• China F1, Singles Qualifying
    Zhu, Jia Cheng 0 2 5 0 Liang, Wen-Chun 1 6 5 1
  • Bangkok, Singles Qualifying W-...
    Palha, Natasha 1 6 1 1 Cheapchandej, Patcharin 0 2 4 0
  • Bangkok, Singles Qualifying W-...
    Omae, Akiko 0 5 0 Fridman, Olga 0 5 0
  • Bangkok, Singles Qualifying W-...
    Sema, Yurika 0 2 0 Wallace, Isabelle 0 4 0
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-12A
    Aksu A / Sezer M 09:00 ENE C / Rosca I L
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Terziyska, Julia 10:00 Kushkhova, Aminat
  • Egypt F11, Singles
    Pospisil, Jaroslav 10:00 Safwat, Mohamed
  • Turkey F12, Singles
    Jankovic, Miki 10:00 Dmitriev, Kirill
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-12A
    Rosca, Ioana Loredana 10:00 Romeo, Caroline
  • Tunisia F11, Singles
    Fabbiano, Thomas 11:00 Lazov, Alexander
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-0...
    Sakkari, Maria 11:00 Komardina, Anastasiya
  • Croatia F6, Singles
    Kolar, Zdenek 11:00 Lojda, Dusan
  • Croatia F6, Singles
    Bellotti, Riccardo 11:00 Bourgue, Mathias
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-12A
    Aksu A / Sezer M 11:30 Cuypers D / Uzcategui A
  • Greece F1, Doubles
    Grigoriu P / Paval C 12:00 Jakupovic A / Kalovelonis M
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Gil, Frederico 12:00 Abbruciati, Lorenzo
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Van Der Lans, Fabian 12:00 Diallo, Seydou
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Sporken, Moos 12:00 Luisi, Alessandro
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Waloch, Marcel 12:00 Allouch, Khalid
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Savinykh, Valeria 12:00 Tanasugarn, Tamarine
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Sirotkina, Marta 12:00 Kichenok, Nadiia
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Jorovic, Ivana 12:00 Vrljic, Ana
  • Greece F1, Singles
    Safranek, Vaclav 12:30 Manafov, Vladyslav
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Stokke, Melanie 12:30 Brouleau, Lou
  • Croatia F6, Doubles
    Marcan D / Sancic A 12:30 Gaio F / Trevisan M
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Djurdjevic, Bogdan 13:30 Haimas, Hicham
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Sousa, Pedro 13:30 Outaleb, Khalil
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Mazon-Hernandez, Rafael 13:30 Adnaoui, Mohamed
  • Morocco F3, Singles Qualifying
    Van Den Honert, Vincent 13:30 Falcao, Goncalo
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Bonaventure, Ysaline 13:30 Dunne, Katy
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Melnikova, Marina 13:30 Marozava, Lidziya
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Amanmuradova, Akgul 13:30 Arvidsson, Sofia
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-0...
    Grammatikopoulou V / Komardina A 14:00 Kuzmova V / Rohanova P
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Madanchi, Amirvala 14:30 Kleman, Miroslav
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    AL Awadhi, Omar 14:30 Braun, Alexander
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Linge, Thomas 14:30 Djokovic, Djordje
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Chanakira, Tinotenda 14:30 Rabiee, Armon
  • Le Havre, Singles W-C10-FRA-09...
    Matteucci, Alice 14:30 Burger, Cindy
  • France F7, Singles
    Lestienne, Constant 15:00 Laurent, Yanais
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Kostova, Elitsa 15:00 Fett, Jana
