Zanimljiva statistika

NEK SE REAL PRIPAZI: Atletiko igra sjajno i bez Dijega Koste

Kada najbolji strelac Atletika nije u timu, ostali igrači dobiju svojih "5 minuta slave"

> 12:06h

Nastup Dijega Koste, najboljeg strelca Atletiko Madrida, u finalu Lige šampiona, i dalje je pod znakom pitanja.

Španski napadač brazilskog porekla bio je čak i na tretmanu u Beogradu kod čudotvorne doktorke Marijane, ali još uvek se ne može sa sigurnošću tvrditi da će biti spreman da od prvog minuta zaigra u finalu u Lisabonu.

Sa druge strane, to ne mora mnogo da brine igrače i navijače Atletika, bar ako je suditi po statistici. Naime, u 10 mečeva koje je ove sezone Atletiko igrao bez Dijega Koste, "Jorgandžije" su ostvarile 7 trijumfa, dva remija i samo jedan poraz, uz gol razliku 22:7.

Osim toga, igrači poput Arde Turana, Raula Garsije, Davida Vilje i mnogih drugih, pružali su znatno bolje partije kada Kosta nije bio u ekipi, što je posledica veće šanse za isticanjem nego kada je snažni Kosta u ekipi.

Bilo kako bilo, Real Madrid će morati da se pripazi, bio Kosta u sastavu ili ne.

Dijego Kosta, Foto: Whoscored.com