TIM PARTIZANA ZA OLEKSANDRIJU: Blagojevićeve slatke muke! Odbrana i napad sigurni, u vezi nekoliko nepoznanica
Fudbaleri Partizana u četvrtak od 21 čas u Humskoj dočekuju Oleksandriju u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.
Tim Srđana Blagojevića je iz Poljske doneo više nego dobar rezultat, pošto je u Katovicama slavio 2:0.
No, i mimo one "2:0 je opasan rezultat" u taboru crno-belih su prilično oprezni. Oleksandrija je u prvoj utakmici pokazala određeni kvalitet i sigurno je to upozorenje da crno-bele bebe pred prepunim tribinama ne smeju da se opuste.
Blagojević je pred meč u Poljskoj imao velikih kadrovskih problema. Zbog kartona su tu utakmicu preskočili golman Marko Milošević i kapiten Vanja Dragojević, a zbog povreda Demba Sek i Mateja Milovanović. Prva trojica se vraćaju i tim, pa će šef struke crno-belih imati slatke muke oko sastavljanja startne postave.
S obzirom na prednost iz prve utakmice, pitanje je da li će se Blagojević opredeliti za nešto iskusniju i zatvoreniju varijantu.
Ono što je sigurno jeste da se odbrana, izuzimajući gol crtu, i napad neće menjati. Marko Milošević će zameniti fantastičnog Miloša Krunića iz prvog meča, dok će ispred sebe imati četvorku Roganović, Simić, Đurđević, Jurčević. Mateja Milovanović i Ivan Vasiljević su sveže povređeni, dok je Stefan Milić još uvek nedovoljno oporavljen.
Ni špic napada nije upitan, Jovan Milošević će biti najbliži golmanu Ševčenku i probaće da upiše prvenac ove sezone.
Jasno je da će se u tim vratiti kapiten Vanja Dragojević i zauzeti mesto zadnjeg veznog. Ukoliko je plan da se zatvore prilazi golu i od starta igra nešto opreznije, onda će Dragojeviću društvo praviti Janis Karabeljov. U tom slučaju Ognjen Ugrešić će u liniju tima koja je bliža protivničkoj odbrani. Njemu bi društvo trebali da prave Nemanja Trifunović i Milan Vukotić. Međutim, nije isključeno da od starta minute dobije Demba Sek koji je protiv AEK-a u revanšu pokazao da čini konstantnu opasnost po desnoj strani. Šansu od starta sigurno ne bi dobio Bogdan Kostić, a onda verovatno ni Trifunović.
Na klupi bi šansu vrebali Bibars Natho i Aldo Kalulu, koji bi svojim iskustvom trebali u poslednjih pola sata da spreče bilo kakvo neprijatno iznenađenje. Naravno, tu su i mladi špic igrači Andrej Kostić i Dušan Jovanović.
Naravno, poslednju reč ima Srđan Blagojević, a iznenađenja u ovako bitnoj utakmici su sasvim moguća.
Projektovani tim Partizana: M. Milošević – Roganović, Simić, Đurđević, Jurčević – Dragojević, Karabeljov – Trifunović, Ugrešić, Vukotić – J. Milošević.
Pored golmana Krunića i Vukašina Jovanovića, šansu sa klupe bi čekali Stojković, Milić, Natho, Kalulu, Sek, Andrej Kostić, Bogdan Kostić, Dušan Jovanović, Alilović, Janković.