(FOTO) DŽIKIĆ SREĆAN ZBOG APLAUZA: Valjda znaju da sam radio dobro

posle poraza

Trener Budućnosti Aleksandar Džikić smatra da su njegovi igrači prerano počeli da slave pobedu protiv Partizana.

Pogoričani su imali i 18 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali je Budućnost poražena u Beogradu 94:83.

"Dva različita poluvremena, Ne znam zašto nismo izašli sa istom pameću i intezitetom. Oni nisu ništa posebno promenili, a mi smo za deset minuta primili 31 poen, pet manje nego u prvom poluvremenu. Imali su 18 napadačkih skokova, ali kada se igra sa Partizanom nešto mora da se ukalkuliše. Nije mi do kraja jasno, možda su momci pomislili da je gotovo", rekao je trener Džikić.

Budućnost već u utorak igra protiv Darušafake u prvom meču četvrtfinala Evrokupa.

''Najvažnija utakmica je ona protiv FMP-a, koju moramo da dobijemo da bismo ostali drugi i bili domaćini protiv Cedevite u polufinalu. Što se Evrokupa tiče, Darušafaka je favorit. Bio sam iznenađen kako smo dobro igrali u prvom poluvremenu, ali i kako smo loše igrali u nastavku. Sve to ima svoje zašto i kako. Nemamo imperativ protiv Darušafake''.

Džikića su navijači Partizana dočekali aplauzima.

''Bio sam godinu i po dana trener. Nisam ništa osvojio, ali valjda ti ljudi shvataju šta sam radio. Da ne ocenjuem samog sebe, navijači očigledno misle da je to dobro. Lep je osećaj. Partizanova publika uvek pozdravi bivše trenere. To nije počelo mojim povratkom niti će se tu završiti'' iskren je Džikić.