Francuz bez šanse

(VIDEO) ĐOKOVIĆ PREGAZIO GASKEA: Novak maestralnom igrom izborio 4. kolo na US Openu! Francuzu nije dozvolio nijedan brejk!

Novak Đoković je u četvrtom kolu US Openu, pošto je savladao Rišara Gaskea sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:3).

Tenis
> 08:26h

Meč je trajao 130 minuta.

Đoković će u četvrtom kolu igrati protiv Portugalca Žoaoa Souse koji je u ovom kolu savladao Francuza Lukasa Puja.

Srpski teniser je tako nastavio dominaciju u međusobnim duelima sa Gaskeom pošto mu je ovo bila 13. pobeda u 14 mečeva. Francuz je do sada osvojio ukupno pet setova protiv srpskog asa.

Novak je u svakom setu u pravo vreme činio brejk, a tokom meča nije dozvolio Gaskeu nijednom da mu oduzme servis. Francuz je ukupno šest puta bio u prilici da napravi brejk.

U prvom setu Đoković je oduzeo servis rivalu u četvrtom gemu, a zatim u osmom potvrdio osvajanje seta.

Novak je u drugom gemu drugog seta bez izgubljenog poena oduzeo servis Gaskeu i potom priveo set kraju za vođstvo 2:0.

Sličan scenario je viđen i u trećem setu. Đoković je u petom gemu brejknuo rivala, a potom priveo set kraju.

3. SET

6:3 - Gotovo je!

5:3 - Još jedan izuzetno težak servis gem za Đokovića. I ovog puta je Gaske imao šansu za brejk, ali je Novak i ovog puta izašao kao pobednik. Francuz je ispustio svih pet brejk šansi u dosadašnjem delu meča.

4:3 - Gaske smanjuje rezultat.

4:2 - Đoković je osvojio izuzetno težak gem u kome je uspeo da sačuva dve brejk lopte.

3:2 - Brejk Đokovića u pravom trenutku. Iskoristio je prvu priliku koja mu se ukazala. Prethodno je sjajnom forhend dijagonalom izborio mogućnost brejka.

2:2 - Još jedan siguran gem za srpskog tenisera.

1:2 - Poveo je Novak sa 15:30, ali potom vezao tri greške i omogućio Gaskeu da osvoji gem.

1:1 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja u setu.

0:1 - Gaske je prvi servirao u trećem setu. Nije imao previše problema.

2. SET

6:3 - Posle ukupno 84 minuta igre Novak Đoković vodi protiv Rišara Gaskea sa 2:0 u setovima. Novak je iskoristio prvu šansu i osvojio gem i set.

5:3 - Pripretio je Đoković u ovom gemu, vezao dva poena za đus, ali nije uspeo da stigne do set lopte.

5:2 - Novak održava prednost brejka.

4:2 - Najduži gem u meču, trajao je skoro devet minuta. Đoković je propustio jednu brejk šansu.

4:1 - Gaske je upisao 18. neiznuđenu grešku koja je bila kobna u gemu u kome je osvojio dva poena.

3:1 - Gaske je prekinuo niz Đokovića. Doduše, više zahvaljujući greškama srpskog tenisera nego svojim dobrim potezima.

3:0 - Jedan od težih servis gemova u poslednje vreme za Novaka. Izgubio je prva dva poena, potom dopustio i đus, ali je vezao dva forhenda za osvajanje gema.

2:0 - Perfektan start, Novak bez izgubljenog poena uzima servis rivalu.

1:0 - Sjajan početak drugog seta, na servis gem Đoković osvaja sve poene.

1. SET

6:2 - Novaku Đokoviću je bilo potrebno 37 minuta da osvoji prvi set. Set je završio sjajnom bekhend paralelom. Bio je to njegov 15. viner u prvom setu. Gaske je upisao samo četiri vinera.

5:2 - Još jedan nešto lakši servis gem za Đokovića. Završava ga forhend vinerom.

4:2 - Siguran gem za Gaskea, uzvratio je sa nulom.

4:1 - Treći uzastopni gem koji Novak dobija bez izgubljenog poena. Upisao je i treći as servis.

3:1 - Đoković pravi prvi brejk, i to bez izgubljenog poena.

2:1 - Odličan gem i odlični servisi za Novaka. Bez izgubljenog poena, uz dva asa.

1:1 - Preslikan prvi gem, Gaske je ovog puta spasao tri brejk lopte.

1:0 - Đoković je odlučio da prvi servira. Sa dosta problema je osvojio gem. Uspeo je da spase dve brejk lopte Gaskea.

Đoković i Gaske su do sada odigrali 13 mečeva, a srpski as vodi sa 12:1.

Đoković je u prva dva kola bio bolji od Fučoviča sa 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 i Sandgrena sa 6:1, 6:3, 6:7, 6:2.

Rišar Gaske nije izgubio set do sada, bio je bolji od Sugite sa 6:3, 6:1, 6:3 i Lasla Đerea sa 6:3, 7:6, 6:3.

Pobednik ovog duela u 4. kolu će igrati protiv Portugalca Souse koji je savladao Luku Puja iz Francuske sa 7:6, 4:6, 7:6, 7:6.

Kurir sport Foto: Reuters