(VIDEO) RODŽER NASTAVLJA DA GAZI: Federer slomio Del Potra i plasirao se u četvrtfinale u Majamiju

Sledeći je Bautista Agut

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je Argentinca Huana Martina Del Potra 6:3, 6:4 u trećem kolu turnira Masters serije u Majamiju.

Federer će se u četvrtfinalu sastati sa Špancem Robertom Bautistom Agutom, koji je eliminisao Amerikanca Sema Kverija (3:6, 6:2, 6:2).

Bio je ovo 21. duel Federera i Del Potra i 16. trijumf Švajcarca.

Federer je još jednom potvrdio da je u sjajnoj formi. Osvajač Australijan opena i Mastersa u Indijan Velsu ove godine nagovestio je današnjom predstavom da je i na Floridi glavni favorit.

Del Potra je slomio agresivnom igrom. Po jednom u oba seta mu je oduzeo servis, što mu je bilo dovoljno za slavlje na kraju meča.

Borio se Argentinac koliko je mogao. Imao je prilike da napravi brejk, ali nijednom nije uspeo.

U gemu u kome je Federer servirao za prvi set, a koji je trajao više od šest minuta, Del Potro je propustio čak četiri brejk lopte, pa je kažnjen - Švajcarac je uzeo set posle 38 minuta borbe (6:3).

I u drugom setu je Argentinac je mogao da se vrati u igru, pri vođstvu Federera 4:3, ali ni tad nije iskoristio ukazanu šansu. Federer je kasnije rutinski priveo meč kraju i završio ga posle 82 minuta borbe - 6:4.

Sledeća prepreka vlasniku 18 gren slem titula je Bautista Agut, koji mu je dosadašnjih pet mečeva nije uzeo ni set!