OLIMPIJAKOS PREKINUO POBEDNIČKI NIZ PARTIZANA: Desetkovani crno-beli poraženi u paklu Pireja

7. kolo

Košarkaši Partizana doživeli su četvrti poraz u Evroligi.

Crno-beli su u utakmici 7. kola izgubili od Olimpijakosa u Atini rezultatom 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4).

Crno-beli su ostali na tri pobede, dok je Olimpijakos petim trijumfom zadržao mesto u gornjem delu tabele Evrolige.

Partizan je bio desetkovan u dvorani "Mira i prijateljstva" u Pireju, u paklenoj atmosferi koju su napravili navijači domaćeg tima, poznati i po bratskim odnosima sa navijačima Crvene zvezde. Trener crno-belih Željko Obradović je rotirao osmoricu igrača, od kojih je Glas dobio prve minute u sezoni, a Vukčević prvi put veću minutažu.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Panter i Naneli sa po 14 poena. Papapetru je postigao 12, a Lesor 10 poena.

Kod domaćina Slukas je postigao 17 poena, Vazenkov 15, Larencakis 14.

Crno-beli su imali čak 20 izgubljenih lopti, od čega 9 u poslednjoj četvrtini. Na drugoj strani Olimpijakos je postigao čak 14 trojki.

Partizan u narednom kolu dočekuje Makabi iz Tel Aviva.

OLIMPIJAKOS - PARTIZAN 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4)

4. ČETVRTINA

40. minut - Piters pogađa treću svoju trojku, ukupno 15. tima - 87:56. Papapetru pogađa - 87:58.

39. minut - Vezenkov povećava na 84:56. Partizan je u ovoj četvrtini izgubio čak 9 lopti. U trećoj četvrtini 6. Luncis sa penala povećava rezultat na 85:56.

38. minut - Novi problem za Partizan. Kevin Panter je dobio udarac u lice, stradala je arkada pa je za njega meč završen.

37. minut -Vezenkov pogađa pod faulom. Precizan je za 82:56. Domaćin je u seriji 22:2. U poslednjoj četvrtini do sada je rezultat 14:2.

36. minut - Slukas pogađa pod faulom. Precizan je za svoj 17. poen - 79:56.

35. minut - Larencakis pogađa novu trojku, njegovih 14 poena - 76:56. Ovo je bila 14. trojka domaće ekipe. Olimpijakos je u seriji 16:2.

34. minut - Slukas postiže svoj 14. poen - 73:56.

33. minut - Partizan je izašao iz bonusa, dok Olimpijakos nema nijedan faul u poslednjoj četvrtini.Slukas pogađa trojku - 71:54. Panter pogađa za dva - 71:56.

32. minut - Larencakis je svih 11 poena postigao u trećoj četvrtini, a sada je nastavio seriju sa penala - 69:54.

31. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

3. ČETVRTINA

30. minut - Larencakis pogađa novu trojku - 65:54. Larencakis u kontri pogađa za dva plus jedan. Precizan je za svoj 11. poen - 68:54.

29. minut - Panter je precizan za dva uz faul - 60:53. Precizan je za svoj 12. poen - 60:54. Larencakis pogađa za dva - 62:54.

28. minut - Larencakis pogađa svoju prvu trojku, ukupno 11. za Olimpijakos - 60:49. Tajm-aut za Obradovića. Odlična akcija Glasa i asistencija za Lesora - 60:51. Deset poena Lesora.

27. minut - Papanikolau je faulirao Pantera, potom zbog gestikulacije dobio tehničku grešku To je njegova četvrta lična greška. Papapetru smanjuje na 55:49. Njegovih 10 poena. Kenan postiže svoj deseti poen - 57:49.

26. minut - Fal pogađa za dva - 53:45. Lesor zakucava posle sjajne asistencije Pantera - 53:47. Papanikolau je siguran - 55:47.

25. minut - Vezenkov postiže desetu trojku domaćina - 51:45.

24. minut - Naneli u kontri zakucava - 48:43. Sjajna igra crno-belih u odbrani. Lesor koristi još jednu kontru - 48:45.

23. minut - Papapetru pogađa svoju drugu trojku - 48:41.

22. minut - Papanikolau pogađa trojku - 48:38.

21. minut - Promašaji na obe strane na startu treće četvrtine.

