(KURIR TV) PARTIZAN RAZBIO ALBANCE: Tošić i Tavamba vode ka proleću u Evropi, Grobari držali čas ljubavi

Prva pobeda crno-belih u Ligi Evrope

Fudbaleri Partizana pobedili su Skenderbeg 2:0 (1:0) u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige Evrope.

Golove za crno-bele postigli su Zoran Tošić u 39. minutu i Leandre Tavamba u 66. i doneli svom timu prvi trijumf u Ligi Evrope ove sezone.

U drugom meču Grupe B Dinamo iz Kijeva je kao gost pobedio Jang bojs 1:0.

TABELA: Dinamo 10, Partizan 5, Jang bojs 3, Skenderbeg 2.

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Švajcarce i pobedom mogu da obezbede proleće u Evropi.

Ukrajinski tim već se plasirao u šesnaestinu finala.

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Tim Miroslava Đukića izašao je na megdan Albancima pred 12.658 navijača na tribinama stadiona u Humskoj. Navijači crno-belih su se obrukali, jer se očekivalo da će doći u većem broju, ali "grobari" koji su došli, održali su čas ljubavi.

Partizan nije blistao. Daleko od toga. U prvom poluvremenu nije stvorio ni šansu. Jedinu pretnju po gol gostiju predstavljali su udarci Tošića iz daljine. Tako su crno-beli, bez stvorene prilike, i stigli do vođstva.

Tošić je sjajno izveo slobodan udarac i zatresao mrežu - 1:0.

Tek sredinom drugog poluvremena Partizan je stvorio šanse iz kategorije stoprocentnih. Obe je propustio Tavamba, ali se nedugo zatim iskupio golom. Istina, najveće zasluge za to što je vođstvo duplirano pripadaju Ognjenu Ožegoviću, koji je oduzeo loptu rivalu i onda Tavambu "spojio s golom".

Gosti su nekoliko puta zapretili Vladimiru Stojkoviću, ali je golman Partizana još jednom pružio sjajnu predstavu.

"Svakako da sam zadovoljan i želim da čestitam igračima na borbenosti i na svemu. Verujte da nije lako pobediti Skenderbeg Sada treba da nastavimo borbu za prolazak u Evropu. Treba da zadržimo ovaj nivo i iskoristimo ovu injekciju samopouzdanja koju smo dobili", izjavio je Đukić posle meča za RTS.

Marko Janković je posle pobede rekao:

"Znali smo da su vrlo agresivni i karakterni. Igraju visok presing, ali mi smo se dobro spremili posebno u odbrani. Ovakve utakmice se dobijaju iz jedne šanse i mi smo pokazali da znamo koji je dobart put ka napretku. Ovo može da bude prekretnica, posebno što uskoro ide pauza, koja će nam koristiti da dodatno unapredimo igru".

1 / 15 Foto: Dado Đilas

KRAJ - 2:0!

88. minut - Tavamba ustupa mesto Jovanoviću. To je poslednja izmena u Partizanu.

82. minut - Druga izmena Đukića - Pantić umesto Tošića.

75. minut - Tavamba je šutirao sa 20-ak metara, za malo pored gola.

74. minut - ŠANSA za SKENDERBEG! Ponovo je Jašanica ostao sam posle prekida, opet je udarcem glavom pokušao da savlada Stojkovića, koji je još jednom bio sjajan.

74. minut - Prva izmena kod Partizana, Radin menja Ožegovića. Đukić pojačava vezni red.

72. minut - Radaš je tukao iz slobodnog udarca pored "živog zida", a Stojković je ponovo bio dobro postavljen.

70. minut - ŠANSA za SKENDERBEG! Posle prekida Jašanica je sa sedam, osam metara šutirao glavom, ali je Stojković bio na mestu.

66. minut - GOOOLLL - 2:0 - TAVAMBA! Ožegović je oduzeo loptu rivalu na 25 metara od gola, krenuo sam na Šehija, a onda uposlio Tavambu, koji je bio u boljoj poziciji. Kameruncu nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu.

65. minut - Zvanično, na tribinama je 12.658!

62. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Opet Tavamba! Posle kornera Kamerunac je šutirao glavom, ali je Šehi odbranio.

61. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tošić je izbacio Tavambu, koji se u velikoj prilici odlučio da lobuje Šehija, ali nije uspeo.

54. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Radaš je igrao rukom, ali je sudija pustio prednost, jer je Ožegović krenuo ka golu, ali je izgubio duel sa Jašanicom i prilika je otišla u nepovrat.

52. minut - PARTIZAN BEZ TOŠIĆA PROTIV JANG BOJSA! Strelac jedinog gola do sada dobio je žuti karton i preskočiće sledeći meč u Ligi Evrope.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

45+1. minut - JOŠ JEDNA BRILIJANTNA INTERVENCIJA STOJKOVIĆA! Ipak, i da je savladan, ne bi bilo izjednačenje, jer je fudbaler Skenderbega bio u ofsajdu.

42. minut - ODLIČNA ODBRANA STOJKOVIĆA! Vanđeli je dobro šutirao, a Partizanov golman intervenisao.

39. minut - GOOOLLLL - 1:0! TOŠIĆ! MAJSTORIJA IZ SLOBODNJAKA! Golman Šehi nije se ni pomerio.

Bambi je i do sada jedini pretio golu Skenderbega.

34. minut - Još jedan pokušaj crno-belih iz daljine. Sada je tukao Janković, ali ponovo je Šehi siguran.

29. minuta - Grobari su se ponadali, ali uzalud... Golman Šehi je ispucao loptu, ona se odbila od Ožegovića i otišla za malo pored gola. Međutim, i da je ušla u mrežu, gol ne bi bio priznat, jer je Ožegovića pogodila u ruku.

1 / 12 Foto: Dado Đilas

27. minut - Tošić je izveo prekid, lopta je išla Miletiću na glavu, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Mici.

26. minut - "KOSOVO JE SRBIJA", ori se Humskom.

24. minut - Žestok prekršaj Evertona nad Muzakom, zbog čega su "grobari" skandirali Brazilcu.

23. minut - Utakmica ima spori ritam, još nema šansi.

14. minut - Tošić je dobro izveo slobodan udarac sa skoro 30 metara, ali je Šehi napravio paradu i odbranio odbranio.

9. minut - Evo i prvog pokušaja domaćina. Tukao je Tošić, golman Šehi je ukrotio taj udarac.

5. minut - Prvi udarac u okvir gola uputili su gosti. Nije bilo problema za Stojkovića, ali je golman bio ljut na saigrače što su dozvolili Vanđeliju da šutira.

1. minut - Utakmica je počela.

Grobari pesmom i koreografijom pozdravili igrače Partizana

Trener Partizana Miroslav Đukić nije mogao da računa na povređenog Sejdubu Sumu.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić - Everton, Jevtović - Tošić, Tavamba, Janković - Ožegović.

SKENDERBEG: Šehi - Vanđeli, Radaš, Jašanica, Mici - Muzaka, Lilaj, Taku - Gavazaj, Sove, Adeniji

Sudija: Karlos del Kero (Španija)

18:58 - Oko 12.000 gledalaca na tribinama

18:56 - Tunel je produžen da bi zaštitio igrače prilikom izlaska na teren i odlaska u svlačionicu

18:06 - Đukić: Ovo je prvo od dva finala

"Svesni smo važnosti meča, ovo je prvo od dva finala za dalji plasman. Očekuje nas težak protivnik, agresivan, koji prima malo golova. Pokušaće na brze kontranapade da nas ugrozi. Detalji i individualni kvalitet su u ovakvim utakmicama odlučujući, nešto poput Tošićevog slobodnjaka u Čačku", rekao je Miroslav Đukić.

18:04 - Srpski hit u autobusu Albanaca

18:02 - Trener Skenderbega: Grobari su stimulans, ali i pritisak

"Igraćemo vrlo tešku utakmicu protiv Partizana, koji ima veliki individualni kvalitet. Dolazimo s ciljem da pobedimo. Igrom u Elbasanu smo pokazali da možemo da budemo dobar protivnik, ali nismo uspeli da pobedimo. Nadamo se pozitivnom rezultatu", rekao je trener Skenderbega Ilir Daja.

