Večeras počinje šou kakav do sada nije viđen na našim prostorima! Plesači, njih 14, u plesnom takmičenju "Rame uz rame sa Draganom" nadmetaće se za posebno mesto pod reflektorima na jubilarnom koncertu Dragane Mirković, gde će pokazati svu raskoš svog talenta.
Ples je nit koja povezuje ljude, a kako će se snaći igrači koje je naša najveća regionalna zvezda izabrala sa svojim timom, možete gledati svake subote i nedelje od 20 časova na Kurir televiziji.
To će biti uzbudljiva avantura dostojna bilo koje internacionalne produkcije, što nimalo ne čudi jer je Dragana uvek bila ispred svog vremena i donosila svetski kvalitet na regionalnu scenu.
Ovo su strastvenih 14 takmičara koji će se skoro tri meseca takmičiti za nastup s Draganom Mirković na koncertima koje organizuje povodom 40 godina karijere, 29. i 30. decembra u Štark areni, kao i glavnu novčanu nagradu od čak milion dinara.
Vrste plesova Postoje tri vrste plesova: moderni (savremeni), latinoamerički i standardni. Moderni: hip-hop, strit dens, šou-dens, brejkdens, džez, moderan balet, disko-dens. Latinoamerički plesovi: samba, rumba, ča-ča-ča, salsa, bačata, kizomba. Standardni: engleski valcer, bečki valcer, tango, folklor.
1. Aleksandra Radić (1992)
Ova Bečejka je po struci master ekonomije.
Ekonomijom se nije bavila jer je njena velika ljubav ples, kojim se bavi od četvrte godine, a poslednjih deset je to podigla i na profesionalni nivo. Uveliko se takmiči i najbolja je u kategoriji disko densa u našoj zemlji, ali krenula je i u pohod na evropsku i svetsku scenu kao solo igrač i ostvarila sjajne rezultate, ali sanja o medalji.
Pored takmičenja, pomaže starijoj sestri, zbog koje je i zavolela ples vodeći klub u kom je trener.
2. Negovan Jovičić (1992)
Dolazi iz Surčina, a plesom se bavi ceo život. Njegova starija sestra je krenula na folklor, a on je stalno dolazio na njene probe, i tako je počelo.
Bio je drugi razred osnovne škole. Kako sam kaže, bavi se umetničkim stvaralaštvom u oblasti igre, muzike i multimedije. Trenutno radi kao asistent u kulturno-umetničkom društvu, član je još jednog ansambla i umetnički saradnik u pozorištu, a drži i svoju plesnu trupu, koja akcenat stavlja na stilizovanu narodnu igru.
Ovaj svestrani mladić je i radio-voditelj, a slobodno vreme mora da "krade". Radi ono što voli, pa kaže da to onda i nije posao. Osim folklora, igrao je balet, latinoameričke plesove...
3. Nađa Potočnik (2005)
Ona je najmlađa takmičarka, iz Beograda je i ide u gimnaziju.
Još kao mala se bavila rekreativno baletom, zatim folklorom, a onda je počela da trenira latinoameričke plesove i džez balet i poslednjih šest godina sve je postalo ozbiljnije.
Sad se posvetila džezu i modernom baletu, koje obožava. Od osnovne škole je na sceni, stalno je nastupala i nema tremu. Osim plesom, bavila se glumom i pevanjem.
Takmičila se, ali sad je na prekretnici jer razmišlja o upisu na fakultet, ali volela bi da nastavi s plesom.
4. Radomir Pajić (1984)
Dolazi iz Niša i koreograf je i trener plesnog studija koji je nedavno osvojio čak 37 medalja u disciplinama disko-dens, hip-hop i strit dens šou na jednom internacionalnom takmičenju.
Radomir se bavio borilačkim veštinama, tačnije tekvondom, ali onda je u osmom razredu otkrio brejkdens i hip-hop i uronio u plesačku avanturu koja je kasnije krunisana mnogim uspesima. Kao mali je, prema rečima njegovog oca, voleo da igra uz Džeja.
Dosta se selio, živeo je u Jagodini, Beogradu, Novom Sadu... Takmičenje ovog tipa mu nije strano jer je već učestvovao u sličnom formatu, a pojavljivao se i u spotovima. Idol mu je Brus Li i voleo bi da stvori svoj, poseban plesački stil.
5. Kristina Vasić (2002)
Iz Beograda je i svi je zovu Kiki. Studira pravo.
Bavi se plesom od malih nogu, počela je s baletom, ali trenutno se bavi modernim stilovima poput hip-hopa, strit densa, MTV, šou-performansa...
