AMERIKANCI UBILI VISOKOG LIDERA ISIS! Centralna komanda: Planirao je napade na naše državljane
Snage Centralne komande Sjedinjenih Američkih Država (CENTCOM) izvele su 19. juna vazdušni udar na severozapadu Sirije, u kojem je ubijen visoki lider Islamske države (ISIS).
U napadu ubijen je Ali Husajn al-Ulajvi, a akcija je deo kontinuiranih napora SAD da poremete i eliminišu teroriste koji planiraju napade na američke državljane u inostranstvu ili na teritoriji Sjedinjenih Država.
Snage CENTCOM-a nastavljaju da sarađuju sa regionalnim partnerima.
"CENTCOM i naši partneri ostaju posvećeni iskorenjivanju preostalih ostataka ISIS-a kako bi se osigurao njegov trajni poraz“, izjavio je Bred Kuper, komandant CENTCOM-a.
„Nastavićemo da štitimo teritoriju Sjedinjenih Država, naše pripadnike oružanih snaga, saveznike i partnere širom regiona“, poručio je Kuper.
Kurir.rs/Agencije