REAL NAPRAVIO PREOKRET ZA NEVERICU PROTIV BARSELONE I IZBORIO FINALE EVROLIGE: Kraljevi protiv Vase Micića i Efesa za titulu!

Polufinale EL

Košarkaši Reala izborili su finale Evrolige pošto su posle velikog preokreta savladali Barselonu sa 86:83 (19:19, 15:26, 26:11, 26:27).

Real će u subotu igrati za titulu protiv Efesa koji je ranije savladao Olimpijakos.

Barselona i Olimpijakos će igrati za treće mesto.

Real je do pobede stigao posle velikog preokreta u trećoj četvrtini koju je dobio sa 15 poena viška - 26:11.

U uzbudljivoj završnici "Kraljevi" su bili mirnije ruke i sa linije penala osigurali pobedu.

Kozer i Jabusele su sa po 18 poena predvodili Real. Ljulj je postigao 15 poena.

Kod Barselone, Nikola Mirotić je postigao 26 poena, Laprovitola 17, a Dejvis 15.

Real je imao peh da se već u prvom minutu povredi startni plejmejker Najdžel Viljem Gos, nekadašnji košarkaš Partizana.

4. ČETVRTINA

40. minut - Jabusele pravi ofanzivni skok i pogađa drugo slobodno bacanje za 83:86. Kraj, Barselona nije pogodila trojku za produžetak, Real je u finalu.

40. minut - Hanga sa linije penala povećava na 81:84, a Egzum šest sekundi pre kraja smanjuje na 83:84.

40. minut - Abrines pogađa za dva poena na 16 sekundi pre kraja - 81:82.

40. minut - Ljulj za plus tri Reala - 79:82. Do kraja 22 sekunde.

39. minut - Kalatis smanjuje na 77:80. Dejvis za brza četiri poena Barselone - 79:80.

38. minut - Brendon Dejvis je fauliran, promašio je oba bacanja, ali je Mirotić stigao do lopte i doneo izjednačenje Barseloni - 75:75. Njegovih 26 poena. Kozer posle tajm-auta postiže trojku za Real - 75:78. Kozer krade loptu i postiže nova dva poena - 75:80. Za manje od 15 sekundi je postigao pet poena. Do kraja tačno dva minuta.

37. minut - Poarje pogađa za dva - 70:75. Laprovitola postiže novu trojku - 73:75. Njegova druga vezana trojka, ukupno 17 poena.

36. minut - Mirotić sa penala smanjuje na 66:70. Njegovia 24 poena. Jabusel postiže trojku - 66:73. Postigao je svoju četvrtu trojku, ukupno 17 poena. Egzum je polovičan sa linije penala - 67:73. Laprovitola postiže trojku, Barsa se vraća na jedan posed zaostatka - 70:73.

35. minut - Mirotić trojkom smanjuje rezultat - 64:68. Poarje zakucava - 64:70.

34. minut - Ljulj je fauliran, precizan je za 59:66. Najveća razlika u korist Reala. Dejvis brzo smanjuje na 61:66. Ljulj se razigrao - 61:68.

33. minut - Poirije povećava prednost Reala - 58:64. Dejvis smanjuje sa penala - 59:64.

32. minut - Ljulj pogađa bacanja - 56:62. Mirotić sa linije penala smanjuje vođstvo Reala - 58:62. Njegovih 19 poena.

Nikola Mirotić, Šarunas Jasikevičijus, Barselona, Real, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Au kakav preokret Reala, Kozer pogađa za 56:60. Real je ovu četvrtinu dobio sa 26:11.

29. minut - Kozer sa linije bacanja dodatno približava Real - 56:55. Real vodi! Ljulj je pogodio trojku - 56:58.

28. minut - Dejvis prekida nalet Madriđana - 56:50. Jabusele pogađa trojku, evo Reala na jedan posed zaostatka - 56:53.

27. minut - Tavares upisuje osmi poen, i to između dvojice igrača Barselone - 54:50. Real je u naletu 7:0.

26. minut - Kozer pogađa pod faulom - 54:48. Tri poena iz ovog poseda za Real.

25. minut - Još jedna neverovatna trojka Mirotića, Barsa se vraća na dvocifrenu prednost, a Mirotić beleži 17. poen - 54:43. Kozer je fauliran pri šutu, pogodio je oba bacanja - 54:45.

24. minut - Egzum posle solo-prodora postiže nove poene za Barsu - 49.41. Abalde se razigrao, njegovih sedam vezanih poena - 49.43. Kalatis pogađa, njegovi prvi poeni - 51:43.

23. minut - Tavares smanjuje na 47:38. Trojka Abaldea, Real smanjuje na 47:41.

22. minut - Šanli postiže prve poene u drugom poluvremenu, Barsa povećava prednost - 47:34. Abalde smanjuje na 47:36.

Real, Barselona, Evroliga

Nikola Mirotić predvodi Barselonu sa 14 poena. Nikolas Laprovitola je postigao 11 poena.

