policija je imala pune ruke posla

ŽESTOKO! Haos uoči meča Lige konferencija: Tuča na ulicama, oko STOTINU navijača UHAPŠENO! (VIDEO)

Prvo kolo grupne faze Lige konferencija donelo nam je brojne zanimljive utakmice.

Čukarički je odigrao hrabro protiv Ferencvaroša, ali je poražen sa 3:1, a u istoj grupi Genk i Fiorentina odigrali su 2:2. Pred meč klubova iz Belgije i Italije došlo je do žestokog sukoba navijača na ulicama, reagovala je i policija, te je oko stotinu navijača, uglavnom tima iz Firence, uhapšeno.

- Oko stotinu italijanskih navijača je uhapšeno i zbog toga će propustiti utakmicu - izjavio je Iben Sempels, portparol Genka, a na internetu se pojavio i snimak haosa.

Dakle, mnogi Italijani ostali su van stadiona, a na njemu je publika mogla da vidi pravi spektakl. Čak tri gola viđena su u prvom poluvremenu - Ranijeri je doneo vođstvo Fiorentini, izjednačio je Zekiri, ali gosti odlaze na odmor uz prednost i to preko istog igrača koji je postigao i prvi pogodak.

Ipak, u nastavku je Genk pojačao ritam, te stigao do izjednačenja golom Mekenzija.