  • Croissy-Beaubourg, Singles Qua...
    Sanesi, Gaia 15:00 Coin, Julie
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Sebaoun, Leo Julien 16:00 Khan, Shahbaaz
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Bava, Haadin 16:00 Soni, Priyank
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Dzaleta, Nikola 16:00 Deswal, Aditya
  • Qatar F1, Singles Qualifying
    Alansi, Ghassan 16:00 Abdo, Amer Mohamed
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Caregaro, Martina 16:00 Piter, Katarzyna
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Tig, Patricia Maria 16:00 Khromacheva, Irina
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Marand, Sanaz 16:00 Pegula, Jessica
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Abaza, Jan 16:00 Mrdeza, Tereza
  • Miami, USA
    Halep, Simona 16:50 Giorgi, Camila
  • Miami, USA
    Anderson, Kevin 17:00 Mayer, Leonardo
  • Miami, USA
    Giraldo, Santiago 17:00 Murray, Andy
  • Miami, USA, Doubles
    Kudryavtseva A / Pavlyuchenkova A 17:00 Babos T / Mladenovic K
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Imanishi, Miharu 17:30 Evtimova, Dia
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Peterson, Rebecca 17:30 Kalinina, Anhelina
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Kerkhove, Lesley 17:30 Rampre, Petra
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Bondarenko, Kateryna 17:30 Vikhlyantseva, Natalia
  • Palm Harbor, Singles W-C25-USA...
    Zanevska, Maryna 18:00 Stewart, Katerina
  • Miami, USA
    Wawrinka, Stanislas 18:05 Mannarino, Adrian
  • Miami, USA
    Kuznetsova, Svetlana 18:15 Kerber, Angelique
  • Miami, USA
    Sock, Jack 18:20 Thiem, Dominic
  • Miami, USA
    Azarenka, Victoria 19:00 Pennetta, Flavia
  • Miami, USA, Doubles
    Hantuchova D / Knapp K 19:00 Makarova E / Vesnina E
  • Metepec, Singles W-C10-MEX-02A
    Zacarias, Marcela 19:00 Alves, Maria Fernanda
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Osaka, Naomi 19:00 Haddad Maia, Beatriz
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Krejsova, Petra 19:00 Schmidt, Mara
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Rus, Arantxa 19:00 CE, Gabriela
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Goncalves, Paula Cristina 19:00 Han, Xinyun
  • Miami, USA
    Monfils, Gael 19:25 Tsonga, Jo-Wilfried
  • Miami, USA
    Errani, Sara 19:40 Muguruza, Garbine
  • Miami, USA
    Bencic, Belinda 20:00 Maria, Tatjana
  • Miami, USA
    Williams, Serena 20:15 Bellis, Catherine Cartan
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Soylu, Ipek 20:30 Rompf, Maryann
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Abanda, Francoise 20:30 Minella, Mandy
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Irigoyen, Maria 20:30 Graham, Alexa
  • Osprey, Singles Qualifying W-C...
    Gonzalez, Montserrat 20:30 Johnston, Nicole
  • Miami, USA
    Berdych, Tomas 20:45 Tomic, Bernard
  • Miami, USA, Doubles
    Granollers M / Lopez M 21:00 Bellucci T / Souza J
  • Miami, USA
    Larsson, Johanna 21:00 Stephens, Sloane
  • Miami, USA, Doubles
    Giraldo S / Klizan M 21:15 Melo M / Soares B
  • Miami, USA
    Verdasco, Fernando 21:30 Nadal, Rafael
  • USA F11, Singles
    Tiafoe, Francis 22:00 Novikov, Dennis
  • Miami, USA, Doubles
    Begemann A / Gulbis E 22:10 Isner J / Querrey S
  • Miami, USA, Doubles
    Mayer L / Muller G 22:35 Pospisil V / Sock J
  • Miami, USA, Doubles
    Bryan B / Bryan M 23:00 Lindstedt R / Melzer J

