(VIDEO) LOŠA UVERTIRA ZA ROLAN GAROS: Nervozni Đoković izgubio finale Rima od Mareja

Borba za trofej

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poražen je od Britanca Endija Mareja 6:3, 6:3 u finalu Mastersa u Rimu, samo sedam dana pre početka Otvorenog prvenstva Francuske, jedinog Gran slema koji mu nedostaje.

Đoković u prvom setu nikako nije uspevao da pronađe ritam, što je Marej obilato koristio. Podatak da je Britanac u prvom setu na svoj servis izgubio samo 5 poena, dovoljno govori kako je igrao protiv Novaka, koji je bio bez dovoljno energije. U drugom setu Đoković je na trenutke pokazao zašto je najbolji na svetu, ali nije realizovao šanse za brejk, dok je Marej sa druge strane koristio svoje prilike i na 29. rođendan sasvim zasluženo došao do 36. titule u karijeri, prve u Rimu.

Drugi set

3:6 - Britanac novim brejkom na 29. rođendan dolazi do pobede

3:5 - Marej ne popušta i dolazi na gem od pobede

Novak je u pauzi između gemova protestovao kod sudije, zbog stanja terena:

"Prekinite meč! U poslednjem gemu tri puta sam zamalo povredio zglob. Vi to potpuno ignorišete"

3:4 - Još nije gotovo, Novaku treba brejk

2:4 - Marej znalački koristi svaku šansu

2:3 - Marej pravi brejk i stavlja Đokovića u tešku situaciju

2:2 - Marej je spasao dve brejk lopte i izjednačio

2:1 - Đoković deluje sigurnije nego u čitavom drugom setu,, borba se rasplamsava

1:1 - Đoković je imao brejk loptu, ali nije je realizovao

1:0 - Siguran gem za Novaka na startu drugog seta

Drugi set

3:6 - Novak je spasao prvu, ali ne i drugu set loptu, a u Rimu kiša sve jače pada

3:5 - Đoković ima još jednu priliku da napravi brejk, a sa obzirom na to da je Marej izgubio samo 3 poena kada servira jasno je koliko je težak posao pred srpskim teniserom

2:5 - Novak je izvršio pritisak na Britanca, ali nije mogao da uzme više od 2 poena u gemu

2:4 - Đoković je konačno odigrao jedan siguran gem i smanjio zaostatak za Marejem

1:4 - Marej je potvrdio brejk, deluje kao da se Đoković još nije probudio

1:3 - Marej pravi brejk, a Đoković, dobija opomenu od sudija, posle čega je nešto prokomentarisao

Rimu preti kiša

1:2 - Marej ne da Đokoviću šansu za brejk, što Srbina čini pomalo nervoznim

1:1 - Dug gem, više od 10 minuta je trajao, a Novak je uspeo da izdrži pritisak Britanca i spasi nekoliko brejk lopti

0:1 - Marej je dobio prvi gem u meču

Prvi set

Novak će se uz podršku sa tribina boriti za svoj četvrti trofej u Rimu, a Marej za prvi.

Novak je u polufinalu igrao pomalo neprepoznatljivo. Posle godinu dana Kei Nišikori mu je oduzeo set, ali je srpski teniser na kraju slavio sa 2:1. Endijev protivnik bio je srećni gubitnik, Lukas Puij, i Britanac ga je porazio sa 2:0.

Endi Marej ima 28 godina i trenutno je drugi teniser sveta. U dosadašnjoj karijeri osvojio je 35 titula, uključujući dva grend slem trofeja i 11 sa Masters 1000 turnira. Najbolji plasman na rang listi mu je druga pozicija.

Ovo će biti 33. susret Đokovića i Mareja, a Novak vodi sa 23:9 u dosadašnjim pobedama. Pre nedelju dana savladao ga je u finalu Mastersa u Madridu, sa 6:2, 3:6, 6:3.