Praznik fudbala

LIGA ŠAMPIONA OVO NE PAMTI: Ludnica u Liverpulu i Mančesteru, milijarderi iz Pariza se okliznuli u Brižu, Hale dao 4 gola

> 23:15h

Kompletirano je prvo kolo Lige šampiona utakmicama u A, B, C i D grupama.

Lepoticu dana odigrali su Liverpul i Milan na Enfildu. Posle puno preokreta Liverpul je slavio sa 3:2.

Goleadu smo videli u Mančesteru, gde je Siti savladao Lajpcig sa 6:3.

Ajaks je petardom deklasirao Sporting u Lisabonu, a kuriozitet su četiri gola Halea.

Šok dana je remi u Belgiji. Briž je odoleo milijarderima iz Pari Sen Žermena.

Real je u 89. minutu stigao do pobede nad Interom u Milanu.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostovanju ekipu Intera iz Milana sa 1:0, u meču prvog kola Grupe D Lige šampiona.Gol za pobedu španske ekipe postigao je Rodrigo u 89. minutu, na asistenciju Eduarda Kamavinge.

U istoj grupi danas je moldavski Šerif pobedio na svom terenu ekipu Šahtjora sa 2:0.

Ajaks je na gostovanju savladao lisabonski Sporting sa 5:1, u meču Grupe C.

Gosti su poveli već u drugom minutu, kada je nakon udarca Entonija lopta završila na stativi, a do nje je u nastavku akcije došao Sebastijan Ale, koji je glavom postigao gol.

Isti igrač je u devetom minutu postigao drugi gol, na asistenciju Entonija, da bi rezultat smanjio Paulinjo u 33. minutu.

Do kraja poluvremena holandski klub je došao do trećeg gola preko Stivena Bergjusa u 39. minutu.

Domaći tim je u nastavku mogao do novog gola, ali je gol, koji je Paulinjo postigao glavom u 47. minutu poništen nakon gledanja VAR-a, zbog prekršaja.

Ajaks je zatim potvrdio pobedu, sa još dva gola Alea u 51. i 63. minutu.

Kapiten Ajaksa, srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je ceo meč.

Ranije danas u toj grupi, Borusija Dortmund je na gostovanju savladala Bešiktaš sa 2:1.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Milana sa 3:2, u utakmici prvog kola Grupe B Lige šampiona.

Liverpul je dominirao u prvom poluvremenu i kontrolisao dešavanja na terenu sve do 42. minuta, ali je na poluvreme ipak otišao sa golom zaostatka.

Domaći su poveli posle devet minuta igre autogolom Fikaja Tomorija, a nakon šuta Trenta Aleksandera Arnolda.

Pet minuta kasnije "redsi" su imali veliku šansu da dupliraju prednost. Medjutim, šut Mohameda Salaha sa penala odbranio Majk Menjan, baš kao i pokušaj Dijega Žote posle odbijene lopte. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Ismael Benaser.

Do 42. minuta odnos udaraca ka golu bio je 14:1, ali je posle apsolutne dominacije Liverpula ekipa Milana uspela da preokrene rezultat za manje od dva minuta.

Prvo je Rebić, na asistenciju Rafaela Leana, izjednačio, da bi 110 sekundi kasnije Braim Dijas doneo vodjstvo Milanu.

Liverpul je, ipak, odmah na početku drugog poluvremena stigao do izjednačenja. Strelac je bio Salah u 49. minutu koji je posle dobrog dodavanja Divoka Origija pogodio uz levu stativu.

Novo vodjstvo i pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Džordan Henderson u 69. minutu snažnim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca.

U drugom meču ove grupe, Atletiko Madrid i Porto su odigrali bez golova.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Portu, dok će Milan dočekati Atletiko.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Lajpciga sa 6:3, u utakmici prvog kola Grupe A Lige šampiona.

Prošlosezonski finalista je poveo u 16. minutu kada je Nejtan Ake posle odlično izvedenog kornera snažno pucao glavom pod prečku, da bi u 28. minutu već bilo 2:0 pošto je Nordi Mukiele loše reagovao i pogodio sopstvenu mrežu posle šuta Kevina de Brujnea.