Ples je za nju opuštanje i izduvni ventil, član je mnogih plesnih grupa, bavila se i trenerskim radom. Voli da ide na takmičenja, što zbog adrenalina i učestvovanja, što zbog putovanja i druženja. Nastupa solo i u grupi, a dosta trenira i voli da istražuje stilove. Rijanin je veliki fan.
Voli da bude u svom stilu, za koji kaže da je hip-hop. Ima ambiciju da bude još bolji plesač, da završi fakultet i bude srećna i ispunjena u životu.
6. Anton Elkin (1996)
Zbog ovog momka iz Rusije takmičenje poprima internacionalni karakter.
Odrastao je u Sankt Peterburgu, a u Beograd je došao pre skoro godinu dana. Plesom se bavi 21 godinu, od kojih sedam podučava druge. Koreograf je i to mu je primarno zanimanje. Počeo je kao mali, išao na časove, i onda počeo da zarađuje od toga. Uživa u kombinovanim stilovima, kao i hip-hopu, popingu i dens holu, što su i njegove osnove.
Između Beograda i azijskog dela sveta izabrao je naš glavni grad jer nikad nije bio ovde, dok je u Aziji boravio mnogo puta. Kaže da mu se Beograd sviđa i da ima dobru energiju. Uspeo je da se snađe i brzo je našao posao, a posle tri meseca je već imao nastup na Beoviziji.
Pojavio se i u nekoliko televizijskih emisija i reklama, kao i na koncertima. Želja mu je da bude najbolji koreograf i radi sa zvezdama, jer misli da u plesačkom smislu može mnogo da doprinese svojim iskustvom, kog ima napretek. Obožava da igra, ali sebe vidi kao koreografa jer mu je to izazovnije. Završio je fakultet. Voli Marka Nastića, a Egzit mu se mnogo svideo.
7. Bogdanka Kelča (2000)
Dolazi iz Pančeva i studira DIF. Plesom se zvanično bavi od devete godine, a nezvanično od četvrte, kad je krenula na balet, ali rekli su joj da nije za ples.
Sa sestrom vodi klub mažoret plesa, u kom je i instruktorka, ali igra sve vrste i proba sve što može jer živi ples. Trenirala je gimnastiku, pa joj ni akrobatika nije strana jer je ima poprilično u mažoret plesu, u kom se koristi dosta rekvizita, pa podseća i na ritmičku gimnastiku.
Već se takmičila i nastupala, tako da joj igranje pred publikom nije strano. Ima preko 50 osvojenih medalja i bila je na evropskim i svetskim prvenstvima. Počela je da igra i folklor. Oseća se mnogo lepo kada pleše i kaže da je to njen životni izbor i poziv.
8. Milan Trifunović Bugi (1977)
Koreograf, plesač, promoter i zaljubljenik u ples i kreativnost.
Kako sam kaže, ne zna kako i zašto je završio u plesu, ali da mu to duša sama ište - kad god radi nešto kreativno, duša mu je ispunjena, a kad to ne radi, onda mu pati. Njegova priča počinje u doba crno-belih televizora, kad je imao pet godina.
Tada je video spot Majkla Džeksona za pesmu "Bili Džin" i oduševio se. Posle toga otkriva brejkdens, a zatim i ostale Džeksonove pesme, od "Smooth Criminal" i "Bad" do "Dirty Diana". Tada u svetu kreće nju džek sving (swingbeat) era s Vanila Ajsom, Em-Si Hamerom, a posle bombardovanja kreće Milanovo zanimanje za brejkdens, kad su krenuli nastupi i snimanje spotova.
On najviše voli kreativni proces i druženje s ljudima. Njegovi stilovi su hip-hop, poping loking brejking, stil Majkla Džeksona, koga je čak dva puta gledao uživo na koncertu, odnosno strit plesovi. Kaže da je ljubav prema plesu veoma bitna, ali da je 10 odsto talenat, a 90 odsto rad.
9. Mirela Petrović (1999)
Rođena je u Donjem Milanovcu, a poslednjih pet godina živi u Beogradu.
Najpre je plesala po žurkama, a onda je pre tri i po godine osnovala klub šafl plesa (shuffle dance), jedini tog tipa na Balkanu, u kom je i trener. Želela je da se bavi baš tim plesom, ali kako nije postojao klub gde bi trenirala, zasukala je rukave i otvorila jedan. Šafl je jedan od najnovijih vrsta plesova, ali veoma popularan u svetu.
