BAĆUŠKE NAPENALILE FURIJU: Rusi za istoriju! Prvi put u istoriji u četvrtfinalu Mundijala! Španske suze u Moskvi (KURIR TV)

SENZACIJA!

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Rusije je u četvrtfinalu Mundijala! Domaćin je posle penala eliminisao Španiju u osmini finala - 4:3 (1:1, 1:1, 1:1).

Rusija se prvi put u istoriji plasirala među osam najboljih na svetu.

Rival "zbornaji" u četvrtfinalu biće bolji iz večerašnjeg duela između Hrvatske i Danske.

Moskva je u transu! Cela Rusija slavi! Samo Španci rone suze.

Izabranici Stanislava Čerčesova načinili su senzaciju na jedini način na koji su mogli. Branili su se i uspeli da stignu do penala, a onda je heroj nacije postao Igor Akinfejev.

Golman CSKA odbranio je dva penala Špancima, Kokeu i Jagu Aspasu, i Rusiji doneo najveći uspeh na svetskim prvenstvima.

Španija je napadala ceo meč, ali to joj nije bilo dovoljno za pobedu.

Ekipa selektora Fernanda Jera povela je rano, već u 11. minutu autogolom Ignaševiča!

Domaćin je izjednačio iz penala u 41. minutu. Semedov je izveo korner, Dzjuba skočio i šutirao glavom, ispred njega je Pike visoko podigao ruku u koju ga je lopta pogodila, pa je Kujpers pokazao na belu tačku. Artem Dzjuba je bio siguran izvođač najstrože kazne za 1:1.

Od tada, pa do kraja 120. minuta, Španci su napadali, i napadali, i napadali... Ali, ruski bunker nisu mogli da probiju.

Gotovo sve vreme se igralo na polovini domaće selekcije, koja je uspela u zacrtanom planu - da sačuva nerešen rezultat i dođe do penala.

A onda je, često osporavani, Igor Akinfejev postao junak Rusije.

PENALI:

4:3 za RUSIJU - KRAJ - AKINFEJEV ODBRANIO I ASPASU!

4:3 za RUSIJU - Čerišev!

3:3 - Ramos!

3:2 za RUSIJU - Golovin!

2:2 - PROMAŠAJ KOKEA! AKINFEJEV ODBRANIO!

2:2 - Ignaševič!

2:1 za ŠPANIJU - Pike!

1:1 - Smolov!

1:0 za ŠPANIJU - Inijesta!

KRAJ PRODUŽETAKA! SLEDE PENALI...

120+1. minut - Poslednji pokušaj, tukao je Rodrigo, Akinfejev odbranio.

115. minut - Španci su žestoko protestovali tražeći penal Kujpersa, zbog povlačenja Serhija Ramosa posle centaršuta. Holandski sudija se konsultovao sa kolegama, nije čak ni pogledao snimak situacije, već je pokazao da se igra nastavi.

109. minut - Rodrigo je protutnjao po desnom krilu i šutirao, Akinfejev je odbranio, na odbijenu loptu naleteo je Isko, ali je njegov udarac izblokiran.

106. minut - Poslednjih 15 minuta.

105. minut - Kraj prvog produžetka.

104. minut - Evo i četvrte izmene kod "crvene furije" - Rodrigo umesto Asensija.

100. minut - Šut Asensija iz kolena - lako posao za Akinfejeva.

97. minut - Erohin umesto Kuziajeva - selektor Rusije iskoristio je pravo četvrte izmene u produžecima.

92. minut - Španci žele da reše pitanje pobednika pre penala, to je odavno jasno. Sada je Aspas prošao po levoj strani, dao povratnu, ali je Karvahal zakasnio.

1:1! Slede produžeci...

90+3. minut - Grška Španaca, Rusi prvi put prete u drugom poluvremenu, ali loš šut Smolova.

89. minut - Sada je 5:4 u kornerima za "crvenu furiju". Posle četiri kornera za domaćina, Španija ih je u nastavku vezala pet.

85. minut - KONAČNO UZBUĐENJE! Aspas je grudima spustio za Inijestu, koji je tukao, a Akinfejev sjajno odbranio. Na odbijenu loptu naleteo je Aspas, ali je bio skoro u "mrtvom uglu", pa nije mogao bolje da šutira.

80. minut - Poslednji pokušaj Jera u regularnom toku - Aspas umesto Dijega Koste.

79. minut - ZVANIČNO - 78.011 gledalaca - kapacitet ispunje 100 odsto.

76. minut - Španci već dugo kruže na 25-30 metara od gola Rusa, ali nikako da probiju bunker domaćina.

70. minut - Jero opet menja, ovog puta desnog beka, Karvahal umesto Naća.

67. minut - U igru je ušla legenda Španije Inijesta, sa terena je izašao Silva.

65. minut - Smolov ulazi u igru umesto Dzjube, strelca jedinog gola za Ruse.

61. minut - U igru ulazi Čerišev koji je do sada postigao čak tri gola na Mundijalu, a iz igre izlazi Semedov.

59. minut - Odlična šansa za Španiju. Pokušao je Silva izkosa sa nekih pet metara, ali je Akinfejev zatvorio gol i poslao loptu u korner.

57. minut - Rusi su izveli četiri kornera, Španija nijedan.

47. minut - Alba je ostao usamljen u kaznenom prostoru Rusije, ali nije dobro reagovao, pa Akinfejev nije imao težak posao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena kod Rusije - Granat umesto Žirkova.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+1. minut - Odmah posle izjednačenja Španija je dodala gas - Isko je centrirao, Dijego Kosta pokušao glavom, ali nedovoljno snažno da bi savladao Akinfejeva.

