(VIDEO) PARTIZANI OPET SREDILI NEMCE: Živković sa dva gola uništio bundesligaša Augsburg

Šampion Srbije skinuo nemačko prokletstvo

Prvi put u istoriji kluba Partizan je savladao nemački tim nekom evropskom takmičenju

AUGSBURG - Fudbaleri Partizana sačuvali su makslimalan učinak u Ligi Evrope, pošto su u drugom kolu grupe L savladali u gostima ekipu Augsburga rezultatom 3:1.

Predstavnik Srbije prikazao je odličnu igru i potpuno zasluženo ostvario značajan trijumf, kojim je preuzeo vođstvo u grupi L. Partizan je u prethodnoj utakmici u Beogradu pobedio holandski AZ Alkmar sa 3:2 i sada je na čelu tabele jedini s maksimalnim učinkom.

Dvostruki strelac za Partizan bio je Andrija Živković, u 31. i 62. minutu, a treći pogodak je autogol Đi Dong-Vona. Gol za Augsburg postigao je Raul Bobadilja u 57. minutu.

Partizan je od 64. minuta igrao sa desetoricom, jer je Aleksandar Subić dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici Grupe L, Alkmar je na svom terenu pobedio Atletik Bilbao 2:1 i došao do svoje prve pobede.

Šampion Srbije poveo je kada je Stefan Babović na sredini terena poslao dug pas unapred, a Živković je prihvatio loptu, prevario dvojicu čuvara, ušao u šesnaesterac i sa same ivice prebacio loptu na levu nogu i sjajno savladao Marvina Hica. Partizan je u prvom poluvremenu ostao bez Abubakara Oumarua, koji je morao da izađe zbog povrede. Augsburg je krajem prvog i početkom drugog poluvremena imao seriju šansi, ali je golman Živko Živković u dva navrata spasao "siguran" gol, a Bobadilja je šutirao preko gola.

Partizan je poveo sa 2:0 posle kornera koji je izveo Živković, a Đi se nije snašao i greškom je smestio loptu u mrežu za još veće vođstvo crno-belih. Augsburg je smanjio kada je Bobadilja primio loptu pri vrhu šesnaesterca, spustio je na levu stranu do Halila Antiltopa, koji je navukao dvojicu čuvara na sebe, a onda je vratio Bobadilji, koji je sigurno savladao Živkovića. Kratko je trajala nada domaćih jer je pet minuta kasnije Marko Jevtović pokupio slobodnu loptu, centrirao na drugu stranu do Živkovića, a on je iz šesnaesterca snažno udario, da bi lopta u letu zakačila jednog odbrambenog igrača, promenila pravac i završila u mreži. To je bio treći gol na utakmici u razmaku od devet minuta. Samo dva minuta kasnije, Partizan je ostao sa 10 igrača jer je Subić napravio grub faul bez potrebe i dobio drugi žuti karton. Domaći tim je u nastavku preuzeo inicijativu i napadao, a gosti su se uspešno branili i odbranili.

90 + minut - Kraj utakmice! Veliki trijumf Partizana!

86. minut - Još jedan žuti karton za crno-bele, dobio ga je Ostojić.

84. minut - Žuti karton za Petrovića.

81. minut - Dong je sjajno zahvatio glavom loptu nakon kornera, ali je Živković ponovo odlično intervenisao.

79. minut - Bobadilja ponovo pokušava da ugrozi gol crno-belih, ali ponovo šutira preko gola.

70. minut - Maks šutira sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi iznad gola.

66. minut - Petrović menja Božinova. Nakon crvenog kartona Subića, Milinković je primoran da pojača odbranu.

AP
AP

65. minut - Sjajna prilika za Partizan. Babović je uposlio Božinova koji je snažno šutirao u ugao gola Nemaca, ali golman kranjim naporom spašava mrežu.

64. minut - Crveni karton za Subića! Fudbaler Partizana dobija drugi žuti karton i crno-beli će do kraja meča igrati sa igračem manje.

AP
AP

62. minut - GOL! Partizan povisio prednost 3:1! Strelac je Andrija Živković! Primio je loptu na desnoj strani na 16 metara od gola Nemaca i snažno šutirao. Lopta je pogodila jednog igrača domaćeg tima, prevarila golmana i završila u mreži.

