VIKTOR JUNAK DANA: Troicki od 0:2 stigao do 3:2 i drugog kola na US Openu

Neverovatan preokret Srbina

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo US Opena pošto je posle velikog preokreta savladao Radu Albota iz Moldavije sa 3:2 (5:7, 3:6, 6:4, 6:4, 7:6(5)).

Troicki će u drugom kolu igrati protiv Džareda Donaldsona iz SAD koji je senzacionalno izbacio 12. nosioca Belgijanca Davida Gofina sa 3:1 (4:6, 7:5, 6:4, 6:0).

Prvi set doneo je puno uzbuđenja. Troicki je dva puta gubio servis i vraćao ga, ali je pri rezultatu 6:5 za rivala još jednom slabo servirao, pa je Moldavac posle 49 minuta poveo u meču sa 1:0.

Troicki je na startu drugog seta ponovo izgubio servis, a do kraja ovog dela igre nije uspeo da se izbori za brejk šansu. Albot je set završio za 33 minuta i veliko vođstvo 2:0.

Troicki je zaigrao daleko bolje u trećem setu. Poveo sa 3:0, a uprkos tome što je rival stigao do 3:3, napravio je brejk u desetom gemu i smanjio na 2:1. Ovaj period trajao je 41 minut za konačnih 6:4.

Sličan scenario viđen je u četvrtom setu. Troicki je stekao, pa izgubio brejk, a onda u desetom oduzeo servis rivalu za 6:4. Ovaj set trajao je čak 59 minuta.

Peti set je trajao kao večnost, čak 81 minut.

Srpski igrač je imao 4:1, to olako ispustio, u 12. gemu propustio dve meč lopte.

Bio je na ivici ponora u taj-brejku jer je rival imao 3:0 i 4:1, ali se srpski teniser vratio i sa 7:5 rešio taj-brejk u svoju korist.