Hronika

NIŠ OBORIO REKORD U SAOBRAĆAJNIM PREKRŠAJIMA Tokom vikenda sankcionisano 350 vozača, a mladić u besnom autu bežao od policije kao na filmu!

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Saobraćajna policija Foto: MUP Srbije
Tokom vikenda, policija u Nišu sankcionisala je 350 vozača zbog saobraćajnih prekršaja, uključujući vožnju pod dejstvom alkohola.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, u kontroli tokom vikenda, iz saobraćaja su isključili 31 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola.

Saobraćajna policija u okolini Ražnja zaustavila je vozače „pežoa“ (50) i „sitroena“ (38) koji su vozili sa 2,42 i 2,23 promila alkohola u organizmu, dok je u Nišu zaustavljen tridesetsedmogodišnjak koji je upravljao „audijem“ sa 2,37 promila alkohola i protiv njih će, zbog nasilničke vožnje, biti podnete prekršajne prijave.

U Svrljigu je iz saobraćaja isključen pedesetšestogodišnjak koji je vozio bicikl sa 1,51 promilom alkohola u organizmu, a u okolini Aleksinca zaustavljen je pedesetdevetogodišnji biciklista koji je upravljao sa 1,28 promila alkohola.

Ovim vozačima je određeno zadržavanje i protiv njih će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.

Takođe, policija je noćas u Nišu sustigla dvadesetogodišnjeg vozača „audija“ koji je, krećući se iz Svrljiga gde je izazvao saobraćajnu nezgodu u kojoj niko nije povređen, više puta odbio da zaustavi vozilo na znak policije i prošao kroz crveno svetlo semafora.

Kontrolom je potom utvrđeno i da je vozio sa probnom vozačkom dozvolom u vremenu kada mu je to zabranjeno, a upravljao je i vozilom veće snage motora od dozvoljene, bez nadzora člana porodice.

Ovaj vozač je isključen iz saobraćaja i protiv njega će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.

Na području Policijske uprave u Nišu, tokom vikenda, sankcionisano je ukupno 350 vozača koji su učinili saobraćajne prekršaje, od kojih su 164 prekoračila dozvoljenu brzinu kretanja.