U Kanadi je pokrenuta slična i zvanična kampanja u cilju poboljšanja sigurnosti u saobraćaju, a podrazumeva postavljanja 3D slika dece koja se igraju na putu koje upozoravaju vozače da uspore u zoni škola

Kao što vozači u Srbiji vrlo dobro znaju, ništa vas neće naterati da usporite kao velika udarna rupa koja se iznenada pojavi ispred vas. Izgleda da su nedavno i kanadski putari saznali za ovaj oprobani recept pa su u novoj inovativnoj kampanji odlučili da reše problem brze vožnje - veštačkim udarnim rupama.

Naime, na internetu su se pojavile interesantne fotografije sa kanadskih puteva na kojima možemo videti prilično duboke i široke udarne rupe koje su zapravo nalepnice strateški postavljene na prometne saobraćajnice.

rupe.jpg
Foto: Autobild

Iako su ove "lažne udarne rupe" najobičnije slike, nadolazećem saobraćaju deluju trodimenzionalno i realistično, a kako se navodi u obrazloženju, radi se o inovativnoj kampanji za suzbijanje brze vožnje.

rupe-2.jpg
Foto: Autobild

Međutim, ove nalepnice izgleda ipak nisu deo zvanične saobraćajne kampanje, već su, kako smo zaključili po fotografijama, samo deo reklamne kampanje za proizvođača vešanja za automobile, čija se poruka i nalazi nekoliko metara iza nalepljenih udarnih rupa.

rupe-3.jpg
Foto: Autobild

U Kanadi je međutim ipak pokrenuta slična zvanična kampanja u cilju poboljšanja sigurnosti u saobraćaju, a podrazumeva postavljanja 3D slika dece koja se igraju na putu koje upozoravaju vozače da uspore u zoni škola.

http://www.youtube.com/watch?v=8r26AwT7PTM