U ekipi Reala Jabusele je postigao 11 poena, a Gabrijel Dek sedam.

2. ČETVRTINA

20. minut - Jabusele smanjuje sa linije penala, polovično uspešan - 43:34. Egzum sa linije penala pogađa oba pokušaja - 45:34.

19. minut - Mirotić nastavlja da teroriše Real, njegovih 14 poena i najveća prednost Barse - 41:33. Laprovitola sa linije penala donosi Barseloni prvu dvocifrenu prednost - 43:33. Serija Barse 9:0.

18. minut - Mirotić pogađa svoj 12. poen - 36:33. Laprovitola u kontri pogađa za tri - 39:33. Tajm-aut za Pabla Lasa i Real.

17. minut - Kozer posle minute odmora donosi izjednačenje - 31:31. Još jedna sjajna trojka Mirotića sa velike razdaljine - 34:31. Dek smanjuje na 34:33.

16. minut - Tavares donosi izjednačenje - 29:29. Dejvis donosi Barsi novo vođstvo - 31:29.

15. minut - Auuu kakvo zakucavanje Dejvisa, najbolji potez na utakmici - 27:27. Laprovitola donosi Barsi ponovo prednost - 29:27.

14. minut - Jokubaitis je polovičan sa linije penala - 24:27.

12. minut - Abrines trojkom vraća Barselonu - 23:25. Hanga na drugoj strani lepo prolazi - 23:27.

11. minut - Dek postiže poene pod faulom, precizan je sa linije penala - 19:22. Smits je polovičan sa linije penala - 20:22. Rudi Fernandez pogađa trojku za Real - 20:25.

Real, Barselona, Evroliga, Arena

1. ČETVRTINA

10. minut - Tavares zakucava - 19:18. Ljulj je precizan sa linije penala ali samo u drugom pokušaju - 19:19.

9. minut - Dek prekida nalet Barselone - 15:16. Mirotić je precizan sa linije penala - 17:16. Jokubaitis povećava prednost Barselone - 19:16.

8. minut - Auuu kakva trojka Mirotića! Barsa vodi 15:14. Serija 7:0.

7. minut - Dejvis smanjuje na 10:14, njegova četiri poena. Abrines posle ofanzivnog skoka dodatno smanjuje - 12:14.

5. minut - Kozer povećava prednost Reala - 8:12. Jabusele postiže svoj deseti poen - 8:14.

4. minut - Sjajni Nikola Mirotić na drugi obruč postiže poene, njegove prve na meču - 6:8. Serhi Ljulj iz driblinga pogađa - 6:10. Brendon Dejvis smanjuje rezultat - 8:10.

3. minut - Laprovitola postiže svoj četvrti poen - 4:8.

2. minut - Jabusele postiže svoju drugu trojku - 2:6. Jabusele krade loptu i u kontri postiže nove svoje poene - 2:8.

1. minut - Kakav šok za Real. Bivši košarkaš Partizana Najdžel Viljem-Gos se povredio i morao je da ode u svlačionicu. Nije baš obećavajuće da će se vratiti u meč. Viljem Gos je počeo kao startni plejmejker, pa će ovo biti veliki udarac za madridski klub.

Najdžer Viljem Gos, Real, Barselona, Evroliga

1. minut - Barslona je prva stigla do poena, Laprovitola je strelac - 2:0. Jabusele uzvraća trojkom za prvo vođstvo Reala - 2:3.

Kad god i gde god igraju Real i Barselona podrazumeva se da je u pitanju spektakl.

Ovog puta čast da ugosti dva španska giganta ima Beograd.

U pitanju je drugo polufinale Fajnal-fora Evrolige. Barselona je u regularnom delu bila broj jedan, Real četvrti, ali su se Madriđani digli iz pepela u plej-of i lako počistili Makabi. Sa druge strane Barsa se više mučila u toj fazi takmičenja.

Odigrali su već šest utakmica ove sezone, a Barselona vodi sa 5:1. Dobili su obe u Evroligi, obe u španskoj ligi i u finalu Kupa Španije, dok je Real pobedio samo u finalu Superkupa na startu sezone.

Biće ovo četvrti El klasiko na Fajnal-foru Evrolige, pa Beograd ima zaista retku privilegiju da bude domaćin duela dva španska velikana. Prvi put su igrali 1996. u Parizu kada je Barsa bila bolja, ali je naredna dva dobio Real - u Londonu 2013. i godinu dana kasnije u Milanu.

Zanimljivo je da Šarunas Jasikevičijus od dolaska na klupu Barselone ima sjajan bilans protiv Reala - 11 pobeda i samo tri poraza.

Pobednik će u subotu igrati protiv Efesa u finalu, dok će poraženi igrati protiv Olimpijakosa za treće mesto.

Real je rekorder Evrolige sa 10 titula, Barselona ih ima dve.