Slušaj vest

Legendarni kantautor Bili Džoel (76) primoran je da otkaže turneju nakon što mu je dijagnostikovan poremećaj mozga. Reč je o normotenzivnom hidrocefalusu, stanju u kojem se cerebrospinalna tečnost nakuplja u moždanim komorama, uzrokujući njihovo proširenje. Ovo stanje može dovesti do problema s hodom, gubitka ravnoteže, urinarne inkontinencije pa čak i simptoma sličnih demenciji.

Po preporuci lekara, muzičar je otkazao ukupno 17 koncerata planiranih za ovu i sledeću godinu.

'Iskreno mi je žao što ću razočarati publiku i hvala vam na razumevanju', poručio je muzičar. Njegovi obožavaoci odmah su mu uputili brojne poruke podrške, poručivši mu da se ne opterećuje koncertima te da mu je zdravlje na prvome mestu.

U zvaničnom saopštenju navodi se i kako su nedavni nastupi dodatno pogoršali njegovo zdravstveno stanje, što je rezultiralo problemima sa sluhom, vidom i ravnotežom.

'Bili je zahvalan na izvrsnoj medicinskoj nezi koju prima i u potpunosti je posvećen svom oporavku. Ceni podršku obožavalaca tokom ovog zahtevnog razdoblja i raduje se danu kada će ponovno stati na pozornicu', stoji na kraju saopštenja.

(Kurir.rs/Story.hr)

Dileta Leota, sportska novinarka, Serija A, Skudeto Izvor: instagram/dilettaleotta