Mukiele se u 42. minutu iskupio pošto je glavom proigrao dobro Kristofera Nkunkua koji je, takodje, glavom pogodio za 2:1.

Siti je u drugom minutu sudijske nadoknade ponovo stigao do dva gola prednosti, pogotkom Rijada Mareza sa bele tačke. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Lukas Klosterman.

Nkunku je u 51. minutu glavom pogodio za 3:2, ali je samo pet minuta kasnije Džek Griliš poslao loptu uz desnu stativu posle udarca malo izvan šesnaesterca za 4:2.

Golom u 73. minutu Nkunku je stigao do het-trika i ponovo vratio svoj tim u igru, ali su pobedu Sitija potvrdili Žoao Konselo u 75. minutu i Gabrijel Žezus u 86. minutu.

U drugom meču ove grupe, Klub Briž i Pari Sen Žermen su odigrali nerešeno 1:1.

Fudbaleri Briža igrali su hrabro u prvom poluvremenu, imali su i bolje prilike od PSŽ-a, koji je prvi put u napadu igrao sa Lionelom Mesijem, Nejmarom i Kilijanom Mbapeom.

Francuski tim je poveo u 15. minutu golom Erere posle sjajnog pasa Mbapea, ali je Briž 12 minuta kasnije stigao do izjednačenja. Eduard Sobol je poslao dobru loptu po zemlji, a Hans Vanaken pogodio za 1:1.

Fudbaleri Sitija će u drugom kolu gostovati PSŽ-u, dok će Lajpcig dočekati Briž.

REZULTATI

Grupa A:

Mančester siti - Lajpcig 6:3 (3:1)

(Ake 17, Mukiele 28ag, Marez 40+2p, Griliš 56, Žoao Kanselo 75, Žezus 86 - Nkunku 43, 51, 73)

Klub Briž - Pari Sen Žermen 1:1 (1:1)

(Vanaken 27 - Ander Herera 15)

Grupa B:

Atletiko Madid - Porto 0:0

Liverpul - Milan 3:2 (1:2)

(Tomori 9ag, Salah 49, Henderson 69 - Rebić 42, Brahim Dijaz 44)

Grupa C:

Bešiktaš - Borusija Dortmund 1:2 (0:2)

(Montero 90+4 - Belingem 20, Haland 45+3)

Sporting - Ajaks 1:5 (1:3)

(Paulinjo 33 - Hale 2, 9, 52, 63, Berguis 39)

Grupa D:

Šerif - Šahtjor 2:0 (1:0)

(Traore 16, Jansane 62)

Inter - Real Madrid 0:1 (0:0)

(Rodrigo 89)

Grupa F:

Jang Bojs - Mančester junajted 2:1 (0:1)

TOK MEČEVA

U večernjem programu igra se šest utakmica 1. kola.

2. POLUVREME

89. minut - Gol u Milanu! Real vodi od 89. minuta golom Rodriga.

86. minut - Gabrijel Žezus postiže šesti gol za Mančester siti.

75. miut - Žoao Kanselo postiže peti gol za Mančester siti koji ponovo ima dva gola prednosti protiv Lajpciga - 5:3.

73. minut - Nkunku postiže het-trik za Lajpcig. Nemci su ponovo na gol zaostatka u Mančesteru.

69. minut - Peti gol na Enfildu! Liverpul posle preokreta ponovo vodi protiv Milana, ovog puta sa 3:2. Henderson je strelac posle kornera.

63. minut - Hale postigao svoj četvrti gol, a peti Ajaksov. Sporting je ponižen u Lisabonu.

56. minut - Mančester siti ekspresno odgovara Lajpcigu i povećava na 4:2. Strelac je Džek Griliš, njegov prvenac u Ligi šampiona u dresu Sitija.

51. minut - Ne predaje se Lajpcig u Mančesteru. Nkunku drugim pogotkom smanjuje na 3:2.

51. minut - Hale postiže četvrti gol za Ajaks u Lisabonu! Njegov treći gol na meču protiv Sportinga.

