PIKSI UZIMA MILIONE A POKUŠAVAO DA ZAKINE DRŽAVU! Kupio ženi ferari od 200.000 €, a na SRAMAN način probao da ne plati CARINU
Fudbalska selekcija Srbije doživela je debakl na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, koja se vratila sa takmičenja kao najslabija reprezentacija, a naš selektor Dragan Stojković Piksi po sletanju na aerodrom "Nikola Tesla" prvo što je rekao da ne živi od plate koju mu daje država.
Dakle, Piksi kaže kako ne živi od posla selektora Srbije, ali mu i pored toga nije smetalo da za to uzme ogroman novac. Prema našim istraživanjima, Stojković je na račun potpisivanja ugovora, plata, premija i nagrada do sada uzeo više od 7.500.000 evra za posao koji je uradio s reprezentacijom.
Da naš selektor voli pare i da, i pored toga što je i zaradio dok je igrao fudbal, nije gadljiv da "uštine" državu gde god može prisetićemo vas slučaja od pre više od decenije kada je pokušao da uveze ferari, a da ne plati carinu.
Piksi je u tom trenutku bio predsednik fudbalskog kluba Crvena zvezda, a njegova supruga Snežana Stojković navodno je platila jednom invalidu da joj uveze automobil "ferari", vredan oko 200.000 evra, koji joj je suprug poklonio za 40. rođendan kako bi izbegla da plati carinu.
Ovakav potez je toliko razbesneo nekadašnjeg ministra finansija Mlađana Dinkića da je hitno izmenio zakonsku regulativu, ograničivši uvoz na vozila čija vrednost ne prelazi 10.000 evra.
"Kada je Dragan upitao Snežanu šta želi za jubilarni četrdeseti rođendan, ona je bez razmišljanja rekla "ferari". Pošto je uvek bio slab na sve njene prohteve, istog dana počeo je da se raspituje oko uslova za uvoz automobila. Od brojke do koje je stigao u računici zavrtelo mu se u glavi, pa su odmah potražili rešenje kako bi izbegli plaćanje poreza i carine”, otkrio je tada Kurir izvor blizak Stojkovićima, koji je insistirao na anonimnosti.
"Vrlo brzo su shvatili da porez ne mogu izbeći, ali su zato za carinu pronašli "krivinu". Po tada aktuelnom zakonu, svi invalidi sa preko 70 odsto invaliditeta bili su oslobođeni plaćanja carine na uvoz automobila bez obzira na njihovu vrednost. Onda su našli čoveka koji ispunjava te preduslove i platili mu da na svoje ime uveze auto, čije su gume osetile beogradski asfalt nekoliko dana posle njenog rođendana”.
Kako ovakav uvoz tada i sada nije svakodnevna pojava, po gradu je počela da se širi priča o Piksetinoj "transakciji", da bi na kraju dospela do Dinkićevih ušiju. Saznavši za slučaj, Dinkić je već sutradan, nakon provere, a pošto za to ne mora da traži odobrenje Vlade, doneo uredbu kojom se ubuduće uvoz ograničava na automobile u vrednosti do 10.000 evra i starosti do šest godina.
Piksi se tada branio i sve odbacio kao spekulaciju.
- Imam šest automobila i „ferari“ mi nije potreban. Pa, nisam ja klinac od 20 godina da mi treba takav auto. Šta će mi, gde da ga vozim? Mogu da ga vozim po svetu, ali ne i kod nas. Dobar je auto, ali mnogo troši - rekao je Piksi 2006. godine.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.
Bonus video:
"VERUJEM DA ĆE ONO ŠTO ĆU REĆI, BITI OD VELIKE VAŽNOSTI ZA GRAĐANE SRBIJE" Predsednik Vučić obraća se naciji večeras u 18 časova