"Oni će imati i veliku podršku navijača, što je sigurno veliki stimulans, ali s druge strane otežavajuća oklnost za moj tim. Takođe, oni će imati i teret, jer imaju emotivni pritisak. Moramo igrati pažljivo, kao i do sada. Poznajemo ih, mislim da nije nemoguće odneti pobedu", dodao je Daja.

17:59 - Vazura: Utrostručeno obezbeđenje

"Utrostručili smo broj obezbeđenja na stadionu, umesto 200-250 koje je tražila UEFA mi smo obezbedili 700 ljudi. Uveli smo mnogo više kamera. Svaka upućena uvredljiva reč može Partizan da košta minimum jednu utakmicu bez publike. Kamere su toliko dobre da mogu da zumiraju svakog navijača. Ima ukupno 95 kamera, apsolutno ceo stadion je pokriven, spolja, unutra, svaki deo tribine. Kamere imaju zum 36, a taj sistem je povezan sa policijom. Nadam se da niko neće praviti gluposti", rekao je između ostalog sportski direktor Partizana Miloš Vazura.

17:57 - Đukić: Fudbal treba da zbližava

"Svi želimo da se priča samo o fudbalu. Na ovom prostoru je bilo dovoljno problema, nisu nam potrebni novi. Treba da budemo prijatelji, fudbal treba da zbližava. Nadam se da neće biti nikakvih problema, da tome neće biti mesta na stadionu. Verujem da smo svi naučili lekcije", rekao je trener Partizana Miroslav Đukić i uputio poruku navijačima: "Najveći si Srbin i partizanovac ako podržavaš i bodriš svoju ekipu, a ne ako vređaš protivnika!"

17:55 - Više od 700 policajaca i 96 kamera

17:54 - Suma ne igra

Sejduba Suma povredio se u utorak na treningu. "Zaradio" je rupturu mišića i nije u kombinaciji za sastav.

17:52 - Grobari: U boj krenite junaci svi...

Navijači Partizana poslali su saopštenje povodom današnje utakmice: "Braćo, danas naš Partizan igra istorijsku utakmicu! Danas pevamo našem klubu, danas pevamo našoj Srbiji, našem Kosovu i Metohiji! Moramo da budemo jedinstveni - Svi Kao Jedan, da pratimo navijanje koje se vodi sa "šipke". Pokazaćemo koliki smo Grobari i patriote tako što ćemo za naše Kosovo i Metohiju pevati iz sveg glasa, mnogo više ćemo pomoći nasem narodu na Kosmetu tako što ćemo ubaciti prilog u kutiju koja će ici po tribini nego što ćemo pomoci tako što ćemo vredjati njih. I od tih priloga će se pomoći nasoj braci i sestrama tamo gde je najpotrebnije, dole na Svetoj zemlji. Moramo da pokažemo jedinstvo kada je najpotrebnije, zbog Partizana, zbog Srbije, zbog Kosova i Metohije! Nećemo dozvoliti da nas pobede birokratski, a to jedva čekaju, neka nas pobede na terenu, tribini, ulici. Danas pevamo i pomažemo Partizanu i nasoj braći na Kosovu i Metohiji. Zato danas U BOJ KRENITE JUNACI SVI ... SVI KAO JEDAN! GROBARI"

17:49 - Albanci imali udes, tvrde da ih Srbi provociraju

Iz tabora Skenderbega tvrde kako ih Srbi provociraju na svakom koraku. Kako pišu albanski portali, naši ljudi se trude da na svake načine dekoncentrišu fudbalere Skenderbega, te su naveli primere koji su se dogodili i 'poremetili tim'. Prvo je autobus u kojem su bili fudbaleri Skenderbega, doživeo lakši udes. Kako javljaju albanski mediji, autobus je imao 'češanje' sa ivičnjakom, pa iako je šteta bila minimalna, fudbaleri albanskog tima su ocenili da je reč o - provokaciji.

17:45 - Bez golova u Elbasanu

Skenderbeg i Partizan su se pre dve nedelje sastali u Elbasanu, gde golova nije bilo.