Nastupala je sa svojim timom širom regiona, od takmičenja i koncerata poznatih pa do gostovanja na televiziji. Voli scenu, nema tremu, a već ima svog favorita u takmičenju. Dala je otkaz na poslu da bi mogla da ozbiljno da se posveti plesu i koreografiji.
10. Zoran Stepanović (1991)
Rođen i odrastao u Beogradu, a radi u jednoj stranoj kompaniji.
Ples voli odmalena, prvo je trenirao plivanje i borilačke sportove, a onda je krenuo na ples, kojim se profesionalno bavi poslednjih desetak godina.
Član je poznatog plesnog kluba iz Beograda od njegovog osnivanja i s njim često nastupa. Ples za njega predstavlja uživanje i slobodu, kao i nešto što najviše voli u životu. Svirao je violinu i bavio se pevanjem. Drži kreativne radionice za decu.
Leži mu mjuzikl i džez, iako je latino stil njegova plesna osnova. Nastupao je na televiziji, koncertima poznatih muzičara i spotovima. Ima identičnog brata blizanca i tri starije sestre.
11. Ivana Đorđević (1992)
Ima 30 godina i dolazi iz Beograda.
Plesom se bavi od malih nogu, tačnije od šeste godine, i time je oduvek htela da se bavi, pa se može reći da živi svoj san jer je trener plesa, kao i koreograf. Počela je sa standardnim i latino plesovima, a onda je prešla na moderne stilove igre i tada je njena karijera eksplodirala - išla je na brojna takmičenja, osvajala nagrade...
Nastupa sa mnogim našim zvezdama i ide na turneje s njima, snima. Osim plesa, Ivana se ostvarila i u ulozi majke - ima sina. Emotivna je i borbena i voli da uči i da se usavršava u plesu, koji je njen život.
12. Nemanja Nikolić (2000)
Iz Beograda je i trener je plesa.
Radi s decom i odraslima, voli da peva, a pored toga uči da svira gitaru. Studira, ali planira da mu ples bude životni poziv. Plesom se bavi od četvrte godine, počeo je zbog društva, da bi u osnovnoj školi nastavio zbog devojčice koja mu se sviđala. U plesnoj školi u kojoj je sada je od sedme godine. Sa 10 godina je zaista zavoleo ples i poistovetio se s njim. Postao je državni prvak u latino plesovima 2011. godine. Svideli su mu se uspeh, putovanja i druženje i s vremenom se sjedinio s plesom i počeo da živi za njega.
Njegova strast su latinoamerički plesovi - samba, rumba, ča-ča-ča, džajv, paso doble. Njih igra ceo život i više puta je bio državni prvak. Voli hip-hop, fristajl, i kaže da za njega ne postoji vrsta plesa koja mu se ne sviđa. Snimao je spotove i imao nastupe na televiziji. Uživa u svom poslu i nikad ga ne bi menjao.
13. Dragana Nikitović (1977)
Ona je novinarka i prevodilac, a plesom i glumom se bavila u osnovnoj i srednjoj školi, da bi je u odraslom dobu život odvukao na drugu stranu.
Završila je ruski jezik, živela u Rusiji tri godine, osnovala porodicu, a onda rešila da se vrati svojim prvim ljubavima. Radila je u turizmu, a trenutno je novinarka i spikerka. Pre četiri godine, kad su joj deca porasla, vratila se plesu, kao i glumi. Igra u pozorištu, imala je nekoliko manjih uloga u domaćim serijama.
Igra amaterski, ali njena velika ljubav to nadoknađuje, kao i jaka volja da ostvari svoje snove. Voli scenu, kao i da se takmiči. Ima veliku podršku porodice.
14. Stefan Vukašinović (1991)
Živi u Kruševcu i, kao većina takmičara, plesom se bavi od malih nogu, tačnije od osme godine.
Igrao je kazačok, kaubojsku polku, kantri, čarlston, folklor, ali zainteresovali su ga moderni plesovi, pa je sa 15 godina upisao plesni klub u Jagodini. Ples i urbana kultura su ga zaokupili i inspirisali ga da posećuje seminare i edukuje se. Pored koreografije, zavoleo je i fristajl. Radi kao koreograf i trener plesa. Krenuo je ovim putem jer mu se majka bavila plesom.
Takmičio se u grupi, kao i solo igrač. Učestvovao je u snimanju spotova, a jedan od njih je bio u bolivudskoj produkciji. Završio Farmaceutski fakultet u Novom Sadu.
Uzbudljiva avantura s Draganom Mirković i plesačima počinje, izaberite svog favorita, udobno se smestite i - uživajte!
(Kurir.rs/A.M.)
Bonus video: