Slušaj vest

Dečak Nemanja Subotić (15) tragično je nastradao pre četri godine kada je preminuo nakon teške povrede glave na bazenu u Sportskom centru "Košutnjak" u Beogradu. Porodica i prijatelji i dalje su neutešni kada dođe jun jer svaki im stvara dodatnu tugu i podseća na dan kada su ostali bez njihovog miljenika, a povodom i ove godišnjice oprostili su se od njega potresnim čituljama.

Kobnog dana 23. juna 2021., podsetimo, tinejdžer je bio sa društvom na bazenu i tada su postojale dve verzije tragedije. Prema jednoj verziji, on je stao na ivicu bazena u čučeći položaj i pokušao da skoči u vodu. Međutim, upao je u bazen, udario potiljkom o ivicu i ostao paralisan. Dok je prema drugoj verziji, dečak bio pored ivice bazena, kada mu je jedan kupač pao na glavu nakon što je skočio sa skakaonice. Lekari Hitne pomoći reanimirali su tinejdžera čak sat vremena, ali nažalost bezuspešno.

- Ti si tamo gore, a mi smo ovde. I još uvek se pitamo zašto? Zašto nas je sudbina smestila u različite svetove? Zašto smo mi ostali da hodamo ovom stazom bez tebe Nemanja? Danas znamo sigurno, posle četri godine da nas s neba čuvaš, gledaš i aplaudiraš. Zato nikada nećemo odustati. Jednoga dana opet ćemo se sresti. Znaj da boli praznina koja nikada neće biti popunjena. Boli nemogućnost da još nešto uradimo za tebe. Bole reči koje nismo rekli, a mogli smo. Bole suze. Bole uspomene. Bole ćutanja... Boli što nam svuda fališ i što ćeš uvek biti taj koji nedostaje... Zauvek ostaješ u našim srcima urezan kao najlepši anđep koji je hodao ovom zemljom - piše u potresnoj čitulji koju su objavili njegov otac, majka i brat. 

"Nevidljiv moj Neco, još jedna godina je prošla, a ja te ne vidim ali osećam da si tu sa mnom. Nedostaješ mi sve više iz godine u godinu. Čuvaj mi se i čuvaj me, da te zagrlim kao nekada. Kraj ne postoji" - navodi se u drugoj tužnoj čitulji koju potpisuju njegovi rođaci. 

Zatim je usledila i treća čitulja u kojoj se Nemanjini baka i deca opraštaju od njega rečima: "Anđele naš počivaj s anđelima."

Večna kuća tinejdžera Nemanje Subotića Foto: Privatna Arhiva

Igor Subotić, Nemanjin otac za Kurir je nakon godinu dana bola, rekao da nema reči kojima bi opisao tugu koju porodica i on osećaju nakon tragedije koja ih je zadesila. Kako je dodao, porodica svakodnevno obilazi dečkov grob, a njegova večna kuća prepuna je cveća, njegovih fotografija i sveća. Inače, neutešni Nemanjin otac je neposredno nakon tragedije u potresnoj ispovesti za Kurir rekao da je "zatekao mrtvo dete, koje je otišlo s društvom da se rashladi".

- Meni nema života bez njega. Ljubio sam njegovu modru nogu sat vremena. Otišao je da se s drugarima rashladi na bazenu. Kad su nam javili šta se dogodilo, odmah sam došao. Užas! Zatekao sam svoje mrtvo dete. Nisu uspeli da ga reanimiraju. Meni nema života bez njega, moj život će sada biti na groblju - rekao je tada tužnim glasom otac.