DALMACIJA U PLAMENU!
BUKNUO VELIKI POŽAR KOD SPLITA, SMRDI NA SVE STRANE! Hitno pozvan kanader! Sve vatrogasne snage su na terenu! Duva jak vetar i oseća se miris paljevine!
U Kaštel Sućurcu kod Splita u subotu pre 17 sati izbio je veliki požar. Kako portal 24sata.hr saznaje od Županijskog vatrogasnog operativnog centra splitsko-dalmatinske, dojavu su primili u 16.55 sati te očekuju i pomoć kanadera.
- Sve raspoložive snage su na terenu, a uskoro dolazi i kanader - rekli su vatrogasci.
Od čitaoca kog je požar zatekao na plaži s druge strane, ispod Marijana, 24sata.hr saznaje da duva jak vetar, te da se oseća miris dima u vazduhu.
- Čini mi se da se požar širi, smrad se oseća svuda do nas. Nema panike na plaži, ali nekima nije svejedno jer u Sućurcu imaju porodice - ispričao je čitalac i dodao kako je upravo stigao i kanader.
(Kurir.rs/24sata.hr)

