Slušaj vest

Domenika Žuvela, 32-godišnja pevačica, nedavno je posetila Norvešku, gde je otkrila da otok Somaroj nije onakav kakvim ga društvene mreže prikazuju. Domenica je podelila svoje razočarenje u video snimku na društvenim mrežama, pričajući o svom iskustvu.

„Smejem se od juče sama sebi što sam ubedila rođaku da me odvede na Somaroj – otok koji sam videla na Instagramu i mislila da je to nešto što moraš barem jednom u životu da vidiš“, započela je Domenika.

Pogledajte u galeriji slike Dominike u Somaroju:

Dominika Žuvela u Somaroju Foto: printscreen/instagram/dome.nica

„Najgore je što nisam jedina. Juče ste mi napunili inbox porukama da ste i vi svi pogledali taj isti video... Iz prve ruke vam mogu reći – ne, ne isplati se otići, i nažalost, taj video je montiran od različitih mesta (od kojih neka nisu ni iz Norveške). Ako ništa, barem smo nas dve lepo provele zajedničko vreme. Možda još samo fali da potražim i Deda Mraza“, dodala je.

Zanimljivosti o Somaroju

Otok Somaroj se često opisuje na društvenim mrežama kao jedno od najlepših na svetu. Poznat je po peščanim plažama i kristalno čistom moru. Somaroj se nalazi zapadno od grada Tromsoa, a u njemu živi oko 300 stanovnika. Otok je specifičan po tome što tokom leta, zahvaljujući svom položaju na severu, sunce nikada ne zalazi.

Većina ljudi na Somaroju ne nosi satove, tvrdeći da su im beskorisni. „Zbog ponoćnog sunca satovi su za nas suvišni. Sve više i više raspravljamo o tome kako nam satovi oduzimaju više vremena nego što nam ga daju“, izjavio je otočanin Kjel Ove Hveding za CNN.

Pogledajte u galeriji kako izgleda Somaroj:

Somaroj Foto: Hinrich Bäsemann / DPA / Profimedia, Graham Mulrooney / Alamy / Alamy / Profimedia, akg images/Jürgen Sorges / akg-images / Profimedia

Otok Somaroj je postao poznat i po inicijativi da postane „zona bez vremena“, gde bi stanovnici živeli bez klasičnih vremenskih ograničenja. Njihov cilj je, kažu, ukazati na jedinstvenu prednost polarnih dana – mogućnost obavljanja bilo kakvih aktivnosti u bilo koje doba. Na otoku nema klasičnih hotela, ali se može pronaći smeštaj kod meštana.

(Kurir.rs/ Index)

 Ostrvo u srcu Beograda

ZA OVO OSTRVO U SRCU BEOGRADA POSTOJI NEVEROVATNA LEGENDA! Pokušavali su da ga uklone na sve načine, pa shvatili da je NEUNIŠTIVO Izvor: Kurir TV