, ali je Čilić u taj-brejku počeo da servira odlično i pogađa linije, pa je "13. gem" lako rešio u svoju korist - 7:1.

Pad u igri Beograđanina produžio se i na treći set, Čilić mu je prvi put na meču oduzeo servis (3:2), ali mu je Viktor uzvratio za 4:4. Hrvat je ponovo mogao do brejka prednosti već u narednom gemu, jer imao je tri šanse za to, ali je Troicki tada ponovo počeo dobro da servira.

U taj-brejku odlučujućeg seta nije bilo dileme oko pobednika - srpski igrač je od početka igrao agresivno i sigurno, terao protivnika na greške za konačnih 7:2.

Bio je to njihov deveti duel i četvrta pobeda Srbina.

Tako se Troicki domogao drugog finala ove godine, pošto je početkom 2015. osvojio turnir u Sidneju. U karijeri je prethodno samo jednom podigao trofej, u Moskvi 2010.

Nadal je u polufinalu bio bolji od Haela Monfisa.

Troicki i Nadal igrali su četiri meča i sve ih je dobio Španac.

Rafa je dva puta osvajao turnir u Štutgartu, ali u vreme dok se igrao na šljaci.