48. minut - Gol na Enfildu, ali u mreži Milana! Salah postiže gol za 2:2 posle dodavanja Origija. "Razgoreo" se Enfild!

47. minut - Sportingu je poništen gol protiv Ajaksa! Zbog ofsajda. Ostaje 1:3.

46. minut - Poništen gol Milana! Umalo srčka da strefi navijače Liverpula. Milan je izveo odličan atak već u prvom napadu u drugom poluvremenu, usledio je centaršut sa leve strane, lopta je došla do Kjera koji je postigao gol, ali se ipak nalazio u ofsajdu.

1. POLUVREME

45+2. minut - Mančester siti iz penala ponovo stiče dva gola prednosti u odnosu na Lajpcig. Strelac je Marez.

44. minut - Pa, šta je ovo?! Preokret na Enfildu za dva minuta! Milan vodi! Strašna kontra "roso-nera", strelac je Brahim Dijaz.

43. minut - Lajpcig smanjuje zaostatak u Mančesteru, strelac je Nkonku.

42. minut - Šok u Liverpulu! Domaćin je napadao i napadao, a onda je Milan izveo kontru i preko Ante Rebića stigao do izjednačenja. Hrvatski reprezentativac se izvukao iz ofsajda i iskosa sa leve strane matirao Alisona.

39. minut - Ajaks postiže treći gol u Lisabonu! Berghuis se gotovo ušetao u gol Sportinga!

37. minut - Lajpcigu je poništen gol u Mančesteru protiv Sitija.

33. minut - Goleada u Lisabonu! Sporting smanjuje protiv Ajaksa na 1:2. Paulinjo je na komičan način savladao golmana Ajaksa. Lopta je prošla kroz ruke i ispod golmana Pasvera.

28. minut - Autogol Mukielea, Lajpcig gubi sa 2:0 u Mančesteru od Sitija.

26. minut - Šok u Brižu za Pari Sen Žermen. Belgijanci su izveli sjajnu kontru po levoj strani, a kapiten Vanaken bio precizan.

17. minut - Mančester siti vodi protiv Lajpciga. Strelac je Ake.

15. minut - Vodi i Pari Sen Žermen. U napadu su Mbape, Nejmar i Mesi, ali je gol postigao Herera

14. minut - Salah je promašio penal! Tačnije Majk Minjan je odbranio šut Egipćanina!

13. minut - Penal za Liverpul. Robertson je đutirao, a Marčinijak pokazao na belu tačku zbog igranja rukom Benakera.

9. minut - "Gori" Enfild roud. Aleksander Arnold je strelac protiv Milana.

9. minut - Haler ponovo pogađa mrežu Sportinga! Ajaks dominira na startu meča u Lisabonu.

2. minut - Ajaks je postigao gol već u 2. minutu, ali je VAR proveravao potencijalni ofsajd. Pogodak je priznat, a strelac je Haler.

1. minut - Lionel Mesi večeras piše istoriju. Argentinac igra 150. utakmicu u Ligi šampiona, što ga čini tek trećim fudbalerom, izuzimajući golmane, sa 150 ili više utakmica u ovom takmičenju. Ispred njega su samo Ćavi sa 151 utakmicom i Kristijano Ronaldo sa 177 utakmica.

Treba reći da je u vrhu i Iker Kasiljas koji ima 177 nastupa u Ligi šampiona.

Od aktivnih igrača, Karim Benzema ima 130 utakmica, Serhio Ramos 129, Tomas Miler 125, a Zlatan Ibrahimović 120 utakmica.

Sastavi timova

MANČESTER SITI: Ederson - Žoao Kanselo, Ruben Dijaz, Ake, Zinčenko - De Brujne, Rodri, Bernardo Silva - Griliš, Feran Tores, Marez. LAJPCIG: Gulači - Klosterman, Orban, Mukijele, Anhelinjo - Olmo, Lajmer, Forsberg, Adams, Nkunku - Andre Silva.

BRIŽ: Minjole - Klinton Mata, Hendri, Nsoki - Sova, Rits, Vanaken, Balanta, Sobol - De Ketelaere, Lang. PSŽ: Navas - Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Dijalo - Vijnaldum, Paredes, Herera - Mesi, Mbape, Nejmar.

