TRADICIONALNA MANIFESTACIJA

U SUSRET VELIKOM JUBILEJU: Počelo prijavljivanje za istorijski Beogradski maraton!

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Beogradski maraton Foto: Privatna arhiva
Prijave za učešće na 40. Powerade Beogradskom maratonu, koji će biti održan 17. i 18. aprila 2027.godine, zvanično su otvorene.

Jubilarno izdanje najmasovnije sportske manifestacije u Srbiji biće upisano u istoriju evropskog sporta, jer će Beograd istovremeno biti domaćin drugog po redu Evropskog prvenstva u uličnom trčanju.

Ono što ovaj događaj čini jedinstvenim jeste činjenica da će rekreativci iz Srbije, Evrope i sveta imati priliku da trče istom stazom, u istom vikendu i u istom ambijentu sa najboljim evropskim atletičarima koji će se boriti za medalje i titule šampiona Evrope u trci na 10 kilometara, u polumaratonu i maratonu.

Beograd će tog vikenda postati evropska prestonica trčanja, a očekuje se dolazak više od 25.000 učesnika koji će zajedno ispisati novu stranicu istorije ovog sporta, a prijave za učešće dostupne su putem sajta erch2027.com.

Trke na 10, 21 i 42 kilometra su izuzete iz programa evropskih šampionata u atletici i dodeljuju se organizatorima uličnih trka, a premijerno je po ovom sistemu šampionat Evrope održan prošle godine u belgijskom Luvenu. Drugo Evropsko prvenstvo u ovim disciplinama biće održano u Beogradu što najbolje svedoči o ugledu i poštovanju koje Beogradski maraton ima u Evropskoj atletici i čitavom atletskom svetu“, istakao je Darko Habuš.

On je naglasio da su pripreme za ovaj veliki sportski događaj u našem glavnom gradu odavno počele:

Nema sumnje da će ovaj događaj dati jednu potpuno novu dimenziju Beogradskom maratonu u budućnosti. Zato ćemo učiniti sve da poverenje koje nam je ukazala Evropska atletika iskoristimo na najbolji mogući način i napravimo ogroman iskorak u svakom smislu, kako bismo Beogradski maraton pozicionirali među najznačajnije i najmasovnije maratonske trke ne samo u regionu već i u Evropi“, zaključio je Habuš.

This browser does not support the video element.

00:11
Srbija je pobedila Španiju Izvor: Mondo/Tijana Jevtić