Slušaj vest

Vreme praćenja nacionalnih izbora i koncerata širom Evrope kulminiraće u narednim danima. U Bazelu večeras prvim polufinalom počinje 69. izdanje Evrovizije, na kojoj ove godine učestvuju predstavnici iz 37 zemalja. 

Druga generalna proba, ona koju prati žiri, održana je u ponedeljak u 21 sat, a samo nekoliko sati kasnije našla se u bespućima interneta.Hakeri, za koje se pretpostavlja da su iz Rusije, uspeli su da presretnu satelitski kod i emituju drugu generalnu probu, a snimak se još uvek može pronaći na platformi VK.

profimedia-0891854882.jpg
Foto: SOPA Images Limited / Alamy / Alamy / Profimedia

Na susretu s medijima, direktor Evrovizije, Martin Grin, komentarisao je curenje snimka i nastojanja Evropske radiodifuzne unije (EBU) da spreče curenje.

"Moramo da emititujemo prenos putem satelita do žirija u svakoj zemlji. Tehnologija se razlikuje između emitera i, nažalost, ako neko stvarno želi, mogao bi da hakuje prenos i pusti snimak. Iako se trudimo da pojačamo bezbednost i imamo izuzetno pametne ljude u našem timu za sajber sigurnost, postoje i drugi izuzetno pametni ljudi koji zaista žele taj snimak i pronaći će način da do njega dođu", izjavio je Grin, poručivši kako rade s timom za internet sigurnost da uklone sav sadržaj s interneta, te kako su EBU-ovi advokati obavešteni u slučaju eventualnih tužbi, prenosi Dnevnik.hr.

Video: Princ od Vranje uživo iz Bazela

PRINC OD VRANJE UŽIVO IZ BAZELA SA NAJNOVIJIM INFORMACIJAMA O NASTUPU: Postoji velika nervoza i odgovornost - Ovo je totalna promena koreografije! Izvor: Kurir televizija