(VIDEO) Sudija je upozorio Novaka, a to je žestoko razbesnelo Nišikorija

Zanimljiva situacija

Neobičana situacija is trećeg seta jedna je od tema o kojoj se polemiše nakon spektakularnog polufinalnog duela između Novaka Đokovića i Japanca Nišikorija (2:6, 6:4, 7:6).

Naime, pri rezultatu 4:2 u trećem setu Novak se suočavao sa brejk loptom. Krenuo je na servis a nije primetio da su mu žice na reketu pukle.Sudija Mohamed Lajani je video Novakov reket i upozorio ga, a to se ni malo nije svidelo Noletovom protivniku.

Odmah nakon meča počelo je da se spekuliše da sudija nije imao pravo da upozori srpskog tenisera, pa se u čitavu polemiku umešao supervizor ATP.

"To je veoma neobična situacija... Nekada zbog buke sa tribina igrač ne primeti da su mu žice pukle. Tada je dužnost glavnog sudije da ga obavesti. Pravila su jasna, teniser ne sme da započne poen sa pokidanim žicama na reketu" rekao je supervizor ATP Lars Graf.