Slušaj vest

U specijalnom izdanju emisije "Puls Srbije vikend" kod Krune Une Mitrović na Kurir televiziji, gosti Blažo Marković iz pokreta "Novi ljudi, nova snaga Srbije", advokat Milan Popović i nekadašnji upravnik KP doma u Sremskoj Mitrovici Trivun Ivković, govorili su o nizu aktuelnih tema, a najviše o slučaju Danke Ilić.

Mesto sa kog je Danka nestala Foto: Kurir

Otvorena je tema rekonstrukcije događaja u slučaju nestale devojčice. Popović je rekao:

- Rekonstrukcija je posebna dokazna radnja, ali se koristi retko. Čini mi se da će više ići u prilog odbrani nego optužbi.

Prema njegovim rečima, možda će nam dati odgovor da li je dete moglo da pređe takav teren, što mnogi tvrde da nije moguće.

Ivković je dodao:

- Sad kažeš da dete nije moglo iz dvorišta do puta, ali da li je neko mogao sa puta da uleti i da je pokupi?

Marković je podsetio:

puls clean.02_28_15_10.Still011.jpg
Foto: Kurir Televizija

- Ovde je rečeno da je padala kiša i da je teren bio klizav, trava vlažna, to ne može dete da pređe tek tako.

Ivković je zaključio:

- Prošlo je više od godinu dana. Kako sad rekonstrukcija može da donese nešto novo?

U emisiji se govorilo i o samom ponašanju i postupcima institucija. Ivković je rekao:

- Treba dovesti ljude od zanata, koji znaju kako se vodi razgovor s majkom koja je potresena. Treba nam kriminolog koji poznaje i psihologiju i tehniku.

REKONSTRUKCIJA NESTANKA MALE DANKE VIŠE OD GODINU DANA KASNIJE - Stručnjaci za bezbednost odgovaraju na pitanje zašto, a advokat tvrdi: Ići će u korist odbrani Izvor: Kurir televizija

Marković je bio oštar:

- Godinu i po dana pričamo šta treba da se uradi, ali niko neće da uradi.

Ivković je podsetio i na sopstveno iskustvo:

- Kad sam bio upravnik, davao sam problem i rešavao ga.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.

Kurir televizija je dostupna na kanalu broj 109 za korisnike MTS Iris TV, na kanalu 9 za korisnike m:SAT TV, Supernova i Yettel Hipernet TV, na kanalu 9 za korisnike SBB EON, na kanalu 108 za korisnike BeotelNet, na kanalu 8 za korisnike Orion telekoma i na kanalu broj 112 za korisnike Sat-trakt na teritoriji Srbije, u okviru platforme M:tel u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini i MTEL Global u dijaspori, kao i na aplikaciji Arena Cloud.

Kurir.rs

STRUČNJACI ZA BEZBEDNOST ANALIZIRAJU - ZAŠTO POD OVOLIKOM PRATNJOM? Kontroverza oko Željka Rutovića se ne završava, a ovo pitanje su mu svi postavljali! Izvor: Kurir televiz