Portparol Kremlja Dmitrij Peskov otkrio detalje

ISTORIJSKI SUSRET SVE BLIŽI: Rusija i SAD se dogovorile da počnu konkretnu pripremu sastanka Putina i Trampa

Foto: Profimedia
Portparol Krtemlja rekao je da za one koji budu hteli da osujete dijalog dve zemlje neće imati „crvene linije“.

Predstavnici Rusije i SAD su tokom pregovora u Rijadu iskazali političku volju da se što pre održi bilateralni susret predsednika dve države, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

On je rekao i da za one koji budu hteli da osujete dijalog dve zemlje neće imati „crvene linije“.

„Susret mora biti pripremljen, tako da je sada nemoguće reći koliko će vremena biti potrebno - dani ili nedelje. Ali, u Rijadu je iskazana politička volja dve strane da se takav susret organizuje što pre“, rekao je Peskov novinaru Pavlu Zarubinu.

Portparol Kremlja je, takođe rekao, da je za Moskvu očigledno da će u svetu biti onih kojima se neće dopasti normalizacija dijaloga Rusije i SAD.

Dmitrij Peskov Foto: AP/Alexander Zemlianichenko

Prema njegovim rečima, oni koji bi mogli da pokušaju da unište taj dijalog neće biti „crvenih linija“.

Svi treba da budemo na oprezu, naveo je on.

Kako je rekao, od kijevskog režima može svašta da se očekuje.

Kurir.rs/RIA Novosti