teško gostovanje

Zvezda jedva pobedila Naftan u Belorusiji

Fudbal

Autor:

Zvezda je u beloruskom mestu Vitebsk na poluvremenu vodila sa 3:0, da bi igrači Naftana drugo poluvreme počeli znatno ofanzivnije i smanjili na 3:2, a onda propustili veliku šansu da izjednače

Crvena zvezda, Naftan, Belorusija, vladimir putin,

Teško gostovanje: Fudbaleri Crvene zvezde

VITEBSK - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili suu gostima ekipu Naftana sa 4:3 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa. Golove za Zvezdu postigli su Filip Kasalica u 9. i 69, kao Luka Milunović u 18. i 34. minutu. Aleksandr Gavrujško postigao je dva gola za Naftan - u 47. iz penala i u 67. minutu, a drugi strelac za beloruski tim bio je Valerl Žukovski u 76. minutu.

Zvezda je u beloruskom mestu Vitebsk na poluvremenu vodila sa 3:0, da bi igrači Naftana drugo poluvreme počeli znatno ofanzivnije i smanjili na 3:2, a onda propustili veliku šansu da izjednače. Crveno-beli su odmah posle toga postigli gol za 4:2, a Naftan je uspeo da smanji na 4:3. Revanš se igra sledeće nedelje u Beogradu.

Zvezda je povela posle kornera koji je izveo Darko Lazović, a loptu je glavom na prvoj stativi uhvatio Kasalica i sproveo je u mrežu. Crveno-beli su i pre i posle gola imali dobru šansu, ali nisu iskoristili nijednu. Lazović je inicirao još jednu šansu, kada je dodao loptu Kasalici u prazno, koji je pokušao da uputi visoki šut, ali je lopta skrenula u stranu, gde je dočekao Milunović i zakucao je u mrežu.

Naleti Zvezde su se tada malo smirili, sve do 34. minuta, kada je Lazović prošao po desnoj strani, dodao je do Milunovića na drugu stranu, a ovaj je smirio i zabio loptu u mrežu za 3:0. Beogradski tim delovao je daleko bolje u prvom poluvremenu i očekivao se potop Naftana u drugom delu, ali je domaći tim izašao na drugih 45 minuta sa potpuno drugim namerama.

Stvari po Naftan krenule su bolje kada je Nikola Maksimović u šesnaesterrcu faulirao Romana Sorokina, posle čega je iskusni Gavrujško iskoristio penal za 1:3. Zvezda je u drugom poluvremenu imala teškoće da napravi izglednu akciju, pošto su domaći fudbaleri napadali u talasima.

Crveno-beli su imali pokušaj Kasalice u 64. minutu, a onda se Naftan poptuno vratio u igru. Maksimović nije uspeo da skine centaršut, a Nikola Mikić je glavom pokušao da raščisti loptu, ali je samo umirio i namestio za Gavrjuška, koji je iz šesnaesterca smireno smestio iza leđa golmana Bobana Bajkovića.

Nedugo potom Naftan je mogao da izjednači, kada je posle još jedne slabe reakcije Zvezdine odbrane nastala gužva ispred gola gostiju, ali je Bajković uspeo da izvuče loptu. Na ponovljenom snimku delovalo je kao da je lopta prešla gol liniju. Sudija, međutim, ništa nije svirao, a Zvezda je krenula u ogranizovanu kontru koju je dovršio Kasalica volejom iz blizine za 4:2.

To nije nimalo omelo domaće igrače, koji su nastavili da napadaju i ubrzo su postigli još jedan gol. Žukovski je kroz šuplju odbranu Zvezde krenuo ka Bajkoviću, a Jovan Krneta gotovo da nije ni pokušao da ga zaustavi, tako da je igrač domaćih imao lak posao za 4:3.

Tek tada je Naftan počeo da usporava, ali je i dalje napadao i praktično je saterao Zvezdu na svoju polovinu, a imao je još nekoliko poluprilika da izjednači.

Naftan- Crvena Zvezda 3:4(0:3)

Pred oko 1.000 gledalaca, sudio je Toni Asuma iz Finske.Strelci: Gavrjuško u 47. iz penala i 68. i Žukovski u 76. za Naftan, a Kasalica u 6. i 69. i Milunović u 18. i 34. minutu za Crvenu zvezdu.Žuti kartoni: Bukatkin, Sorokin, Berezovski, Gorbačev, Žukovski (Naftan), Maksimović, Mladenović, Kasalica (Crvena zvezda).

Naftan: Dovgajla, Berezovski, Gorbačev, Kobec (od 73. Žukovski), Trukov, Bukatkin, Černih, Naumov, Zjulev (od 25. Obrazov), Sorokin, Kovalenko (od 46. Gavrjuško).

Crvena zvezda: Bajković, Mikić, Maksimović, Krneta, Mladenović, Dimitrijević, Milivojević, Evandro (od 71. Kadu), Lazović, Milunović (od 77. Vešović), Kasalica.