ATLETIKO: Oblak - Markos Ljorente, Himenez, Felipe, Hermoso - Karasko, Koke, Kondogbija, Lemar - Luis Suarez, Žoao Feliks. PORTO: Diogo Kosta - Korona, Mbemba, Pepe, Zaidu - Otavio, Uribe, Grujić, Luis Dijaz - Taremi, Toni Martinez.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson - Henderson, Fabinjo, Keita - Salah, Žota, Origi. MILAN: Manjan - Kalabrija, Kjaer, Tomori, Teo Hernandez - Salemejkers, Kejsi, Dijaz, Benaker, Leao - Rebić.

SPORTING: Adan - Luis Neto, Gonsalo Injacio, Fedal - Pedro Poro, Žoao Palinja, Mateus Nunjes, Rubeb Vinagre - Žovane Kabral, Dijas Fernandes, Nunjo Santos. AJAKS: Pasver - Mazraui, Timber, Martinez, Blind - Alvarez, Bergui, Gravenberč - Entoni, Hale, Tadić.

INTER: Handanović - Škrinjar, De Vrij, Bastoni - Darmijan, Barela, Brozović, Hakan Čalhanoglu, Perišić - Džeko, Martinez. REAL: Kurtoa - Karvahal, Eder Militao, Načo, Alaba - Modrić, Kazemiro, Valverde - Lukas Vaskez, Benzema, Vinisijus.

Fudbaleri Šerifa nastavili su sa senzacionalnim rezultatima ove sezone.

Moldavci su, pošto su eliminisali Crvenu zvezdu i Dinamo iz Zagreba u kvalifikacijama, na startu Lige šampiona savladali Šahtjor na svom terenu sa 2:0.

U drugoj utakmici popodnevnog programa Borusija je kao gost savladala Bešiktaš u Istanbulu sa 2:1.

Ekipu Šerifa su do pobede doveli Traore golom u 16. minutu i Jansane golom u 62. minutu.

Borusija je u prvom poluvremenu dominirala u Istanbulu i golovima Belingema u 20. minutu i Halanda u trećem minutu nadoknade povela sa velikih 2:0. Mogli su Nemci i ubedljivije da trijumfuju, ali su dozvolili domaćinu da u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena smanje preko Montera i unesu dramu. Ipak, na kraju su gosti iskustvom sačuvali vođstvo i pobedu.

TOK MEČEVA

90+3. minut - Bešiktaš unosi dramu protiv Dortmunda. Pjanić je centrirao, a Montero glavom zakucao loptu u mrežu Nemaca.

62. minut - Šerif duplira vođstvo protiv Šahtjora! Kristijano je uputio fenomenalan centaršut, a Jansane glavom sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu.

45+3. minut - Borusija je duplirala vođstvo u Istanbulu! Stelac je Haland, ali velika zasluga ide Belingemu koji je odlično prošao po levoj strani i uposlio Norvežanina.

20. minut - Borusija vodi u Istanbulu! Bešiktaš je bio bolji u uvodu utakmice, ali je sevnula kontra u tri poteza i Belingem dovodi "žute" u vođstvo.

16. minut - Šerif vodi protiv Šahtjora, strelac je Traore

1. minut

Počeo je meč u Tiraspolju

ŠERIF: Atanasidis, Fernando Kostanca, Arboleda, Dulanto, Kristijano - Til, Ado - Traore, Kolovos, Kastanjeda - Jakšibajev

ŠAHTJOR: Pjatov - Ismaili, Mativilenko, Marlon, Dodo - Majkon, Antonio, Tete - Fernando, Pedrinjo, Traore

Počeo je meč u Istanbulu

BEŠIKTAŠ: Destanoglu - Rozije, Velinton, Montero, N'Sakala - Josef - Gezal, Pjanić, Hačinson, Larin - Bačuaji

DORTMUND: Kobel - Gereiro, Akanđi, Humels, Menije - Dahud, Brandt, Belingem - Rojs - Holand, Malen