liga nacija

ORLOVI SE PONOVO BRUKALI: Srbija na Marakani remizirala sa Turskom! Kolarov isključen! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 0:0 sa Turskom u 2. kolu Lige Nacija na stadionu Rajko Mitić.

> 22:58h

Srbija na početku Lige nacija ima poraz i remi.

Sledeću utakmicu igraće 8. oktobra protiv Norveške u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo.

Srpski tim je posle poraza od Rusije na početku nove sezone Lige nacija, remizirao sa Turskom.

Reprezentacija Srbije je od 49. minuta imala igrača manje, pošto je kapiten Aleksandar Kolarov isključen zbog drugog žutog kartona.

Srbija je ponovo iskazala mnogo slabosti i grešaka, pre svega u organizaciji igre, a na kraju može i da bude zadovoljna bodom s obzirom na igrača manje

Kapiten "orlova" je u roku od samo pet minuta, od završetka prvog i početka drugog poluvremena, zaradio dva žuta kartona. Prvo zbog šutiranja lopte posle sudijskog znaka, a onda i zbog faula u sprečavanju kontre.

Turci su tokom većeg dela meča bili bolji rival , nisu imali neke velike prilike, izuzev jedne Jusufa Jazičija ali je loše zahvatio loptu ispred golmana Predraga Rajkovića.

Rusija je prethodno danas u drugom kolu Grupe tri Lige B rezultatom 3:2 pobedila Madjarsku u Budimpešti.

Španija je u Ligi A bila ubedljiva protiv Ukrajine koju je pobedila sa 4:0, dok su Švajcarska i Nemačka igrale 1:1.

Grčka je kao gost u Ligi C pobedila selekciju Kosova sa 2:1, dok su Malta i Letonija u Ligi D igrale nerešeno 1:1

KRAJ MEČA

90+3. minut - Filip Đurićič uneo živost u igru srpke reprezentacije

90. minut - Meč je produžen za pet minuta

88. minut - Velika šansa za Srbiju, ali se Mitrović i Đuričič koji je istog minuta ušao u igru nisu snašli u petercu gostiju

86. minut - Rajković brani šut Karamana

80. minut - Pokušao je Tadić da uposli Mitrovića nakon prekida, ali golgeter Srbije nije stigao do lopte.

75. minut - Kaldirim šutira u spoljni deo mreže

68. minut - Pokušao je Milenković nakon kornera koji je izveo Tadić

65. minut - Dobar pokušaj Jazičija, Rajković brani.

61. minut - Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Nemanje Maksimovića u igri je Stefan Mitrović.

57. minut - Incijativa Turske sa igračem više.

50. minut - Isključen je kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.On je prekinuo kontru Turske i dobio drugi žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+2 minut - Kraj prvog poluvremena

44, minut - Nakon velike greške Sujundžua Mitrović izbio sam pred golmana Gunoka, ali je prebacio ceo gol.

40 minut. Konačno šansa za Srbiju, nakon greške na stredini terena Radonjić imao sjajnu šansu ali ga je izblokuirao Sujundžu.

32. minut - Ništa se ne dešava na utakmici, obostrano rastrzana igra

24. minut - Igru je zbog povrede morao da napusti Darko Lazović, umesto njega je ušao Mijat Gaćinović. Sve je izgledalo jezivo starvičan start turskog igrača.

18. minut - Dobar pokušaj Tufana iz daljine, Rajković brani.

15. minut - Prva prilika za Tursku pokušao je Karaman glavom nakon prekida, a potom nakon kornera i Ozan Kabak ali je bio neprecizan

11. minut - Uglavnom se igra između dva šesnaesterca

5. minut - Prva šansa za Srbiju ali je Kostić šutirao iskosa sa leve strane u spoljni deo mreže.

4. minut - Miran početak utakmice

1. minut - Utakmica je počela

Selektor Ljubiša Tumbaković, izvršio je tri promene u odnosu na meč sa Rusijom.

Iz startne postave koja je igrala u Moskvi izostali su golman Marko Dmitrović, štoper Nikola Maksimović i vezista Sergej Milinković-Savić. Umesto njih mesto su zauzeli su Rajković, Kolarov i Radonjić.

Srbija (3-4-2-1): Rajković – Milenković, Pavlović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić – Radonjić, Tadić – Mitrović.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Ljubišta Tumbaković je u najavi meča odgovarao na video konferenciji za medije

Reprezentacija je protiv Rusije (1:3) pokazala da ima kvalitet za ovaj sistem, koliko će biti promena pred meč sa Turskom?

''Pokušavamo da prilagodimo kvalitet igrača rasporedu na terenu. Neće biti velikih pomeranja za meč sa Turskom ,ali će biti manjih promena'', rekao je na početku Tumbaković.

Da li očekujete Tursku u najjačoj postavi i koliko Vas je iznenadio poraz od Mađarske (0:1)?

''Malo sam iznenađen, iskreno. Mislim da je selektor Turske malo potcenio Mađarsku. Sigurno da će u Beogradu igrati u daleko jačem sastavu.

Koliko je dobar rezultat važan pred Norvešku?

''Pozitivan rezultat je uvek dobar za ekipu. Pokušaćemo da napravimo dobru situaciju pred odlazak na taj meč.''

Brine li Vas niz od 11 mečeva sa primljenim golom?

''Jeste, pokušaćemo da broj primljenih golova svedemo na minimum. Naš način igre, želja da postignemo gol više, vodi ka primanju golova'', otkrio je Tumbaković.

Sa druge strane selektor Turske Šenol Guneš rekao je da očekuje tešku utakmicu protiv Srbije u Ligi nacija, ali je istakao da njegova ekipa želi pobedu u Beogradu.

"Čeka nas jaka ekipa. Biće težak meč, ali želimo da pobedimo i ostanemo u trci", rekao je Guneš na konferenciji za novinare u Beogradu.

I jedna i druga poražene su u 1. kolu. Srbija je poražena od Rusije 3:1 u Moskvi, dok je Turska izgubila od Mađarske na svom terenu sa 1:0