PRVA ŽENA MU SE PREDOZIRALA, NJENO TELO KRIO U KUĆI, DRUGU ODNEO RAK: Prokletstvo milijardera koji je svima davao šakom i kapom
Džulija Delves Broton i Hans Rauzing, Foto: Peter van den Berg / Avalon / Profimedia

JEZIVE TRAGEDIJE IH PRATILE

PRVA ŽENA MU SE PREDOZIRALA, NJENO TELO KRIO U KUĆI, DRUGU ODNEO RAK: Prokletstvo milijardera koji je svima davao šakom i kapom

Pop kultura -

Venčanje Džulije Delves Broton, eskperta za umetničke radove od vrednosti, i problematičnog milijardera Hansa Rauzinga, naslednika Tetra Paka, odigralo se u veličanstvenoj opatiji Voburn, domu vojvode i vojvotkinje od Bedforda 2014. godine. Međutim, Hansova ljubavna priča prepuna je tragedije i padova.

Hans i Džulija pronašli su ljubav i sreću u pedesetim godinama, kada su, uprkos privilegovanom životu, doživeli velike tragedije.

Njihovo venčanje 2014. godine bilo je prilika za njihove porodice da iza sebe ostave naizgled beskrajnu listu katastrofa - uključujući ubistvo, samoubistvo, drogu i fatalnu nesreću.

Prijatelji su pripisali Džuliji zasluge za to što mu je donela sreću nakon što je život njegove supruge Eve uništila zavisnost od teških narkotika. Hans je skrivao njeno telo dva meseca jer nije mogao da se "suoči sa stvarnošću" njene smrti i "nije mogao da nastavi život" bez nje.

Džulija Delves Broton i Hans Rauzing
Džulija Delves Broton i Hans Rauzingfoto: XPOSUREUK / Backgrid UK / Profimedia

Njegova druga supruga Džulija, koja je izgubila dvoje braće i sestara u tragičnim okolnostima, pomogla mu je da se bori protiv sopstvene zavisnosti. Ali nova tragedija ga je ponovo pogodila jer je Džulija umrla od raka pre dva dana, 18. aprila, u 63. godini.

Prva supruga umrla od predoziranja, druga od raka

Od venčanja 2014. godine, pa sve do smrti, Džulija se posvetila filantropskom životu zajedno sa suprugom. Hansovi prijatelju kažu da mu je davanje novca u humantiarne svrhe bila najveća satisfakcija u životu.

Jedan prijatelj je za "Independent" rekao: „Bili su vidno zaljubljeni i privrženi jedno drugom i predivan par koji je svoje vreme koristio za pomoć drugima. Nisu se družili sa mnogo ljudi i mnogi nisi ni znali da se Džulija godinama borila protiv raka. Bez sumnje, ona je bila odgovorna za to što je Hansa izvukla iz kandži tuge i pomogla mu da ponovo pronađe radost u životu".

Osim Hansa, Džulija bila je posvećena porodici, bliskim prijateljima, slikanju i putovanjima - iako je poslednje putovanje koje je podelila na svom Instagramu bilo u Veneciji u januaru prošle godine jer joj se zdravstveno stanje pogoršalo.

Par je donirao 330 miliona funti u više od 1.000 ustanova, uključujući 50 miliona funti britanskim dobrotvornim organizacijama godišnje, preko fonda "Julia and Hans Rausing", koji su osnovali.

Vila od 70 miliona funti u kojoj je Hans krio telo svoje supruge
Vila od 70 miliona funti u kojoj je Hans krio telo svoje suprugefoto: ANDREW COWIE / AFP / Profimedia

Džulija, koja se borila sa rakom, preminula je okružena najbližim članovima porodice. Naime, Džulija se venčala sa Hansom dve godine nakon smrti njegove supruge Eve, koja se predozirala kokainom 2012. godine.

Prijatelji su rekli da je upoznala Hansa kada je bio u najgoroj životnoj fazi.

Kazna za sakrivanje tela prve supruge

Hansu je izrečena uslovna zatvorska kazna od 10 meseci nakon što je dva meseca skrivao telo pokojne supruge u svojoj kući i sprečio njenu „pristojnu i zakonitu sahranu“ jer nije mogao da je „pusti da ode“.

Hans je bio ozloglašeno bio poznat u medijima po smrti svoje prve supruge, koju je nedeljama pokrivao odećom i torbama da bi je sakrio u njihovoj vili od 70 miliona funti.

Hans i njegova prva supruga Eva upoznali su se na rehabilitaciji u SAD u godinama kada borio sa zavisnošću od droge klase A.

Tragedije u porodici

Džulijino porodično ime će uvek biti povezano sa zloglasnim slučajem ubistva „Beli nestašluk” u kojem je njen otac, ser Džok, oslobođen optužbi za ubistvo ljubavnika svoje žene, grofa od Erola, u kenijskoj dolini 1941. godine. Ona je takođe mlađa sestra pokojne Izabele Blou, modnog eksperta koja je izvršila samoubistvo u maju 2007. godine.

Džulija Delves Broton i Hans Rauzing
Džulija Delves Broton i Hans Rauzingfoto: Justin TALLIS / AFP / Profimedia

Naime, Džulijina porodica je obeležena brojnim tragedijama. Kada su bili deca, njena mlađa sestra Izabela je čuvala brata Džona, ali na trenutak je bila rastrojena baš kada je dečak, koji je jeo tost, izuo cipele i skočio u porodično jezero.

Nije zbog utapanja, već od gušenja, pao je nakon što se ugušio tostom. Nesreća je opisana kao neverovatan nesrećni slučaj jedan prema milion i da niko ne može biti kriv.

Ali Izabela je ostatak svog života provela verujući da ju je majka okrivila za Džonijevu smrt.

Džulijina smrt

U saopštenju porodice povodom smrti Džulije rekli da je voljena supruga, maćeha, sestra i ćerka preminila.

"Džulija je bila poznata po svojoj nepokolebljivoj posvećenosti filantropiji i svom uticajnom doprinosu raznim dobrotvornim ciljevima. Ona je 2014. godine zajedno sa suprugom osnovala "The Julia and Hans Rausing Trust", dobrotvorni fond koji podržava dobre ciljeve u Velikoj Britaniji i šire.

Ona je bila ključna u izgradnji Trust-a u jedan od najvećih filantropskih fondova u zemlji koji je donirao za ciljeve širom zdravlja, socijalne zaštite i umetnosti. Među njenim brojnim dostignućima bila je značajna brzina kojom je odgovorila na izazov pandemije Covid-19, osmislivši inicijativu za obezbeđivanje sredstava od preko 35 miliona funti kako bi pomogla dobrotvornim organizacijama da prežive ovo turbulentno vreme".

(Kurir.rs/ Blic žena/ L. S)

Bonus video:

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track