ZASLUŽENI ZVIŽDUCI ZA FRANCUZE I DANCE: Odigrali bez golova jer im je tako odgovaralo, utešna pobeda Perua

RASPLET U GRUPI C

Mundijal 2018 -

Fudbalske reprezentacije Francuske i Danske plasirale su se danas iz Grupe C u osminu finala Svetskog prvenstva.

KURIR NA LICU MESTA

Dve selekcije su igrale nerešeno 0:0 u Moskvi u poslednjem, trećem kolu. To je bila prva utakmica na šampionatu u Rusiji koja je završena bez golova.

Francuska je zauzela prvo mesto sa sedam bodova, dva više od drugoplasirane Danske.

Treći je na kraju bio Peru, koji je rezultatom 2:0 pobedio Australiju.

Strelci za južnoameriču selekciju u Sočiju bili su Andre Kariljo u 18. i kapiten Paolo Gerero u 50. minutu.

Protivnici Francuske i Danske biće poznati posle večerašnjih utakmica u Grupi D.

Od 20.00 će se sastati Island i Hrvatska, odnosno Argentina i Nigerija.

TOK MEČEVA:

DRUGO POLUVREME:

Kraj - DANSKA - FRANCUSKA- Utakmica je završena rezultatom 0:0, baš onako kako je odgovarlo i jednima i drugima.

80. minut - AUSTRALIJA - PERU - Stativa pogađa fudbaler Perua.

78. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Na utakmici je zvanično 78.011 gledalaca.

70. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Odlična preilika za Fekira koji samo što je ušao u igru. Šutnuo je levom sa nekih 20 metara, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

59. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Nova prilika za Australiju, lopta je iz kornera došla do Behiča koji je iz voleja opalio, ali je lopta zakačila nekoga i prošla u korner.

50. minut - AUSTRALIJA - PERU! GOOOOL - GERERO!

50. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Mendi je ušao u igru umesto Fernandeza. Ovo je njegov osmi nastup u reprezentaciji.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Žiru je iz odlične pozicije šutirao preko gola... Tek onda je saznao da je Grizman, koji mu je dodao loptu, bio u ofsajdu.

41. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Zvižduci s tribina! Oba rivala su ih zaslužila za predstavu.

39. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Grizman je oprobao udarac, lak posao za Šmajhela.

34. minut - AUSTRALIJA - PERU! Šansa za "kengure". Leki je bio u prilici, ali mu je golman Galese ušao u šut, pa je Australija dobila samo korner.

33. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Šut Dembelea, za malo pored gola.

29. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Danci prvi put prete, ali Eriksen ne stiže na vreme na centaršut Kornelijusa, brži od njega bio je golman Mandanda.

27. minut - AUSTRALIJA - PERU! Konačno prete "kenguri". Rogić je napravio dar-mar odbrani Perua i šutirao, ali je golman Galese izbacio loptu u korner.

18. minut - AUSTRALIJA - PERU 0:1 - KARILJO! Gerero je prihvatio dubinsku loptu i centrirao, a Kariljo uhvatio volejčinu!

16. minut - AUSTRALIJA - PERU - Za razliku od meča u Moskvi, u Sočiju se borba rasplamsava.

10. minut - DANSKA - FRANCUSKA - Očekivano spori ritam utakmice... I jednima i drugima odgovara remi.

16:00 - Utakmice su počele.

15:55 - Intoniraju se himne na oba stadiona...

15:52 - Na današnji dan Danska je pre 26 godina ostvarila najveći uspeh u istoriji. Pobedom nad Nemačkom 2:0 postala je prvak Evrope.đ

14:40 - ATMOSFERA ISPRED LUŽNJIKIJA PRED MEČ DANSKA - FRANCUSKA!

DANSKA: Šmajhel - Dalsgard, Kjer, Kristensen, Strajger - Jorgensen, Dilejni, Eriksen - Sisto, Kornelius, Brajtvajt.

FRANCUSKA: Mandanda - Sidibe, Varan, Kimpembe, Ernandez - Kante, Nzonzi, Dembele - Grizman, Lemar, Žiru.

AUSTRALIJA: Rajan - Risdon, Sejnsburi, Miligan, Behič - Jedinak, Muj - Leki, Rogić, Kruse - Jurić.

PERU: Galese - Advinkula, Ramos, Santamarija, Trauko - Tapija, Jotun - Kariljo, Kueva, Flores - Gerero.

U Moskvi se sastaju Danska - Francuska, a u Sočiju igraju Australija - Peru.

Trenutno stanje na tabeli: Francuska 6, Danska 4, Australija 1, Peru 0.

"Trikolorima" je bod dovoljan da overe prvo mesto, baš kao i Dancima da obezbede plasman u osminu finala. U slučaju pobede Skandinavaca, oni će sa "pol-pozicije" u nokaut fazu.

Australija se nada porazu Danske, jer bi pobedom nad Peruom mogla do drugog mesta, ako bude imala bolju gol-razliku.

Danci imaju gol-razliku 2:1, a "kenguri" 2:3.

Grupa C se u osmini finala ukršta sa Grupom D, u kojoj su Hrvatska, Island, Argentina i Nigerija.

Kompanija Frikom, kao regionalni lider u prozvodnji sladoleda, dugi niz godina ulaže u sport i podstiče zdrav način života. Kompanija Frikom je odlučila da i ove godine podrži Fudbalski savez Srbije i da svoj doprinos u jačanju zdravog navijanja. Kompanija Frikom je osmislila i napravila "GOOL" koji je zvanični sladoled Fudbalskog saveza Srbije.