Slušaj vest

Predsednik Sjedinjenih Država Donald Tramp upozorio je predsednika Rusije Vladimira Putina da brzo okonča rat u Ukrajini ili će se, kako kaže, suočiti sa visokim nivoima poreza, tarifa i sankcija.

Donald Tramp u svom kabinetu Foto: AP Evan Vucci, EPA Jim Lo Scalzo Pool

Predsednik SAD se oglasio na platformi Truth Social, izneviši kritike na račun Putina i ruske ekonomije.

"Ne želim da naudim Rusiji. Volim ruski narod i uvek sam imao vrlo dobar odnos sa predsednikom Putinom – i to uprkos 'Rusija, Rusija, Rusija' obmani Radikalne Levice. Nikada ne smemo zaboraviti da nam je Rusija pomogla da pobedimo u Drugom svetskom ratu, izgubivši gotovo 60 miliona života u procesu", rekao je Tramp.

"Sve to imajući u vidu, učiniću Rusiji, čija ekonomija propada, i predsedniku Putinu jednu veliku uslugu. Dogovorite se odmah i zaustavite ovaj besmisleni rat! Situacija će samo postati gora", poručio je Tramp.

"Ako ne postignemo 'dogovor', i to uskoro, neću imati drugog izbora nego da uvedem visoke poreze, tarife i sankcije na sve što Rusija prodaje Sjedinjenim Američkim Državama i raznim drugim zemljama koje učestvuju", rekao je Tramp.

Ovako je izgledao istorijski dan! Foto: AP Julia Demaree Nikhinson, Chip Somodevilla / AFP / Profimedia

"Hajde da završimo ovaj smešni rat, koji nikada ne bi ni počeo da sam ja bio predsednik! Možemo to rešiti na lakši ili teži način – a lakši način je uvek bolji. Vreme je da se dogovorimo. Ne smeju se gubiti životi", napisao je Tramp.

Ubrzo je stigao i odgovor Rusije, koji možete pročitati u posebnom članku!

Kurir.rs/Truth social/Preneo: D. P.

 TRAMP UPOZORIO PUTINA

"JEDINO JE TRAMP UMEO DA ZAUZDA KURTIJA" Čemu Srbi mogu da se nadaju posle izbora na Kosovu i Metohiji 9. februara? Belić: Evropa mora jedno da shvati! Izvor: Kurir televizija