 

Rezultati  prvih utakmica 2. kola kvalifikacija za fudbalsku Ligu Evropei

:Arhus (Danska) - Dila Gori (Gruzija) 1:2 (1:1)

AIK Stokholm (Švedska) - Hafnarfjordur (Island) 1:1 (0:1)

APOEL Nikozija (Kipar) - Senica (Slovačka) 2:0 (2:0)

Bnei Jehuda (Izrael) - Širak (Jermenija) 2:0 (0:0)

Eskišehir (Turska) - Sent Džonston (Škotska) 2:0 (1:0)

Mlada Boleslav (Češka) - Tor Akurejri (Island) 3:0 (2:0)

Levski Sofija (Bugarska) - Sarajevo (BiH) 1:0 (0:0)

Metalurg Donjeck (Ukrajina) - Čelik Nikšić (Crna Gora) 7:0 (2:0)

Rozenborg (Norveška) - Ordabasi (Kazahstan) 2:2 (2:0)

Ruh (Poljska) - Metalurg Skoplje (Makedonija) 3:1 (0:0)

Tirana (Albanija) - Alesund (Norveška) 1:1 (1:0)

Slaven Koprivnica (Hrvatska) - Portdaun (S.Irska) 6:0 (3:0)

Spartak Trnava (Slovačka) - Sligo Rovers (Irska) 3:1 (3:0)

Diferdanž (Luksemburg) - Gent (Belgija) 0:1 (0:1)

Soligorsk (Belorusija) - Rid (Austrija) 1:1 (1:0)

Rustavi (Gruzija) - Viktoria Plzenj (Češka) 1:3 (1:2)

Inter Baku (Azerbejdžan) - Asteras Tripolis (Grčka) 1:1 (0:0)

JJK (Finska) - Zeta Golubovci (Crna Gora) 3:2 (2:2)

Olimpija Ljubljana (Slovenija) - Tromzo (Norveška) 0:0

Levadija Talin (Estonija) - Anortozis Famagusta (Kipar) 1:3 (0:1)

Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) - Vitese (Holandija) 4:4 (1:2)

Renova (Makedonja) - Gomel (Belorusija) 0:2 (0:2)

Anži Mahačkala (Rusija) - Honved (Mađarska) 1:0 (1:0)

Hazar Lenkoran (Azerbejdžan) - Leh Poznanj (Poljska) 1:1 (1:1)

Milsami (Moldavija) - Aktobe (Kazahstan) 4:2 (2:1)

Naftan (Belorusija) - Crvena zvezda (Srbija) 3:4 (0:3)

Metalurgs Lijepaja (Letonija) - Legija Varšava (Poljska) 2:2 (1:1)

Dačija (Moldavija) - Elfsborg (Švedska) 1:0 (1:0)

Rapid Bukurešt (Rumunija) - Mipa (Finska) 3:1 (3.1)

Jang Bojs (Švajcarska) - Žimbru Kišinjev (Moldavija) 1:0 (0:0)

Žalgiris (Litvanija) - Admira Beč (Austrija) 1:1 (0:1)

Tvente (Holandija) - Inter Turku (Finska) 1:1 (0:1)

Servet (Švajcarska) - Gandžasar Kapan (Jermenija) 2:0 (0:0)

Osijek (Hrvatska) - Kalmar (Švedska) 1:3 (1:1)

Makabi Netanja (Izrael) - Kups (Finska) 1:2 (0:2)

Mura (Slovenija) - CSKA Sofija (Bugarska) 0:0

Slovan Bratislava (Slovačka) - Fehervar (Mađarska) 1:1 (1:1)

Hajduk Split (Hrvatska) - Skonto (Letonija) 2:0 (1:0)

Vojvodina (Srbija) - Suduva (Litvanija) 1:1 (0:0)

Široki Brijeg (BiH) - Sent Patriks (Irska) 1:1 (0:1)

Revanš susreti na programu su za sedam dana.

 

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

U javnom sektoru su povlašćeni u odnosu na realan, privatni sektor. Imaju veće zarade za 30 odsto Ranka Savić predsednica (ASNS)

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!