Košarka

OGLASIO SE LEBRON POSLE (NE)OČEKIVANIH VESTI: Čuveni NBA star objasnio zašto je odluka pala na Filadelfiju

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Lebron Džejms Foto: RONALD MARTINEZ / Getty images / Profimedia
Četvorostruki najkorisniji igrač (MVP) Američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Lebron Džejms saopštio je da je postao novi košarkaš Filadelfije.

Američki košarkaš, koji primarno igra na pozicijama krila i krilnog centra, je kao slobodan igrač došao u Filadelfiju, sa kojom je potpisao dvogodišnji ugovor u vrednosti od osam miliona dolara, preneo je I-Es-Pi-En (ESPN).

"Mislio sam da je to bio kraj kada se sezona završila. Nisam bio spreman da to saopštim i znao sam da mi treba vremena da zaista odlučim, ali sam bio prilično siguran da sam odigrao svoju poslednju utakmicu. Ipak, još uvek istinski volim ovu igru i imam još toga da pružim. ;Ne radim ovo zbog novca, ni zbog porodice. I dalje želim da se žrtvujem, da radim, da naporno treniram, da se takmičim, da pobeđujem i da imam priliku da ponovo osetim slast osvajanja šampionske titule. Verujem da mogu da pomognem Filadelfiji da postane šampionski tim", naveo je Džejms u objavi na društvenoj mreži Iks (X).

Džejms (41) je u Filadelfiju stigao iz Los Anđeles Lejkersa, za koje je igrao od 2018. godine.

Prošle sezone je 22. uzastopni put izabran za ol-stara NBA lige, a u toku regularnog dela je u proseku beležio 20,9 poena, 7,2 asistencije i 6,1 skok.

Džejms je rekorder NBA lige po ukupnom broju postignutih poena. On je 13. put bio član idealne petorke NBA lige, a četiri puta je bio i šampion tog takmičenja.

Osvojio je dve titule sa Majamijem (2012, 2013.), i po jednu sa Klivlendom (2016.) i Lejkersima (2020.). Proglašen je za MVP-a sve četiri finalne serije.

Saigrači Džejmsa u Filadelfiji biće i nekadašnji MVP NBA lige Džoel Embid, kao i dva aktuelna člana jedne od tri najbolje petorke tog takmičenja - Džejlen Braun iz druge petorke i Tajris Meksi iz treće petorke.

This browser does not support the video element.

00:21
Lebron Džejms proziva Bogdana Bogdanovića Izvor: RTS