DIJAMANTSKA LIGA

SRPKINJA SJAJNA U FRANCUSKOJ: Adriana Vilagoš osvojila drugo mesto u bacanju koplja na mitingu Dijamantske lige u Parizu

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Adriana Vilagoć, Atletika Foto: Nikola Tomić
Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je drugo mesto u bacanju koplja na mitingu Dijamantske lige u Parizu.

Vilagoš je do drugog mesta došla hicem od 63,83 metra, čime je zabeležila svoj najbolji rezultat ove sezone.Tokom takmičenja zabeležila je još hiceve od 57,97 metara, 59,11 metra, 58,99 metara i 57,28 metara, uz jedan neispravan pokušaj.

Prvo mesto na mitingu u Parizu osvojila je Kineskinja Ziji Jan sa hicem od 67,44 metra.

U generalnom plasmanu Dijamantske lige, Vilagoš se, nakon tri od pet kvalifikacionih mitinga, nalazi na drugom mestu sa 19 bodova, pet manje od prvoplasirane Jan.

This browser does not support the video element.

00:39
Mundijal - Portugalci slave gol Ronalda uz vatromet Izvor: Kurir