2. ČETVRTINA

20. minut - Madar krade loptu i polaže za 45:36. Neverovatan finiš poluvremena, Partizan je ponovo osvojio loptu, Vukčević je preko celog terena u NFL stilu bacio loptu, a Naneli fauliran. Amerikanac je precizan sa penala za 45:38. Partizanje bukvalno u 14 sekundi postigao 4 poena posle grešaka domaćih igrača.

19. minut - Papapetru trojkom smanjuje rezultat. NJegova prva trojka ove sezone - 42:34. Vezenkov vraća trojku, osma trojka domaćeg tima - 45:34.

18. minut - SLukas pogađa novu trojku - 42:31.

17. minut - Četvrti poen Lesora - 36:29. Piters pogađa za tri - 39:29.

16. minut - Vezenkov diže prednost na 34:25. Sjajno se snaazi Ledej - 34:37. Bolomboj je precizan - 36.37.

15. minut - Panter iz srca reketa pogađa za seriju 7:0 crno-belih - 30:25. Piters za 32:25.

14. minut - Dobra rola Nanelija, njegovih 10 poena - 30:23.

13. minut - Papapetru pogađa svoje prve poene - 27:18. Slukas pogađa pod faulom - 30:18. Njegovih 6 poena. Naneli trojkom smanjuje na 30:21. Njegovih osam poena.

12. minut - Piters pogađa trojku, peta trojka Olimijakosa - 27:16.

11. minut - Mekisik za 24:14. Ledej smanjuje na 24:16.

Dejan Bodiroga na utakmici Olimpijakos - Partizan
Dejan Bodiroga na utakmici Olimpijakos - Partizanfoto: Printskrin

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter pogađa za dva - 22:14.

9. minut - Slukas pogađa trojku, raspucao se Olimpijakos - 22:12.

8. minut - Kenan postiže svoju drugu trojku - 19:9. Naneli vraća trojku - 19:12.

7. minut - Fal lagano pogađa za dva - 16:7. Lesor pogađa svoje prve poene - 16:9.

6. minut - Panter uz zvuk sirene pogađa prvu trojku za Partizan - 14:7.

5. minut - Panter pogađa svoje prve poene u tranziciji - 11:4. Papanikolau postiže drugu trojku za Olimpijakos - 14:4.

4. minut - Naneli se upisuje u strelce kao prvi košarkaš Partizana - 6:2. Papanikolau za 8:2. Kenan pogađa trojku - 11:2.

3. minut - Vezenkov pogađa za 6:0.

2. minut - Fal povećava na 4:0.

1. minut - Kenan otvara meč poenima - 2:0.

Crno-beli u meč ulaze samo sa devetoricom igrača.

Košarkaši Partizana igraju u Atini protiv Olimpijakosa u utakmici sedmog kola Evrolige.

Utakmica počinje u 20 časova u dvorani "Mira i prijateljstva" u Pireju.

Biće ovo drugo gostovanje crno-belih u Atini u svega šest dana, pošto su prošlog petka igrali protiv Panatinaikosa.

Partizan je vezao tri pobede i sa polovičnim učinkom je trenutno sedmi na tabeli.

Atinski crveno-beli su trenutno na deobi trećeg mesta sa učinkom 4-2.

Trener Željko Obradović će u ovom meču biti lišen usluga većeg broja igrača, iz raznih razloga.

"Olimpijakos je tim koji je ove godine igrao fajnal-for, napravili su neke promene u rosteru i izgledaju još bolje. Uigranost je na vrhunskom nivou. Godinama igraju zajedno, sve karakteristike koje su poznate jesu da trče u kontranapadu, a na pola terena imaju dva plejmejkera - Volkapa i Kostasa Slukasa. Nemamo pravo da se žalimo, probaćemo da igramo u ovim okolnostima onoliko koliko možemo. Na sreću, na treningu je bio Alen Smailagić, koji je tek počeo da trenira. Nije u stanju još da putuje, niti da pomogne ekipi. Ne sećam se da smo imali pritisak, jedini koji postoji jeste između nas u ekipi. Kada verujemo u ono što radimo, sve je u najboljem redu", zaključio je trener Obradović.

Pored Smailagića i Alekse Avramovića, od ranije povređenih, van tima su i Dante Egzum, Danilo Anđušić, Balša Koprivica. Dodatni problem je i taj što je Joanis Papapetru, nekadašnji košarkaš Olimpijakosa, propustio prvi trening u Atini zbog bolesti.