56. minut - GOL! Augsburg je smanjio prednost Partizana 1:2. Strelac je Bobadilja. Posle sjajne kombinacije sa Algintopom, napadač nemačkog tima je primio sam loptu i šutirao po sredini gola.

54. minut - GOL! Partizan vodi 2:0, autogol Donga posle kornera crno-belih.

48. minut - Još jedna strašna prilika za Augsburg i Bobadilju. Potpuno sam ispred Živkovića bio je Bobadilja, ali sjajni golman crno-belih je ponovo odbranio svoj gol.

46. minut - Sjajna šansa za domaći tim. Esvein sam na drugoj stativi posle odličnog centaršuta, uputio je dobar udarac ali je maestralno intervenisao Živko Živković.

46. minut - Novi maler za crno-bele. Balažic je zbog povrede morao da napusti igru. Zamenio ga je Ostojić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Posle prvih 45 minuta igre Partizan vodi (1:0) golom fenomenalnog Andrije Živkovića u 31. minutu utakmice.

45 + minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Sjajna šansa za Bobadilju. Primio je loptu oko penala i snažno šutirao levom nogom, ali na sreću preko gola.

39. minut - Još jedana prilika za crno-bele. Stevanović je odlično prošao i nesebično uputio loptu ka Živkoviću, ali odbrana domaćeg tima je bila u pripravnosti.

31. minut - GOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Andrija Živković! Stefan Babović je poslao odličnu loptu do Živkovića koji se majstorski oslobodio rivala i uputio precizan i snažan udarac u mrežu Augsburga!

28. minut - Ponovo je Bobadilja prilično lako došao u poziciju da ugrozi gol crno-belih. Snažno je šutirao, a golman Živković je fenomenalno intervenisao. U nastavku akcije domaćina Matavž je pokušao šutem iz daljine, ali lopta je završila pored stative.

21. minut - Slobodan udarac za Augsburg! Brašanac je napravio prekršaj na samoj ivici kaznenog prostora. Ali na sreću crno-belih Bobadilja je bio neprecizan.

20. minut - Maler za Partizan. Abubakar je zbog povrede morao da napusti igru. Zamenio ga je Valeri Božinov.

14. minut - Sjajan solo prodor Alena Stevanovića. Fudbaler crno-belih je ušao u kazneni prostor, majstorskim driblingom izbacio iz igre rivala ali je njegov udarac odbranio golman domaćeg tima.

13. minut - Najbolja prilika u dosadašnjem toku meča. Augsburg je imao sjajnu šansu da dođe do prednost. Bobadilja je snažno šutirao, a njegov udarac je sa gol linije uspeo da "skine" Subić.

10. minut - Igra se odvija na sredini terena. Partizan pritiska visoko rivala...

5. minut - Marko Jevtović je zbog neopreznog starta dobio žuti karton.

1. minut - Prvu šansu na utakmici imao je Augsburg. Matavž je šutirao sa nekih 20-ak metara, ali je Živković sjajno intervenisao.

1. minut - Utakmica je počela!

18:58 - Sjajna koreografija navijača Augsburga

18:40 - Domaćin ispunio obećanje

Na WWK Areni čula se himna Partizana! Domaćin je tako ispunio obećanje.

18:23 - Startne postave: Kapitena nema ni na klupi

AUGSBURG: Hic, Verhag, Kalsen-Braker, Jon-ho, Fojlner, Bajer, Ko, Halil Altintop, Dong-von, Matavž, Bobadilja.Klupa: Maninger, Stafilidis, Janker, Maks, Trohovski, Ker, Esvein.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Subić, Brašanac, Babović, A. Živković, Jevtović, Stevanović, Oumaru.Klupa: Kljajić, N. Petrović, Ostojić, Lukić, Trujić, Šaponjić, Božinov.

18:08 - Navijači Partizana stižu na stadion

18:00 - Nemci objasnili šta je gostoprimstvo

Augsburg je poželeo srdačnu dobrodošlicu gostima iz Beograda.

FC Augsburg želi srdačnu dobrodošlicu gostima iz Beograda! Radujemo se napetoj, fer i prijateljskoj utakmici u našoj...