Slušaj vest

Kozmetičar i TV zvezda Džordan Džejms Park (32) našao se u centru svetske pažnje ove nedelje nakon smrti mlade žene koja je umrla nekoliko sati nakon nehirurške procedure u njegovom salonu.

profimedia-0409877404.jpg
BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia 

Prema izveštajima, Alisa Veb, 33-godišnja majka petoro dece, bila je podvrgnuta proceduri u klinici "The Studio 23" u Gloučesteru, koju vode kozmetičarka Džema Pauliszin i Park koji je poznatiji pod nadimkom „Britanski kralj usana“. On je ranije tokom ove nedelje uhapšen u vezi sa njenom smrću, ali je potom pušten.

 U međuvremenu, mediji su objavili šokantne slike njegove opsesije plastičnom hirurgijom, koje pokazuju kako je izgledao pre nego što je prošao niz kozmetičkih tretmana.

Park je navodno imao više od 50 intervencija, uključujući operaciju očnih kapaka, podizanje usana, implantaciju brade, nekoliko ciklusa liposukcije i četiri operacije nosa.

- Plastična hirurgija je kao seks. Ne možeš ga imati jednom. Morate ga imati iznova i iznova. Ako je hirurg dobar, nastavite da ga imate sa njim. Nekada sam imao katastrofalne usne, ali sada sam u Engleskoj poznat kao "Kralj usana" - izjavio je u intervjuu 2016.

Slike koje datiraju iz njegovih školskih dana otkrivaju punačko lice, prirodan osmeh i znatno manju naduvenost. Pre svog prvog kozmetičkog "podešavanja" u njegovoj 19. godini, Park je praktikovao male kozmetičke intervencije poput počupanih obrva. Ali, njegova želja da transformiše svoj izgled bila je ukorenjena u opsesiji estetikom porodice Kardašijan.

- Iz cele porodice crpim inspiraciju, ali najviše iz Kim. Ali volim ih sve, njihov izgled, način na koji se oblače, oni su samo inspiracija. Želeo sam da imam bradu poput Kajli Džener, sa zaista definisanom linijom vilice. Volim njenu vilicu i ima tako oštru bradu - izjavio je u istom intervjuu.

Iste godine, tada 24-godišnjak, koji je odrastao u Birmingemu, odletio je u Poljsku radi druge operacije nosa, kao i implantacije brade, sređivanje linije vilice i liposukcije vrata.

- Pomislio sam da je najbolje da sve što želim da promenim završim tokom jedne operacije - rekao je tada.

Park je prvi put privukao pažnju javnosti 2015. godine, kada se pojavio u američkoj rijaliti emisiji "Botched" kada je tražio od doktora da mu pomognu da popravi „usne koje cure“. Tada je imao 23 godine, i već više od 50 procedura punjenja usana i redovnih injekcija botoksa, koje je finansirao sopstvenim poslovnim i porodičnim zajmovima.

Doktori u emisiji su tada odbili drugi operaciju nosa zbog zabrinutosti da će to uticati na njegovu sposobnost da diše.

profimedia-0409877469.jpg
BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia 

Ponovo se pojavio u emisiji 2019. godine kada je takođe odbijen za operaciju preoblikovanja nosa. Tada bi procedura uključivala uzimanje komada njegovog rebra i ubacivanje u nos, što su lekari ocenili kao previše rizično. Takođe su bili protiv bilo kakvih budućih plastičnih operacija upozoravajući da će se upasti u „začarani krug“.

Njegova klijentkinja Veb koja je umrla u ponedeljak, samo nekoliko sati nakon procedure za koju se veruje da je uključivala ubrizgavanje hemijskih punila, poznatih kao "tečni BBL", otputovala je na kliniku u Gloučesteru, a već u ponedeljak uveče hitno je prevezena u bolnicu, gde je umrla u ranim jutarnjim satima.

Tečno brazilsko podizanje zadnjice (BBL) je dizajnirano da učini zadnjicu većom, zaobljenijom ili podignutom, pomoću masnoće ili dermalnog filera koji se ubrizgava u zadnjicu kako bi se promenila njena veličina ili oblik. Ovo se razlikuje od hirurških BBL-ova koji uključuju vađenje masti iz drugih delova tela, a zatim prenošenje u zadnjicu.

profimedia-0244410855.jpg
XPUSJP / Backgrid UK / Profimedia 

Iako nehirurški BBL nisu ilegalni u Velikoj Britaniji, prošle godine Gradsko veće Vulverhemptona zabranilo je kompaniji da sprovede proceduru nakon što je identifikovala rizike povezane sa njihovim procesima, uključujući krvne ugruške, sepsu i potencijalnu gangrenu tkiva. Pet lokalnih vlasti u Eseksu i Glazgovu sledilo je taj primer i zabranilo određenim kompanijama da sprovode tečne BBL u njihovoj oblasti.

Za razliku od filera za lice gde se komplikacije mogu rešiti veštim indžektorima, ove procedure često zahtevaju bolničko okruženje, intravenske lekove i hiruršku intervenciju za ispravljanje posledica.

Istraživanje "Save Face" na više od 2.200 zdravstvenih radnika koji se bave estetskom medicinom takođe je pokazalo da 98 odsto njih kaže da ne nude tečne BBL, s obzirom da postoji „visok rizik od višestrukih komplikacija“ i ova organizacija već dugo poziva britansku Vladu da zabrani postupak.

- Ne postoji ništa u pogledu načina na koji se ovaj tretman trenutno nudi što bi bilo bezbedno, moralno ili etičko. Jedini ishod ove procedure je neupitno loš rezultat koji ima veliku cenu za pacijenta koji je lažnim oglašavanjem uvučen u šokantno opasno okruženje sa veoma realnim potencijalom smrti od komplikacija - rekao je plastični hirurg dr Pol Baguli iz ove organizacije.

U martu je majka jednog deteta takođe pozvala na zabranu tečnih BBL nakon neuspešne procedure koja je ostavila njenu zadnjicu sa crnim rupama koje su curele pa je bila u bolovima „gorim od porođaja“.

I tradicionalni BBL je jedna od najopasnijih vrsta estetske hirurgije. Rizik od smrti je veći od većine operacija, trenutno se procenjuje na jednu od 15.000. Hirurzi mogu slučajno ubrizgati mast u krvotok — što može izazvati potencijalno smrtonosni krvni ugrušak.

Takva komplikacija je ono što je ubilo Liju Kembridž (29), majku koja je umrla u avgustu 2018. nakon što je platila 7.000 evra za BBL operaciju u Turskoj.

(Kurir.rs/DailyMail/M.F.)

01:41
Muz nije hteo da prosi pre plasticne operacije  Izvor: Tiktok/@sydneypurl