41. minut - 1:1 - DZJUBA IZ PENALA!

40. minut - PENAL ZA RUSIJU! Semedov je izveo korner, Dzjuba skočio i šutirao glavom, ispred njega je Pike visoko podigao ruku u koju ga je lopta pogodila, pa je Kujpers pokazao na belu tačku.

36. minut - Konačno su Rusi zapretili! Golovin je šutirao, navijači su poskakali, ali je lopta otišla pored gola.

31. minut - Stadionom Lužnjiki odjekuje: "Rusija, Rusija"...

29. minut - Španci imaju mnogo veći posed lopte, što im omogućava da kontrolišu dešavanja na terenu, pa rutinski čuvaju prednost.

21. minut - Legende na okupu

U loži jedan pored drugog sede Roberto Karlos, Karles Pujol i Lotar Mateus.

18. minut - Španski kralj u loži Lužnjikija

Španski kralj Felipe Šesti gleda ovaj meč. Pored njega, u loži na stadioni Lužnjiki, utakmicu gleda i ruski premijer Dmitrij Medvedev. Španski kralj je veliki ljubitelj fudbala, a kao princ je 2010. godine uživo gledao u Johanesburgu kako njegova ekipa osvaja titulu svetskog prvaka, pobedom nad Holandijom od 1:0.

14. minut - Šut Zobnina preko gola.

11. minut - GOOOLLL - 1:0 za ŠPANIJU! AUTOGOL IGNAŠEVIČA! Posle skraćenog kornera sa desne strane, lopta je doletela pred gol, gde joj je Ignaševič bio leđima okrenut, kako ne bi skinuo pogled sa Serhija Ramosa, a kada su obojica posle duela pala, ona je pogodila ruskog defanzivca u nogu i otišla u mrežu.

10. minut - Žestok, neoprezan start Žirkova nad Naćom, koji je ostao da se previja u bolovima.

4. minut - Golovin se posle prodora po desnom krilu izborio za prvi korner na meču.

3. minut - Natalija Nemčinova ponovo je tu! Porno zvezda bodri Rusiju!

1. minut - Utakmica je počela.

15:47 - Spektakularna uvertira!

Gostujuća ekipa najavljena je pesmom "Viva Espanja", a domaća "Kaljinkom".

15:00 - Tribine "Lužnjikija" ispunjene sat pre meča!

Kapacitet je za potrebe Mundijala sa 81.000 na 78.011.

ŠPANIJA: De Hea - Načo, Pike, Ramos, Alba – Buskets, Koke – Silva, Isko, Asensio - Dijego Kosta;

RUSIJA: Akinfejev – Fernandeš, Kutepov, Ignašević, Kudrjašov, Žirkov – Kuzjajev, Samedov, Zobnin – Golovin – Dzjuba.

Definitivno ovo nije Španija iz perioda od 2008. do 2012, koja je vladala Evropom i svetom. Nema više ubojitog napada kakav su činili Vilja i Tores, nema ni onako dominantne „veze“, kojom su upravljali Ćavi i Inijesta. Istina, Inijesta je i dalje tu, i dalje je mozak „crvene furije“, ali sada na leđima nosi 34 godine.

Uprkos tome i uprkos promeni selektora neposredno pred početak Mundijala (Fernando Jero nasledio Žulena Lopetegija), Španija je i dalje među favoritima za osvajanje „Zlatne boginje“.

Veliki je favorit i u meč sa Rusijom.

Domaćin Mundijala je poleteo posle uvodne dve ubedljive pobede protiv Saudijske Arabije (5:0) i Egipta (3:1), a onda je usledilo bolno prizemljenje protiv Urugvaja (0:3). Rusija je među najfikasnijim ekipama grupne faze, jer je na dve utakmice postigla osam golova, ali poznavaoce fudbala nije ubedila da ima moć. Naprotiv. Ekipa Stanislava Čerčesova se poigravala sa „malima” na domaćem terenu, međutim, i tada se videlo da nema energiju i da 281 dan bez pobede (u prijateljskim utakmicama do početka SP) nije bio bez razloga. To je potvrdio okršaj sa Urugvajem.

Ni „crvena furija“ nije delovala furiozno. Posle ludog remija sa Portugalom (3:3), jedva je probila bunker Irana (1:0), a onda još teže izbegla poraz protiv otpisanog Maroka (2:2), golom Jaha Aspasa u 91. minutu i to tek posle pregledavanja VAR-a. Doduše, Španija bi prošla dalje i da je izgubila, ali kao drugoplasirana i išla bi na megdan Urusima. Oba rivala imaju igrača sa tri gola postignuta u dosadašnjem delu šampionata – Dijega Kostu i Denisa Čeriševa, koji je upisao i jedan autogol.

„Zbornaja“ će na megdan Španiji bez pomoći defanzivca Zenita Igora Smolnikova, koji je „pocrveneo“ na meču sa Urugvajem.

Ko pobedi, za polufinale će se boriti ili sa Hrvatskom ili sa Danskom.

Kompanija Frikom, kao regionalni lider u prozvodnji sladoleda, dugi niz godina ulaže u sport i podstiče zdrav način života. Kompanija Frikom je odlučila da i ove godine podrži Fudbalski savez Srbije i da svoj doprinos u jačanju zdravog navijanja. Kompanija Frikom je osmislila i napravila "GOOL" koji je zvanični sladoled Fudbalskog saveza Srbije.