Video

Pogledajte ludilo u Beču tokom nastupa Lavine: Srpska trobojka se visoko vijorila uprkos provokacijama Albanije

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: RTS Printscreen
U bekstejdžu je bila uzavrela atmosfera tokom nastupa grupe Lavine u finalu Evrovizije 2026.

Momci iz benda Lavina nastupili su deveti u velikom finalu Evrovizije u Beču, a u areni su ih bodrili srpski navijači. Trobojka se visoko viorila tokom njihovog nastupa uprkos provokacijama.

Naime, albanski novinari ponosno su pozirali sa svojom zastavom, ali i zastavom izmišljene zemlje tzv. države Kosovo. Ovo je samo jedna u nizu provokacija, ali Srbi se nisu obazirali.

Pogledajte u videu ispod atmosferu:

This browser does not support the video element.

00:20
vo kako se navija za Srbiju: Lavina zapalila scenu, fanovi ih bodre svim snagama Izvor: MONDO/Marina Cvetković

Iz sveg glasa su podržali Nišlije koje su oduševile celu Evropu svojom energijom, talentom i vokalom.

Provokacije na račun Srbije

Kako se vidi na materijalima koji su se pojavili na mrežama, albanski predstavnik je tokom evrovizijskih aktivnosti dao izjavu za nelegitimnu stranicu „Eurovision Kosova“, a zatim je, prema tvrdnjama koje prate snimak, ljubio zastavu tzv. Kosova.Ovaj skandal napravio je pometnju među fanovima Evrovizije, budući da je predstavnik Albanije prekršio protokol o politizaciji na takmičenju.

Dodatnu buru izazvali su navodi da su novinari iz Albanije uneli zastavu tzv. Kosova u evrovizijski prostor, a potom njome i mahali tokom događaja povezanih sa takmičenjem.

This browser does not support the video element.

00:05
Skandal! Albanski novinari mašu zastavom Albanije i tzv samoprozvane drzave Kosovo Izvor: MONDO/Marina Cvetković

(Kurir.rs/Mondo)

 Bonus video: Izjava Pavla Aranđelovića pre finala Evrovizije 2026

This browser does not support the video element.

00:39
Pavle Aranđelovic iz Lavine se obratio svima u Srbiji pred početak Izvor: RTS